Navigace po turistických značkách

Started by wlashack, April 29, 2014, 10:29:57

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

wlashack

Zdravím,
chci se zeptat, jestli plánujete způsob navigace po turistických značkách. Jsem sice spíš cyklista než pěší turista, ale turistické značky je to, po čem každý pořádný horský cyklista jezdí především. :) Proto by se určitě nejen mně moc šiklo, kdyby se dalo navolit, aby se při výpočtu navigace turistické značky maximálně využily. Anebo je nějaký tip, jak toho v současném Locusu docílit? Používám v tuto chvíli v Locusu typ navigace "Pěší", což tak zpoloviny vyhovuje. Nicméně není to úplně ono ani nejde navigaci upřesnit zadáním průjezdních bodů (aspoň tedy nevím, jak je zadat).
Značkovou navigaci mají hezky zpracovanou SmartMaps, kdysi jsem si jejich mapy právě kvůli tomu koupil. Ale když už jsem zvyklý na Locus, rád bych měl všechno pohromadě, s jedním uživatelským rozhraním, možnostmi, funkcemi atd.
Díky.
  •  

voldapet

Pravda je taková, že Locus v podstatě "neví" kde se turistické trasy nachází.Jedinou možností je využít možností navigace, které komunikuje se serverz na pozadí.
Ideální je plánovat trasu pomocí fce Menu > Více > Přidat novou trasu a měření. Ve spodním panelu zapnout navigaci (vybrat pěší) a následně stačí klikat průjezdní místa na mapě. Locus bude počítat navigaci mezi označenými body. Na závěr přejít k uložení trasy, kde je možné trasu uložit nebo rovnou použít pro navigaci.
  •  

wlashack

Moc děkuji, tohle jsem neznal!
Chce to trochu praxe, ale dostanu výsledek jaký jsem potřeboval.
  •  

voldapet

  •  

wlashack

Ještě mě napadlo se zeptat - jak to, že Locus "neví", kde jsou turistické značky, když "ví", kde jsou cesty, silnice, cyklotrasy? V mapách chybí tahle informace, zatímco informace o silnicích a cestách v sobě každá mapa nese? Případně - nebyla by možnost si koupit třeba SmartMaps, kde taková informace nejspíš bude a používat je v Locusu (který by to podporoval)?
  •  

Lugen

Locus využívá při online vyhledávání prostředků třetích stran a ty mají k dispozici OSM mapy, které zmiňované turistické trasy neznají. Respektive nepracují s relacemi, jež říkají, že na cestě taková turistická trasa je. Vyhledaná trasa do locusu přijde a jestli si jí zobrazíš na takové nebo makové mapě, už výsledek vyhledání trasy nějak neovlivní.
  •  

Bucky Kid

Teoreticky by navigace po turistických značkách měla být možná, vektorové mapy dělané z OSM totiž turistickou síť umí zobrazit při přepnutí na vhodné téma. Na možnost offline routingu jsem se nedávno ptal a je s tím zatím nějaký problém protože údaje o poloze cest nejde z map pro tento účet použít.
Ještě by taky byla možnost využít pro navigaci online služby z map CZ. Ty taktéž zvládnou naplánovat trasu po turistických a cyklo značkách líp než MapQuest. Jde ale o to jestli se to nějak dá zprovoznit v Licusu.

_____________
Sent from LT22i using Tapatalk

  •