Geocaching - Špatné souřadnice po aktualizaci cache

Started by babi, September 11, 2015, 15:26:45

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

babi

Ahoj.
Mám docela závažný problém a nevím co s nim.
Po aktualizaci keší se mi, nevím jak, změnily souřadnice těchto keší a označily se jako computed. Děje se to u všech typů keší. Také se v záložce s waypointy objevil nový bod "Original coordinate" který však nemá původní souřadnice.
I když vyberu jednu keš, aktualizuji ji, tak má stále špatné souřadnice.
Na mapě to vypadá jako se zaplým seskupováním bodů. Tzn. na jednom místě mám třeba deset keší (s různě vzdálenými originálními souřadnicemi).

Jak Locus zachází s kešmi určenými pro update? Aktualizuje i jejich souřadnice? A když v nastavení zapnu přepisování uživatelských informací při aktualizaci tak přijdu o veškeré údaje navíc co v nově stažené keši nejsou?

Používám poslední funkční verzi pluginu pro BM.
Pluginem to ale zřejmě nebude, protože jsem vyzkoušel stáhnout znova postižené keše do jiné kategorie i jejich aktualizaci a nic z výše zmíněných neduhů jsem nezaznamenal.

Nějaké nápady jak tohle řešit?
V postižené kategorii mám spoustu keší (3500) s vlastními poznámkami a nerad bych o vše přišel,(

Moc děkuji.
  •  

Michal

ahoj, tak než se do toho pustíme, potřebujeme znát přesný postup, jak k situaci došlo, bod po bodu. Bez nasimulování problému, tj. jeho zopakování, budeme horko těžko zjišťovat, kde je chyba. Také musíme znát veškeré nastavení appky, prostě čím více informací, tím lépe.
PR/support & UXW & copy, Locus team, Asamm Software, Prague
  •  

babi

Ahoj.
Simulace problému bude trošku oříšek, protože jsem si toho všiml docela náhodou jak jsem aktualizoval keše v okolí bydliště.
Ale postup, který provádím vždy:
1) Stáhnu 200 nových keší v okolí místa kurzoru.
2) Importuju keše do kategorie a nechám přepsat shodné keše.
3) Ve filtru si nastavím prvních 200 keší třízené podle vzdálenosti -> nástroje -> aktualizovat (tímhle krokem aktualizuji archivované keše)

Vyzkoušel bych postupně eliminovat možnosti.
1) První mě napadá, při aktualizaci keše, jaké informace Locus přepisuje? Přepisuje i souřadnice? Vyzkoušel jsem vzít nějakou keš, změnit jí souřadnice, aktualizovat a souřadnice zůstaly ty, které jsem já ručně nastavil.
2) Taktéž zůstala keš jako computed a Original Coordinates waypoint přetrval ikdyž mám zrušené Keep data during import. Chápu tuhle funkci nějak špatně, nebo se při aktualizaci keší nepoužívá?
3) Jak vzniká waypoint Original Coordinates? Kdo ho vytváří a proč?

Děkuji.
  •  

dvzd

Uz asi pred rokem nebo dvema roky jsem si vsiml, ze addon G4L verze 1.4.2.5 tohle dela, pokud aktualizujes kese vybrane ve slozce, tak jim zmeni souradnice ne nejake nesmyslne. Kdyz ale aktualizuji kese z mapy (200 nejblizsich), tak funguje OK.
  •  

babi

U mě se to nikdy nestalo, až teď. Je to někde zdokumentované? Nikde jsem to nenašel.
Můžeš mi prosím říct jak "aktualizuješ" keše přímo z mapy?
Díky.
  •  

dvzd

No proste zobrazim mapu, stredovy bod dam do mista, kde chci stahnout kese a dam stahnout a ulozit kese pres G4L, stare kese se pri ukladani prepisou, kdyz je ulozim do stejne slozky.
  •  

babi

Tohle ale neřeší archivované keše a keše, kde je owner změnil na premium keše. Tyto keše se ti nestáhnou a tudiž neaktualizují a zůstanou na mapě aniž bys věděl co se s něma stalo.
A tenhle způsob co popisuješ mi stejně nefunguje na ty poškozené keše - souřadnice, computed, a Original Coordinates přetrvají ,(
  •  

dvzd

Jo ty poskozene kese radim leda smazat a stahnout nejak znovu, ja to tak udelal. Archivovane kese updatuji primo ve slozce pres addon G4L, ale leda po jedne, tedy kazdou zvlast, pak to funguje OK, kdyz jich ale budes aktualizovat vice najednou, tak jak jsi to delal, zameni to u nich souradnice. PMO kese aktualizovat pres addon G4L nejde, kdyz jsem BM, takze ty stahuji v GPX na http://finar.tk , kde nekdo cca jednou mesicne poskytne aktualizovany GPX vsech PMO kesi v CR.
  •  

babi

Jenže mě to nefunguje ani když keše aktualizuji po jedné.
Jde mi hlavně o Found keše, které jsou již archivované. S těma si addon již neporadí. Zkouším teď tuhle cestu: export do GPX -> import do c:geo -> aktualizace keší -> export do GPX -> import do Locusu. Tohle by mělo pokaženým keším dodat správné souřadnice, ale příjdu o veškeré vlastní info.
  •  

dvzd

  •  

Michal

Vyzkoušel bych nechat "Keep data during import" zapnuté. Vlastní informace se tak zachovají a přepíšou jen ty, na které nemá uživatel vliv (logy atd.). Dále bych doporučil obrátit se na autora addonu G4L. Locus Map nemá důvod měnit souřadnice archivovaných keší a na fci "aktualizovat keše" nemá vliv, tu obsluhuje zmíněný addon. Viz http://geocaching4locus.eu/
PR/support & UXW & copy, Locus team, Asamm Software, Prague
  •  

dvzd

No my se tu ale bavime o nekolik let stare verzi 1.4.2.5, ktera jeste umoznuje BM stahnout 200 kesi najednou, tou se autor jiste uz nebude zabyvat. Jeho aktualni verze ma pro BM omezeni na 3 kese denne a jeste snad jen tradicky. Spise by me zajimalo, zda by se nase stara verze addonu dala nejakym figlem nainstalovat vedle te nove aktualni, abych mohl pouzivat volitelne obe? Protoze jinak jedna druhou pri instalaci nejspis prepise.
  •  

Michal

V tom případě se omlouvám,ale to je již téma mimo support Locusu.

Odesláno z mého MI 3W pomocí Tapatalk

PR/support & UXW & copy, Locus team, Asamm Software, Prague
  •