Kde jsou mé Poznámky? :-)

Started by roze, June 20, 2014, 16:17:54

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

roze

Mám v databázi obecné body a v terénu jsem si u některých chtěl udělat poznámku. Použil jsem k tomu bohužel(?) geocacherské menu Zalogovat, Poznámky atd. Nechtěl jsem editovat bod, protože pak bych měl asi problém takto oeditovaný bod dohledat.
Když si teď takový o bod s Poznámkou otevřu, tak tam Poznámku stále mám (hurá :)), ale teď bych potřeboval tyto body vyexportovat tak, abych u jednotlivých bodů měl i tu Poznámku.
Naštěstí jsem si takto opoznámkované body rovnou přesunoval do speciální složky, takže tu správnou množinu bodů 'mám v ruce'.
Zdá se mi, že když udělám export do CSV nebo GPX, tak tam tu poznámku nevidím.
Je mi nějaká pomoc?
  •  

Menion

Jen se zeptám jak jsi využil geocaching menu pro obecné body? To využíváš add-on od Voldíka který umožní vytvářet "jen tak" obecné nové keše?

Nicméně dívám se do exportu v Locusu a pokud máš bod opravdu jako keš a i se ti tedy exportuje jako keš, pak by jsi měl mít poznámky v tagu <groundspeak:personal_note>
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  

roze

Hmm, tak problém se redukuje na oblast mezi klávesnicí a židlí... :D

add-on od Voldíka nepoužívám, body udržuji v GeoGetu a odtud dělám export 'Original  PocketQuery GPX'.
S tím 'geocaching menu' jsem tě špatně navedl - myslel jsem menu, které se zobrazí po  ťuknutí na ikonku truhličky v pravém horním rohu obrazovky s konkrétním bodem.
A máš pravdu v tom, že pokud udělám GPX export bodu, kam jsem si Poznámku přidal, tak je obsažena v tagu <groundspeak:personal_note>.
Když jsem toto vlákno zakládal, tak jsem to asi špatně hledal.
Takže není co řešit a díky za radu a trpělivost.
  •  

Menion

no to jsem pochopil správně. Ikona truhličky se objeví jen pokud je bod opravdu keška. Ty jsi psal "Mám v databázi obecné body", čímž jsem pochopil že to jsou opravdu obecné body a ne kešky.

Jinak není zač, kdyžtak se ptej, rád objasním případně něco opravím pokud je špatně.
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •