Brouter - offline router service pro cyklisty a turisty - volná diskuze

Started by poutnikl, November 30, 2015, 08:26:36

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Horalka

Díky. No já jak na potvoru bydlím na průsečíku všech 4 čtverců, které pokrývají ČR, grrr.....Paráda, že se to už objemově zmenšilo.
  •  

Dan S.

poutnikl ... všiml jsem si při porovnání profilů v texťáku, že jsi i doplnil # Version 2.4.12 BETA - + implemented valley mode ( assign hills 4 ), navíc assign hills má hodnotu 4. Jakým způsobem se teď ten profil posune oproti minulým verzím?
Locus Pro
  •  

poutnikl

4 tam asi zustala omylem, default je porad 1.

Jako MTBikera Te nejspis pouziti assign hills 4 ani nenapadne. Je to anti MTB udolni mod - pridany na zakazku. Desne moc penalizuje vsechny vyjezdy a sjezdy, Navic pri jinak stejne delce, kvalite a prevyseni preferuje trasu, ktera ma delsi trasu po rovine ( presneji s klesanimi pod downhillcutoff a stoupanimi pod uphilcutoff ).

poutnikl

Quote from: Horalka on May 18, 2016, 13:48:47
Díky. No já jak na potvoru bydlím na průsečíku všech 4 čtverců, které pokrývají ČR, grrr.....Paráda, že se to už objemově zmenšilo.
Ono jsou to v podstate "mapy bez mapy", doporucuji nemít Brouter RD5 soubory starší než mapy, protože ta data jsou pro routovani dulezitejsi nez samotna mapa. Misto mapy lze mit flekaty ubrus a Brouter te povede spravne, pokud ma  spravna data. Opacne ale ne.

Updaty jsou typicky 2-3x mesicne.

Žajdlík Josef

Tak nakonec se ukázalo, že doplnění těch řádků do starých profilů nestačí. Když s nimi vytvořím trasu, tak se v Locusu vůbec nespustí navigace, ale jen navádění. Řekl bych, že profil prostě nevytvoří pokyny a tak Locus použije navádění. Zkusil jsem některý z těch Tvých nových a s nimi to funguje, takže chyby bude někde v těch starých profilech. Asi bude nelepší použít některý ty nové a přeupravit si je k obrazu svému. Neporadil bys mi, které si vzít jako základ na doladění? Nechci Tě tím moc otravovat, ale kdyby sis našel chvíli, tak přikládám ty profily ve variantě, jak mi nejvíce vyhovovaly. Ten pro chůzi se co nejvíce vyhýbal městům a preferoval polňačky a ten pro kolo zase ignoroval cyklotrasy ale ne cyklostezky a snažil se využívat cesty třetích tříd.
  •  

poutnikl

No ale já jsem Ti to vše už prve napsal.... jen tam dotukat čisla pro MTB a smallpaved factor pro kolo resp. Offroad faktor pro pěší...    ;)   :D

Myslím tam ignorovaní cyklotras nemáš.. Můžeš to změnit na   assign cycleroutes_pref 0.0.

viz tez
https://github.com/poutnikl/Trekking-Poutnik/blob/master/README.md
https://github.com/poutnikl/Hiking-Poutnik/blob/master/README.md

Žajdlík Josef

Díky, už na tom pracuji. Vyšel jsem z profilů Hiking a Treking-Dry a hodnoty upravuji podle starých souborů. Alespoň se zase něco přiučím.
  •  

Žajdlík Josef

Jen pro informaci, ty profily zase nejdou editovat v poznámkovém bloku, protože tam asi chybí znaky pro konec řádků. Už jsme to kdysi řešili. Obešel jsem to tak, že jsem si celý kód zkopíroval z této stránky https://github.com/poutnikl/Brouter-profiles v zobrazení RAW a pak ho nakopíroval místo původního textu.
  •  

poutnikl


poutnikl

Brouter-profiles není úplně aktuální. Běž na začátek stránky 11.

Žajdlík Josef

Už jsem to měl sice hotové a zdálo se, že i funkční, ale dal jsem si říct a upravil to znovu v novějších verzích. I když rozdíl by jen dvě setinky :-)
  •  

poutnikl


Dan S.

Quote from: Jirkous on May 18, 2016, 20:08:39
Jen pro informaci, ty profily zase nejdou editovat v poznámkovém bloku, protože tam asi chybí znaky pro konec řádků. Už jsme to kdysi řešili. Obešel jsem to tak, že jsem si celý kód zkopíroval z této stránky https://github.com/poutnikl/Brouter-profiles v zobrazení RAW a pak ho nakopíroval místo původního textu.

já to upravuji v Total commanderu
Locus Pro
  •  

Horalka

Poutníku, já to snad trochu i chápu, ten rozdíl mezi mapou a routovacíma datama. S aktuálností to až tak neprožívám, ty cestičky, pěšinky a průseky, který mě především zajímají, se myslím zas až tak nemění jak v mapách, tak v routovacích datech. Aktualizace po půl roce by mi měla stačit.
  •  

poutnikl

Quote from: Dan S. on May 19, 2016, 09:34:38já to upravuji v Total commanderu

Myslíš-li Android, já v ES File manageru, nebo v NotePad++ ve Windows s UNIX konci řádku. Android jako Linux based má radši LF než CRLF