Lollipop, Locus a nastavení adresářů

Started by roze, June 25, 2015, 18:18:27

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

roze

Pochopil jsem to dobře, že v Nastavení->Různé->Výchozí adresáře
si mohu 'přesměrovat' data/geocaching (tj. i offlinezorovaný obsah) na SD kartu, ale pro přílohy/fotky přidané v Locusu k bodu tj. data/media už toto nejde?
  •  

Menion

- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  

roze

#2
Nějak se mi nedaří zprovoznit ty adresáře na kartě - teda asi jen ty, které mají být zapisovatelné.
Vytvořil jsem si na kartě strukturu adresářů
Locus
Locus/backup
Locus/export
... atd
v Locusu jsem nastavil příslušné adresáře

Locus vypnul
zkopíroval jsem obsah adresářů z vnitřního úložiště do adresářů na kartě
Locus zapnul
- zobrazilo se varovaní o změně adresářů (viz příloha) - tam mě lehce znervoznila hláška ve spodní půlce obrazovky, že /mnt/extSdCard/Locus je jen pro čtení   :(


- zobrazily se offline vektorové mapy z karty  :)
- vyvolání backupu nebo exportu skončí chybou - patrně kvůli tomu readonly?


Zkusil jsem ještě zkopírovat pomocí EX Exploreru libovolný soubor z vnitřního úložiště na externí kartu (do /mnt/extSdCard/Locus i mimo něj např. /mnt/extSdCard/tmp) a to v pohodě jde.

Prosím o radu co mám/dělám špatně?

Ponechal jsem nastavení hlavního adresáře Locusu beze změn - stále na vnitřní úložiště a měnil jsem nastavení jen určitých adresářů v sekci 'Pokročilé'.
Díval jsem se ještě i na http://www.locusmap.eu/locus-does-not-run-since-update-device-to-android-4-4-2-kitkat/?lang=cz
a spadám zřejmě do kategorie C. Ten popis hovoří jen o mapách na kartě, kdežto Locus v Nastavení umožňuje namapovat i jiné adresáře (export, backup).

Moje verze Android 5.0.
  •  

Menion

Roze, tohle bohužel nejde. Pokud nemáš ROOT a hacklý zápis, tak Locus na kartu zapisovat nemůže!
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •