Brouter - offline router service pro cyklisty a turisty - volná diskuze

Started by poutnikl, November 30, 2015, 08:26:36

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.


poutnikl

Quote from: Dan S. on May 17, 2016, 15:50:26
Teď proběhla aktualizace Locusu na 3.17.0, s tím, že podporuje navigační povely Brouteru. Brouter se taky aktualizoval na 1.4.2 a u něj je napsáno, že se musí aktualizovat profily (konkrétně vymazat celou složku profiles2 a potom spustit Brouter znovu).

A tebe poutniklu bych se chtěl zeptat, jestli budou dále fungovat mé profily (resp. původní tvoje profily, které jsme spolu ladili směrem k MTB někdy v březnu tady na fóru)? Nebo se musí tyto profily taky aktualizovat/upravit?

A obecná otázka k nové aktualizaci Locusu, takže teď příkazy vygeneruje Brouter a Locus je jen hlásí?

Dík

Už se mi to trochu plete co kdy a pro koho ...   :-)   Staré profily fungovat samozřejmě budou, ale bez navigačních pokynů.
O té doby jsem samozřejmě udělal pár updatů a a něco dal na Brouter profiles. Ale úplně nejlépe bude, když si stáhneš poslední verzi  https://raw.githubusercontent.com/poutnikl/Trekking-Poutnik/master/Trekking-Poutnik.brf.

Pokud to byl ten MTB a MTB light, tak si tam zmen  MTB faktor na 2.0/1.0 a smallpaved faktor na -0,5/-0,3 jak jsi měl předtím a ulož jako MTB.brf a MTBlight.brf, anebo jak sis to sám prve nazval. anebo si poznač, jaké jsi měl nastvení ve starém profilu, a přenes si hodnoty  do nového.

Je to popsáno i tady https://github.com/poutnikl/trekking-poutnik  dole ( anglicky ).

navigační pokyny zatím fungují pouze pri použití GPX souborů. Přes Locus interní interface zatím ne, ale oba autoří na tom pracují. Brouter do GPX ukládá, na jakém místě má být jaký pokyn - treba na souradnici X a Y ostře doprava.
Locus to pak interpretuje stajne jako vlastní pokyny. Má to výhodu, že to už nehlásí na GPX každou zatáčku, ale má to ještě mouchy, je třeba to hlídat.
Udajně to mj. ještě zlobí, pokud máte na trasenávraty do stejného bodu, např. zajízdka  ke hradu a zpet.

Menion

Přes interní interface to rozhodně funguje, osobně nic jiného nepoužívám!

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  

poutnikl


No, ja ho obvykle na kratsi trasy pouzivam taky. Ale myslel jsem, ze pro nav. hints jeste neni hotovy - ta novinka mi nejak unikla.....  Diky.


Žajdlík Josef

Ahoj Poutníku, já mám od Tebe taky dva upravené profily, jeden na nordic walking a jeden na kolo pro silnice třetí třídy. Protože jsou opravdu vynikající nerad bych se jich zbavoval. Bode na nich třeba dělat s novou verzí Brouteru nějaké úpravy? Soubory posílám v příloze a předem díky.
  •  

poutnikl

Ahoj Jirkousi, je to jako jsem psal Danovi. Všechny změny jsem zanesl do novější verzí šablon, takže maximálně nejsou ve výchozím stavu aktivní, ale jsou tam. Takže pouze přenést hodnoty změněných parametrů do nové šablony - viz příspěvek o 5 pozic výše - a uložit pod starým názvem.

U trekking profilu si tam dáš

assign   MTB_factor        -1.7 # default 0.0
assign   smallpaved_factor    2.0 # default 0.0

U Hiking profilu
assign   Offroad_factor           1.0 # default 0.0,

Tohle platí trvale i pro budoucí verze šablon.

Žajdlík Josef

A neděla jsi náhodou u těch mých profilů nějaké zásahy, které klasický Treking a Hiking neobsahuje? Nicméně chápu, že si nemůžeš vše pamatovat, proto se zeptám jinak. Bude stačit, když si do profilů které používám přikopíruji řádek assign turnInstructionMode  = 1  # 0=none, 1=auto-choose, 2=locus-style, 3=osmand-style
Případně do které části bych ho měl vložit?
  •  

poutnikl

Quote from: Jirkous on May 18, 2016, 08:15:05
A neděla jsi náhodou u těch mých profilů nějaké zásahy, které klasický Treking a Hiking neobsahuje? Nicméně chápu, že si nemůžeš vše pamatovat, proto se zeptám jinak. Bude stačit, když si do profilů které používám přikopíruji řádek assign turnInstructionMode  = 1  # 0=none, 1=auto-choose, 2=locus-style, 3=osmand-style
Případně do které části bych ho měl vložit?

Neobsahoval, ale obsahuje. Vyhýbám se úpravám, které se nedají zobecnit.
Tvoje upravy pouze obsahuji manipulaci s 1 faktorem, ktery tam uz byl, a s druhym, ktery jsem přidal.

