POI Alert Dialog

Started by roze, June 05, 2015, 22:11:42

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

roze

Občas bych využil POI Alert, ale nejsem si jistý jestli to dobře chápu...  :(

Dotaz 1
předpokládal jsem, že když ve Více-> POI varování potvrdím OK, tak to bude platit i při opakovaném spuštění Locusu.
Připadá mi to ale tak, že ty POI varování se aktivují POUZE pro aktivní session Locusu. Pokud Locus ukončím a pak zase spustím, tak k varování nedochází dokud zase neprovedu... Více-> POI varování potvrdím OK
Tj. něco jako problém s parkováním http://forum.locusmap.eu/index.php?topic=4585.0.

Dotaz 2
info z http://docs.locusmap.eu/doku.php?id=manual:user_guide:functions:poi_alert jsem pochopil tak, že pokud zvolím Notify once tak dojde k varování, objeví se bublina s názvem POI a pokud se dostanu mimo Distance, tak bublina s názvem POI sama zmizí.
Ta bublina s názvem POI mě nežádoucně překrývá mapu - jak se ji zbavím? že se dostanu mimo Distance nebo pouze manuálně pomocí Notify until stopped?
Díky za radu.

  •  

Menion

Zdravíčko,

1) Je to tak, POI alert je třeba spustit vždy po stpuštění Locusu. Na rozdíl od parkování, zde funkce která by POI alert obnovila nikdy nebyla. A musím se přiznat že mě nikdy nechyběla a jsi první kdo se ozval že by něco takového chtěl. Tím chci říci, že rozumím, nicméně nepřijde mi to jako takový problém, prozatím.

2) Je to tak, dokud je aktivní varování na dotyčný bod, bod je zvýrazněn bublinou a propojen linkou s aktuální polohou. Žádné nastavení které toto ovlivňuje neexistuje, bohužel.
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  

roze

ad 1) ne, ne nic nechci  :) - není to problém, ale vlastnost  :)
ad 2) prosba o radu...praktická situace.. jedu autem a nechám se navigovat Locusem s aktivním POI alert. Přiblížím se k bodu, aktivuje se alert, objeví se tedy bublina s názvem bodu ta mně překryje mapu a případně i další body v okolí. Bod ale zase není pro mě v tuto chvíli tak důležitý, zastavovat kvůli němu nebudu a spíše mě zajímá situace na mapě (jiné body, křižovatky apod.)
co je pro mě nejlepší? Notify once nebo Notify until stopped?
Přiznám se, že v této chvíli je pro mne POI alert trochu iritující a radši jej vypnu, ale pak toho lituji, že jsem něco minul.  :(
  •