Bluetooth - stahování logu z dataloggeru

Started by Michal Thoma, August 09, 2014, 16:08:34

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Michal Thoma

Tento příspěvek patří asi spíš do Wishlistu, tam ale přispívat nemohu.

Nedávno jsem si pořídil extrení BT datalogger (Canmore GT-750, neboli Skytraq Venus 6) a trochu mě překvapilo, že záznam z toho dataloggeru je možné stáhnout pouze pomocí proprietární aplikace, případně s trochou laborování pomocí BabelGPS na Linuxu. A že není žádná aplikace pro Android, která by uměla stáhnout zaznamenanou stopu z dataloggeru (existuje aplikace pouze pro loggery s MTK chipsetem AndroidMTK).

Nebyl by dobrý nápad kdyby Locus uměl stahovat stopy z dataloggerů? Připadá mi to výhodné hlavně proto, že by vůbec nebylo nutné zapínat zvláštní záznam stopy v Locusu. Záznam stopy by běžel v dataloggeru a do Locusu by si člověk stáhnul pouze už hotovou stopu a případně logger následně smazal. Výrazně by se šetřila by se baterie (žádné spojení přes BT by nebylo mimo stahování záznamu nutné).

Ostaně je dost zbytečné, aby člověk pouštěl záznam stopy v Locusu přes BT, když datalogger už stopu zaznamenává. Jde jen o to, jak ty data dostat do Locusu.
  •  

Menion

Zdravím Michale,

nerozumím proč nemůžeš přispívat ha Help Desk.

Nicméně nápadu rozumím, ale už jen to, že pro tvůj data logger neexistuje žádná aplikace mi říká že to nebude tak snadné. Navíc já nejsem příliš expert přes Bluetooth a i když uznávám, že by to mohla být velmi užitečná funkce, musím říct bohužel. Čas a zkušenosti nepřejí. Navíc poměr práce/využitelnost není moc veliká.
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  

Michal Thoma

Díky za odpověď, samozřejmě chápu, že je to okrajová záležitost.

Příspěvek ve Wishlistu nemohu přidat, protože se mi tam nezobrazuje tlačítko New Topic (předpokládal jsem uživatelské omezení pro nové členy, ale možná jsem jen nekoukal dobře).

  •  

Menion

Úplně v pravo nahoře je tlačítko "New Response", které by jsi tam měl vidět  v každém případě (ať už jsi přihlášen nebo ne)
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  

Martin Sloup

#4
Kdyby se chtěl do toho někdo pustit, tak tu je dokumentace:

A tady je Linuxový prográmek na stahování logů, včetně zdrojáků: https://code.google.com/p/skytraq-datalogger/
Autor of Geocaching4Locus add-on
  •  

Menion

Pěkný. Tak pro nějakého fajnšmejkra, příjemná zábava na zimní měsíce.
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •