Překryvná výšková barevná mapa

Started by onelook, May 12, 2014, 04:19:03

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

onelook

Jedná se o výškovou mapu vygenerovanou ze SRTM dat pro oblast nížin. Je to spíše ukázka, protože ideální by bylo, kdyby tohle uměl generovat Locus on-the-fly a s volitelným nastavením mapování rozsahu výšek na barvy. Pokud se namapuje škála přes velký rozsah výšek (třeba 0 m až 8000 m nad mořem), tak pak v oblasti malých výškových rozdílů je barva prakticky jednolitá a není tam nic vidět.

Jinak je to zobrazené jako překryvá mapa (overlay) nad klasickou mapou, průhlednost podle potřeby, mód prolnutí DARKEN.

Využití např. pro plánování trasy tak, aby se vyhnula velkým výškovým rozdílům. Z klasické mapy (i se stínováním) si lze jen těžko udělat představu o výškách. Takže zbývá vždy jen najet na určité místo a podívat se na výšku ... ale představa o terénu z toho moc dobrá není.

Ke stažení:
http://uloz.to/xEQMiFt7/height-overlay-cz-sqlitedb

Ukázka:


Pro srovnání SRTM stínování, které Locus umí:
  •  

milh

Zaujímavá alternatíva k SRTM reliefu. Zobrazuje mi to trochu s jedovatými farbami, ale iste sa to bude dať doladiť.
  •  

Menion

No zase nechci Locus nějak přechválit, nicméně hypsometrickou mapu tam už dávno mám.

Využívá se v podstatě jen u vektorových map, pokud si stáhnete mapu světa z Locus Storu, tak pro zoomy 0 - 8.

Mno, nicméně jinak použitelná není. Zkouším jí zapnout pro běžnou mapu a funguje v pohodě, jen rozsah je nastaven na celý svět, tak je třeba najet na himaláje aby to bylo pořádně vidět


- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  

onelook

@Menion: "jen rozsah je nastaven na celý svět, tak je třeba najet na himaláje aby to bylo pořádně vidět" ... no právě, mě šlo o to, abych si udělal představu o terénu při plánování trasy v relativně rovinatých oblastech jako např. na screenshotu (výšky se pohybují v intervalu několika málo stovek metrů). A pro každou takovou výškovou zónu by bylo potřeba mít samostatnou mapu. Pokud ze SRTM dat generuješ překryvnou vrstvu se stíny, tak generovat z toho trochu něco jiného by mělo být poměrně snadné. Tedy máš tam zřejmě nějakou funkci, která generuje z výšky daného bodu a výšky bodu kousek vedle nějakou barvu. A celé toho je jen o změně této funkce, resp. její parametrizace dle nastavení. Po stránce výkonu by to bylo myslím také téměř stejné. Ale samozřejmě chápu, že pokud o tu funkci nebude mít zájem více lidí, tak to nemá smysl, abys to dělal. Mě už to tolik netrápí, protože si těch pár map pro výškové rozsahu, které mi vyhovují, předgeneruji.

A nebo ... možná bych mohl udělat Androidí aplikaci, která by se chovala jako webserver a generovala dlaždice na přání, přičemž do Locusu by se přidala jako online mapa. Akorát to bude znamenat ten webserver startovat a zase ukončovat apod. Nešlo by vytvořit API, přes které by šla napojit aplikace, která by generovala data do Locusu (dlaždice, POI body, trasy), tedy Locus by poslal request (např. pomocí Intents) zaregistrované aplikaci s informacemi o požadované dlaždici a aplikace by mu vrátila bitmapu a případně nějakou množinu POI či úseků tras, které se mají zobrazit? Tím by Locus šel pěkně rozšiřovat o mnoho různých zajímavých pluginů...
  •  

Menion

já nevím jestli to z mého příspěvku bylo jasné, ale funkce na generování takové mapy jako máš na obrázku tam už je a funguje. Jen pro ten celý svět. Tzn chybí tam

1. možnost zapnotu vykreslení hypsometrické mapy a ne klasického stínování
2. možnost nastavit rozsah výšek + příslušných barev

Oba body nad tím jsou v Locusu natvrdo. Doteď se nikdo o něco takového moc nezajímal, takže jsem ani neměl důvod to publikovat ale dalo by se, když bude alespoň trošku zájem. Nicméně idea na Help Desku se spíše týká vysloveně 3D mapy se vším všudy a ne tohodle.

A rozšíření API - to je myšlenka nad kterou jsem už dříve přemýšlel a rozhodně by to nemuselo být k zahození. Kdybych něco takového spáchal, zkusil by jsi něco napsat? V podstatě by šlo jen zaregistrovat appku jako zdroj map, na vyžádání poslat nějakou konfiguraci mapy a pak na jednotlivé requesty generovat dlaždice. Nejsem si jist jestli to intenty zvládnou ale můžeme to pozvolna zkusit (jsem teď docela časově na dračku, tak nevím kdy se k tomu dostanu)
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  

rolfovo

Kam jsi prosím nakopíroval ten soubor? Když se pokusím ho naimportovat, aplikace mi zahlásí: "Problém s height-overlay-cz.sqlitedb"
  •