Nebude to stačit. - tím vytvoříš generování pokynů, které nebudou správně nakonfigurované.
Prinejmenším zkopíruj priorityclassifier do way context.
turnInstructionMode  = 1  # 0=none, 1=auto-choose, 2=locus-style, 3=osmand-style . patru do global context.

Osidíš se tím ale o všechny změny, které jsem v šabloně udělal,
a o většinu změn, které jsem přenesl z trekking.brf.



Žajdlík Josef

Mimo ten řádek do global jsem tedy ještě do obou profilů nakopíroval těsně před řádek ---context node... nakopíroval celou tuhle část:
# way priorities used for voice hint generation

assign priorityclassifier =

  if      ( highway=motorway                  ) then  30
  else if ( highway=motorway_link             ) then  29
  else if ( highway=trunk                     ) then  28
  else if ( highway=trunk_link                ) then  27
  else if ( highway=primary                   ) then  26
  else if ( highway=primary_link              ) then  25
  else if ( highway=secondary                 ) then  24
  else if ( highway=secondary_link            ) then  23
  else if ( highway=tertiary                  ) then  22
  else if ( highway=tertiary_link             ) then  21
  else if ( highway=unclassified              ) then  20
  else if ( highway=residential|living_street ) then  16
  else if ( highway=service                   ) then  14
  else if ( tracktype=grade1                  ) then  6
  else if ( highway=cycleway                  ) then  6
  else if ( bicycle=designated                ) then  6
  else if ( highway=bridleway                 ) then  4
  else if ( highway=track|road|footway        ) then  4
  else if ( highway=steps|path|pedestrian     ) then  2
  else 0
                                                     
# some more classifying bits used for voice hint generation...

assign isbadoneway = not equal onewaypenalty 0
assign isgoodoneway = if reversedirection=yes then oneway=-1
                      else if oneway= then junction=roundabout else oneway=yes|true|1
assign isroundabout = junction=roundabout
assign islinktype = highway=motorway_link|trunk_link|primary_link|secondary_link|tertiary_link
assign isgoodforcars = if greater priorityclassifier 6 then true
                  else if highway=residential|living_street|service then true
                  else if ( and highway=track tracktype=grade1 ) then true
                  else false

# ... encoded into a bitmask

assign classifiermask add          isbadoneway
                      add multiply isgoodoneway   2
                      add multiply isroundabout   4
                      add multiply islinktype     8
                          multiply isgoodforcars 16
  •  

Horalka

Mám jeden laický dotaz :-). Když si smažu Brouter a znova nahraju, budu si moct zase stáhnout zadarmo ten samý balík území pro výpočty tras? Vím, že tam bylo nějaké omezení co se stažení objemu dat zdarma týče, tak jestli mi to započítá jako další data nebo to pozná, že jsou to zase ta samá.

Díky.
  •  

poutnikl

Quote from: Jirkous on May 18, 2016, 10:30:09
Mimo ten řádek do global jsem tedy ještě do obou profilů nakopíroval těsně před řádek ---context node... nakopíroval celou tuhle část:
# way priorities used for voice hint generation 

Jo, to je OK. Ale, - je to Tvoje volba. Já Tě varoval :-)

Žajdlík Josef

No jo, díky, ale když já jsem s těmi profily tak moc spokojený  ;) a navíc jsem hrozná konzerva, jak si na něco zvyknu...
  •  
    The following users thanked this post: poutnikl

poutnikl

Quote from: Horalka on May 18, 2016, 10:58:25
Mám jeden laický dotaz :-). Když si smažu Brouter a znova nahraju, budu si moct zase stáhnout zadarmo ten samý balík území pro výpočty tras? Vím, že tam bylo nějaké omezení co se stažení objemu dat zdarma týče, tak jestli mi to započítá jako další data nebo to pozná, že jsou to zase ta samá.

Díky.

Pokud vím, tak  žádné omezení na objem dat ani placení není. Na druhou stranu nema smysl stahovat něco, co nebudu příští měsíc nebo dva potřebovat.bylo. co vím, tak Brouter má omezení stahovací rychlosti tuším na 200 nebo 250 kB/s.

Mazat data ale není potřeba, a mazat Brouter taky ne. Ale když už, tak si zazalohovat složku segments4 , kdybys o ni přišla, a pak tam obsah zase vratit. 

Horalka

Já už si to moc nepamatuju, Brouter jsem stahovala do telefonu někde před půl rokem. A vím, že to nabízelo území, které chci stáhnout a jelikož jsem potřebovala celou ČR včetně příhraničí, tak jsem musela stáhnout 3 dost objemné segmenty, dohromady někde 500MB asi. Teda doufám, že jsem nestáhla zbytečně nějakou mapu, kterou nepotřebuju, ale data, která umožní offline výpočet trasy v Locusu. Nicméně Brouter funguje v Locusu k mé spokojenosti.
Teď budu dávat telefon do továrního nastavení, páč už ho mám zaflákanej kdejakým balastem a napadlo mě proto, jak to bude se znovunahráním Brouteru.
 
  •  

poutnikl

Tak to se jistě vyplatí stáhnout si znova. Budou aktuální a asi poloviční.
Čtverec kde bydlíš doporučuji stahovat každý měsíc.