Místo ikon POI se zobrazují jen barevné tečky

Started by tomaslizner, May 28, 2014, 14:06:02

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

tomaslizner

Ahoj, mám Locus Pro na androidu 4.3. Před pár dny jsem naimportoval poi "hory a pohoří" (kliknutím na kml soubor přes es file explorer, který mě hodil do locusu, tam proběhl import, vybral jsem vlastní ikonu (zip s vlastními ikonami je ve složce locus/ikony a ty ikony se mi normálně zobrazují v locusu k výběru) a všechno bylo ok. To samé s dalšími poi - hrady, zámky... Na mapě se vše korektně zobrazovalo. Stáhl jsem AR addon a stále ok. Asi po dvou dnech se ale místo ikon začaly zobrazovat jen barevné tečky. Přeinstaloval jsem Locus, nepomohlo to. Smazal jsem poi v kml, postahoval nové v gpx, stejný výsledek. Zkusil jsem importovat pře ES i přímo přes Locus. Zkusil jsem ty kml i gpx nahrát do data/import a importovat odtud, také nic. Mám jeden zip s pražskými ulicemi, ten jsem naimportoval, přiřadil ikonku a ta se zobrazuje správně. Zkusil jsem tedy zazipovat jedno gpx a importovat z toho zipu. Import proběhl, ale stále se zobrazují jen tečky. Zkusil jsem originální ikony Locusu, předinstalované Garmin i importované vlastní ikony. Stále jen tečky. Nezávisle na tom, zda se jedná o offline či online mapy.
Locus mám přesunutý na "externí" sdkartu. Měl byste někdo nápad, co s tím?
  •  

Menion

Zdravím Tomáši,

tečky se mají zobrazovat jen v případě, že se oddálí mapa nad určitou mez. pak se ikony bodů zjednoduší aby se vše vykreslovalo rychleji. Zkus tedy prosím párkrát zmáčknout lupu+, aby se mapa více přiblížila. Mělo by to být tím.
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  

tomaslizner

#2
Zdar, díky za odpověď, ale nevím, jestli si rozumíme. Jestli máš na mysli seskupování poi do takových těch větších vyplněných šedých kruhů s číslem počtu poi uvnitř, tak to ne. Tedy seskupování poi mám zapnuté a chová se tak, jak má (od určitého měřítka se změní na jednotlivé ikony poi). Jde o to, že ikony přiřazené k poi se mi i na maximální přiblížení zobrazují jako černé tečky olemované bílou linkou.
Pokud v menu vyberu data, vidím kategorie improtovaných poi a k nim přiřazené správné ikony, v mapě ale jen tečky. Na druhou stranu teď se mi stala divná věc - naimportoval jsem poi Czechpointy a k nim přiřadil ikonku, kterou jsem do toho zipu s ikonama přidal teprve včera a ta se zobrazuje správně. Zkusil jsem ji přiřadit k jiným poi, ale tam zůstávají jen tečky. Zkusil jsem další včera podobně nově přidané ikony, ale také se nezobrazují, pouze tahle jediná u czechpointů. Myslel jsem na nějaký zmatený cache, ale tímhle to asi odpadá také.

Jediná změna, kterou jsem oproti stavu před cca dvěma dny, kdy to chodilo, provedl, bylo sloučení dvou map. Mám offline ČR měřítko 7-15 a stejný zdroj Praha 16. Doposud byly v /maps a přepínal jsem mezi nimi. Předevčírem jsem je hodil do maps/CR. Teď chodí jako jedna společná mapa, ale blbnou ty ikony. Po přeinstalaci Locusu jsem ty mapy nenahrával, zkusil jsem použít jen nějaké online mapy, ale opět jen s tečkami místo ikon.
Dále jsem nahrál ty offline mapy zpět do /maps, ale zas jen tečky.

Vyzkoušel jsem zatím snad každou kombinaci a postup zobrazení, nastavení a importování, co mě napadly. Není někde v nastavení něco, co jsem mohl přehlédnout? Nebo nemá locus nějaký cache pro POI, který by se dal vymazat? Protože je mi záhadou, proč zrovna ta jediná ikona czechpointů a ikona vybraná pro zipový soubor s ulicemi chodí a ostatní ne. Ikony jsou v .bmp a nebyl s nima problém.

//edit: ještě dodatek - tu ikonu czechpointu, co se zobrazuje, jsem zkusil přiřadit např. k bankomatům, ale beze změny. U bankomatů i tak zůstávají tečky. POI jsou dnes a včera stažené gpx soubory z poi.cz a jde jak o samostatné kategorie poi, automaticky vytvořené sloučené kategorie i ručně sloučené. Vše otestováno se stejným výsledkem...
  •  

Menion

no to je docela pěkná záhadička.

Rozuměl jsem hned napoprvé, jen jsem myslel že jsi zapoměl zazoomovat, protože ikony se takto změnšují při odzoomovanání.

Pokud by nějaký obrázek (ikona) chyběly, pak by Locus hlásil v errorovém hlášce která chybí, takže to asi nebude tvůj případ.

V config.cfg souboru je parameter který řiká od kdy ikonky změnšovat ale to by se pak aplikovalo na vše, takže to taky nic.

No pokud by jsi byl ochoten nasdílem mi tvá data a nastavení rád se na to podívám. Zkus tedy prosím trošku zazoomovat s online MapQuest mapou a jestli i s tou zo zlobí, tak jdi do menu > více > správce zálohování a udělej komplet zálohu a tu mi pošli na locus@asamm.com. Já si jí obnovím a zkusím.

Díky a omlouvám se za trable. Snad to vyřešíme.
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  

tomaslizner

#4
A tady to už začíná být fakt divné. Odinstalil jsem Locus, smazal ručně zbylá data locusu, vymazal cache, pročistil telefon od případných reziduí (víc bych mohl udělat jedině snad HR) a nainstaloval Locus znovu. Nechal jsem vše defaultně, tedy v paměti, netahal jsem žádnou offline mapu, neimportoval žádné nastavení, ani vlastní ikony. Pouze jsem naimportoval pár gpx a přiřadil k nim defaultní ikony Locus i Garmin a zobrazil na online mapě mapquest. A zas ten samý výsledek. Jen černé tečky a pouze u czechpointu se zobrazují ikony (libovolné), byť tohle gpx očividně obsahuje jen zlomek všech czechpointů na našem území (to jen tak na okraj). Udělal jsem tedy plnou zálohu Locusu a k tomu jsem ještě zazipoval i celý ten adresář s Locusem. Oboje plus screeny je na dropboxu zde https://www.dropbox.com/sh/ev3498ay94us11p/AAD_Mk92AeKwoNOMv36xpfiMa
  •  

martin239

Ahoj,zkus místo GPX souboru použít KML.Měl jsem stejný problém.
  •  

Menion

Zdravím,
myslím že to nakonec nebude taková záhada.

Koukám do souboru Bankomaty(all).gpx. Všechny body uvnitř mají nastaveno <sym>Waypoint</sym>, což dělá přesně tu tečku (symbol waypoint podle Garminí ikonografie.

Pro to aby jsi tam měl ikonu složky, doporučuju po importu jít do dané složky a ze spodního pravého menu vybrat "Změnit ikonu" a nebo před importem ze souborů hromadně odebrat tuto řádku.

EDIT: jinak jak píše Martin, KML by také mohlo pomoci pokud pro body není definovaný žádný styl
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •