Jak optimálně exportovat keše do GPX z GeoGetu pro Locus ?

Started by Čelda, December 02, 2014, 10:51:56

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Čelda

Jaký používáte formát pro export keší z Geogetu do GPX pro následný import do Locusu ?

Zjistil jsem, že pokud použiju ,,Geoget GPX v2 (Extended PQ GPX)", nenačtou se mi do Locusu atributy, ale zato se v pořádku přenese počet favbodů. Pokud použiju ,,PocketQuery GPX" tak je to obráceně - Locus načte atributy keše, ale favbody ne.
Další formáty jsem nezkoušel.

Zdá se mi, že problém by mohl být v tom, že Locus rozumí atributům, pokud jsou v GPX takto:
   <groundspeak:attributes>
     <groundspeak:attribute id="13" inc="1">available at all times</groundspeak:attribute>
     <groundspeak:attribute id="1" inc="1">dogs</groundspeak:attribute>
     <groundspeak:attribute id="39" inc="1">thorns</groundspeak:attribute>
     <groundspeak:attribute id="19" inc="1">ticks</groundspeak:attribute>
     <groundspeak:attribute id="15" inc="1">available during winter</groundspeak:attribute>
   </groundspeak:attributes>


ale nerozumí, pokud jsou v GPX takto:
   <gpxg:GeogetExtension xmlns:gpxg="http://geoget.ararat.cz/GpxExtensions/v2">
     <gpxg:Tags>
       <gpxg:Tag Category="attribute"><![CDATA[available-yes]]></gpxg:Tag>
       <gpxg:Tag Category="attribute"><![CDATA[dogs-yes]]></gpxg:Tag>
       <gpxg:Tag Category="attribute"><![CDATA[thorn-yes]]></gpxg:Tag>
       <gpxg:Tag Category="attribute"><![CDATA[ticks-yes]]></gpxg:Tag>
       <gpxg:Tag Category="attribute"><![CDATA[winter-yes]]></gpxg:Tag>
       <gpxg:Tag Category="favorites"><![CDATA[166]]></gpxg:Tag>
       <gpxg:Tag Category="gcimage"><![CDATA[<a href="http://img.geocaching.com/cache/large/482abe20-5acd-4ffe-8026-1480f9399679.jpg">Semanin Bonus</a>]]></gpxg:Tag>
       <gpxg:Tag Category="GCvote-Count"><![CDATA[2x]]></gpxg:Tag>
       <gpxg:Tag Category="GCvote-median"><![CDATA[4.75]]></gpxg:Tag>
       <gpxg:Tag Category="import"><![CDATA[gj.20141201162823.GC511NQ.gpx]]></gpxg:Tag>
       <gpxg:Tag Category="PocketQuery"><![CDATA[GC511NQ]]></gpxg:Tag>
     </gpxg:Tags>
   </gpxg:GeogetExtension>

  •  

Menion

Ten druhý formát můžu potvrdit, že Locus neumí. Nikdy jsem nic takového po pravdě neviděl a je to celkem zajímavé řešení na straně GeoGetu.

V tom prvním formátu, tam je hlavně otázka jestli GeoGet vůbec exportuje počet favorites bodů do toho GPX souboru.
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  

Čelda

Díval jsem se a do toho prvního to neexportuje.
Takže je to jasné:
- buď se použije ten první formát (PQ) a tam jsou sice atributy v garminovském podání (a Locus jim rozumí), ale už nic navíc
- nebo se použije ten druhý formát (Geogetí) a pak tam jsou v části "GeogetExtension" i ty věci navíc (favbody, gcvote atd.), ale bohužel i atributy, které takto (zatím...  ;)  ) Locus číst neumí.
  •  

Menion

Tak ...

Pokud mi ten "nápad" na podporu atributů (a případně i něčeho dalšího?) z upraveného GeoGet formátu dáš sem - http://help.locusmap.eu/ , spolu s ukázkovým souborem na které to můžu otestovat (GeoGet nepoužívám) a! seženeš mi alespoň pět dalších hlasů (tzn. celkem šest lidí kteří odhlasují, že o to stojí, tak odhadem ty dvě hodiny práce tomu věnuju a podporu dodělám ;)
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  

Čelda

No díky.
Nechám to ale ještě chvíli uzrát - třeba se v tomto vlákně někdo ozve, že na to má nějakou fintu. Nebo bude naopak lehčí do formátu PQ z Geogetu naexportovat i ty favbody (kdysi jsem si dokonce nějaký export pro Geoget upravoval, píše se to v nějakém Pascalu nebo co to je). Další věc je, že netuším, které všechny atributy jsou možné a jak přesně je Geoget ve svém formátu exportuje - mohl bych to jen odhadovat z keší, které mám vyexportované.
Ale skoro se mi nechce věřit, že by to už tady někdo neměl zmáknuté.
  •  

2pirko

Taky me tohle tema zajima a stale neni zodpovezene. Resim jak nejlepe exportovat data z GeoGet do Locus (netrvam na GPX). Pokud ma nekdo osvedcene reseni, prosim dejte vedet. Diky
  •  

Jencek

Hledám pro radost.
  •