Aktualizácia na v3.2.0 - problém

Started by lacop2, August 19, 2014, 19:07:05

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

lacop2

Mám Locus kúpený cez AndroidPIT. Konečne sa po dvoch mesiacoch objavila aktualizácia. Po nainštalovaní a spustení Locusu sa po povolení sťahovania dodatočných súborov objaví hláška - viď obrázok:



Nepomáha ani odinštalovanie Locusu a následné opätovné nainštalovanie cez AndroidPIT. Internet mám samozrejme v poriadku, skúšal som aj cez wifi.

Momentálne neviem Locus používať. (Samsung Galaxy S2, Android 4.1.2)
  •  

Menion

- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  

Kroko_CZ

Tak jsem se dočkali a AndroidPit se umoudřil :-) , na opravu si rád počkám.
Zvláštní že Free verze 3.2.0 z GooglePlay v pohodě data stáhne, ale po přeinstalaci Pro verzí opět ta samá hláška.
backup BackuP BACKUP
  •  

Menion

Android PIT se neumoudřil. Napsali že to nejde opravit. Takže jsem musel odstranit z Locusu jeden druh ochrany aby to fungovalo. No co bych pro vás neudělal :).

Jinak akorát jsem vypustil opravnou verzi, tak snad bude fungovat.
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  

Kroko_CZ

Fungujem v zápětí po vydání otestováno
backup BackuP BACKUP
  •  

Menion

- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  

lacop2

#6
Ja sa tiež pridávam k poďakovaniu za expresné vypustenie opravenej verzie pre nás nešťastných, ktorí sme si Locus zakúpili cez AndroidPIT.  :)

Objavil sa však jeden problém, ktorý tu predtým nebol, teda minimálne vo verzii, ktorá bola ako posledná vydaná pred tou patáliou s AndroidPIT. Jedná sa o funkciu "Prekrývania mapy". Nefunguje nastavenie priehľadnosti vrstvy. Aj keď to vyzerá, že sa dá nastaviť, výsledok je vždy úplná nepriehľadnosť (100%). Mne to dosť vadí, lebo aktívne používam vrstvu Lesných ciest NLC a pri úplnej nepriehľadnosti vrstvy je mapa už dosť nezrozumiteľná.





... a ešte jedna drobnosť, ktorá v predošlej verzii bola OK. Ponuka na výber mapy s vrstvou je v angličtine, aj keď mám nastavenú slovenčinu. Predtým to bolo v slovenčine.



  •  

milh

Vo vrzii 3.1.3.11 som takéto chyby ako popisuje lacop2 nezaznamenal. Na dvoch zariadeniach je to OK, teda funguje prekrývanie aj slovenčina. Nie je to chyba zariadenia?
  •  

lacop2

#8
@milh, čítaj pozorne, čo som napísal.
Quote from: lacop2 on August 20, 2014, 09:02:05
... Objavil sa však jeden problém, ktorý tu predtým nebol, teda minimálne vo verzii, ktorá bola ako posledná vydaná pred tou patáliou s AndroidPIT. ...

Bavíme sa tu o verzii 3.2.1. A ešte konkrétnejšie: Jedná sa o verziu 3.2.1. inštalovanú cez AndroidPIT. Mne to tiež na predchádzajúcich verziách fungovalo.
  •  

Menion

@milh: neni :)

@lacop: děkuji. Je to nechtěný vedlejší efekt práce na Locusu GIS (který umožňuje více overlay a více WMS najednou a tohle se přihodilo). Počátkem dalšího týdne bude opravná verze, takže bude opraveno. Děkuju. A ta angličtina je tam jen proto, že to není přeložené, nic víc.
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  

lacop2

#10
Toto ma zaujalo:
Quote from: menion on August 20, 2014, 10:09:05
...vedlejší efekt práce na Locusu GIS (který umožňuje více overlay a více WMS najednou ...

Takže, ak som dobre pochopil, budeme si v Locuse nad základnou mapou môcť zobraziť viacero transparentných vrstiev?

To je výborné. Už dlhšiu dobu si to tajne prajem, ale nechcel som otravovať.  :)
  •  

Menion

ehmm .. nebudem :). Locus GIS je samotnatný projekt který využívá stejné jádro jako Locus, ale je dělaný prostě na více profi GIS věci. Nicméně tahle funkce do Locusu plánovaná není, promiň ...
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •