[CZ] - Načítání TAR map

Started by johndirt, March 26, 2011, 18:35:30

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

johndirt

Ahoj zainteresovaní. Je mi známo, že app Locus podporuje TARované mapy jen okrajově. Zde na foru se vyskytuje i utilitka na převod TAR > sqlitedb //http://forum.asamm.cz/viewtopic.php?f=15&t=73&p=932&hilit=tar#p932. Zdá se mi, že zdroje kvalitních map se pomalu vytrácejí  (Shocart - licenční politika; MOBAC - t.č. stažen do ústraní) nebo nejsou podporovány. Vzhledem k této skutečnosti bych, čas od času rád sáhnul do archivu po starších mapách vytvořených např. v mobacu, mapgrabberu apod. pro jistou java app, ve které fungují. TARovane mapy mi Locus valnou většinou nezinicializuje (ani je neukáže v adresáři po stisku tlačítka
  • na kartě uživatelské mapy). Rovněž utilitka Tar2Sqlite.exe v těchto případech selhává. Než hodím flintu nadobro do žita, zeptám se, jestli s tím někdo třeba již úspěšně nelaboroval? Osobně si myslím, že u TARovaných map je podstatný soubor "*.map".  Níže uvádím dva soubory: jeden je Locusem akceptován, druhý nikoliv.
  •  

Menion

#1
zdravím, jednoduché řešení. Vytvoř si v maps adresáři nový adresář třeab mojeKrsnaMapa a do něj vypreparuj jen TAR soubory kde jsou opravdu mapy z toho celého taru. Všechen ostatní pro mě nesmyslný balast prosímtě zahoď. Takže jestli máš pět měřítek, bude v tvém adresáři jen pět tar souborů. Testni a dej vědět
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  

johndirt

#2
Ahoj menione a ostatní. Testování jsem provedl neúspěšně. Problémek je někde jinde. Předmětná TARovaná mapa je jednoduchá mapa, nejedná se o atlas neboli o mapu s více měřítky. Pro zajímavost uvádím 2 malé soubory (do kupy 2,5 MB) s obdobnou strukturou (viz příloha). Jeden TAR Locus schroupe, druhý ne. Struktura je velmi obdobná. Jen v těch kalibračních souborech *.map bude dle mého nějaký podstatný rozdíl (zásek).
--
Všiml jsem si, že Locus na rozdíl jiných programů generuje TARované mapy s naprosto jednoduchým config.xml.  To je prima, ale zpětné využití těchto TARovaných map pro jiné apps je nemožné.
--
Berme problém s TARovanými mapami jako okrajový. Přesto se domnívám, že těchto map je mezi uživateli různých digitálních mapových aplikací spousta.

Příloha:
http://www.uloz.to/8434514/2tarmaps-zip
  •  

Menion

#3
zdravím. našel jsem a opravil chybu v druhé nefunkční mapě. Nicméně problém to vyřešilo jen částečně. Obě mapy mají evidentně zdroj Shocart mapy ale ta první funkční má nastavenou projekci na Mercartor, což je v pořádku. Druhá už funguje ale projekce je na UTM a mapa mi ukazuje o pár kilometrů vedle než by měla být. V jiných programech ti funguje korektně a i má korektní kalibraci?

Jinak podporu pro TAR mapy můžu postupně rozšiřovat, proti tomu nic nemám. Osobně je nepoužívám takže jsem nijak zvlášť velkou podporu pro tenhle formát nedělal, jen co jsem potřeboval pro samotnou funkčnost. Takže když se mnou budeš(te) mít trpělivost a trošku mi s tím píchnete tak nějakou funkční podporu prostě uděláme :)
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  

johndirt

#4
Ahoj menione. Ta mapa, co v Locusu nefugovala, běhala OK v java app trekbuddy (i jsem podle ní "keškoval"). Generována byla ze serveru mapy.cz  pomocí app  Mapgrabber
//http://navigovat.mobilmania.cz/clanky/trekbuddy-mapy-zdarma-do-kazdeho-mobilu/jak-pouzivat-mapgrabber/sc-3-a-1314268-ch-1049489.
V článku je i odkaz na rozumnou a stabilní verzi této app. Novější verze, poněkud nedoladěná a rozkročená k více mapovým serverům je zde:
//http://www.ulozto.cz/8450034/mapgrabber-v1-36-rar
Pomocí této app jsem si generoval mapy dříve, nepřišlo mi to ale příliš komfortní. Pak jsem přešel na Mobac.
Předem díky za podporu postarších TAR map, případně i atlasů. Není třeba ale spěchat. Třeba jen příležitostně  :)
  •  

NoJo

#5
Dobrý den, i já jsem narazil na problém s projekcí map nagrabovaných do TAR s programem MapGrabber. Řádek s projekcí z map souboru je:
Map Projection,Transverse Mercator,PolyCal,No,AutoCalOnly,No,BSBUseWPX,No

Trasy, které jsem prošel jsou na mapě zobrazované v Locusu posunuty, v trekbuddy jsou správně. Přimluvil bych se tedy za implementaci této projekce, vzhledem k tomu, že MapGrabber je v současnosti jediné řešení, jak získat turistické mapy konverzí do offline podoby. Díky :-)
  •  

Menion

#6
no tahle projekce je naprosto zásadní a fungovat by měla bez problému. Takže jedině že by jsi mi mapu nějak poslal abych otestoval
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  

NoJo

#7
Dal jsem level, na kterém by to snad již mohlo být vidět na http://nojo.aquasoft.cz/celarepublika11.tar
Pokud by bylo třeba ještě větší přiblížení, tak prosím dejte vědět, ale bude to větší soubor.
  •  

johndirt

#8
TARovanou mapu od NoJo jsem testnul a chová se jako mé mapy pořízené MapGrabberem (viz toto vlákno výše 03/2011). Mapa se zobrazuje, ale zapsané trasy neodpovídají cestám na mapě, POI "plavou" při posouvání mapy okolo svého korektního bodu. Locus umí mnohé, což je dobře. Základní avizovanou vlastností Locusu (11/2010) byla "prohlížečka map".  Po čase se opět přimlouvám, aby toto zobrazení map bylo upraveno a Locus plně fungoval ve své základní vlastnosti  :)  Díky.
  •  

Menion

#9
panové jen pro vaše info, na lepší podpoře pro mapy pracuju. Akorát jsem dneska bojoval s tímhle problémeme (posunem bodů) a po cca 4 hodinách jsem objevil proč to. Teď ještě vymyslet jak to opravit ... :) ale určitě to bude ...
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  

NoJo

#10
Díky, těším se :-)
  •  

thirdknown

#11
MapGen
  •  

Menion

#12
tak hoši, máte-li čas ... velký TAR test je tu ... viewtopic.php?f=25&t=1250#p7349, jakákoliv mapa vám nebude fungovat, hned pošlete a já to napravím ...
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  

NoJo

#13
Díky, dostal jsem se k testování až teď, protože mi bohužel v prosinci odešel počítač. Testoval jsem na nejbližším přiblížení dvou TAR atlasů v produkční verzi Locusu Pro 1.15.4 na dvou mobilech a stále mi vychází posun o několik stovek metrů. Je tato funkčnost již v produkční verzi nasazená, nebo musím nainstalovat testovací betu z tohoto fóra?
  •  

Menion

#14
nene, v release verzi z marketu to již má být v pořádku. můžu teda poprosit o nějakou ukázkovou mapku která je špatně zobrazená ale u které jsi si +- jist že má kalibraci v pořádku? děkuji
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •