Viditelnost bodu po přesunu do jiné složky

Started by roze, April 13, 2014, 22:38:57

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

roze

Řekl bych, že od té zlomové verze, která změnila práce s bodem, se změnilo i chování viditelnosti bodu při přesunu ze složky do složky. V dřívějších verzích Locusu mi vyhovovalo to, že když jsem přesunul bod z jedné složky do druhé, tak se bod zneviditelnil. Mám šanci nějak tuto funkčnost vrátit?
  •  

Menion

Tohle můžu potvrdit a je to záměr.

Jaká je využitelnost toho, že bod se po přesunu schová? Protože logicky dává celkem smysl nechat bod viditelný, jelikož byl vidět před samotným přesunem
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  

roze

No, asi využívám Locus trochu jinak, než majoritní většina  ;).
Mám typicky řádově desítky (někdy i stovky) bodů na relativně malém prostoru => pak se mi překrývají/stíní ostatní.
Po nějakém zpracovaní bodu na místě (vyfocení a zpřesnění souřadnic) mě už tento bod v terénu nezajímá.
Tyhle 'zpracované' body v terénu, ale potom doma nějakým způsobem dále zpracovávám (udělám si export do CSV, promítnu nějaké informace zpět do Geogetí databáze apod.).
Jasně, můžu bod zneviditelnit, ale pak mám problém jak programově dohledat ve složce bodů, která může mít stovky položek, pár odznačených/znevidelněných. Nehledě k tomu, že pokud bych omylem zatrhl zviditelnění/znevidelnění všech bodů z takové složky, tak informaci o navštíveném bodu definitivně ztratím  :(
Takže ten postup návštěva bodu->úprava popisu bodu v Locusu->přesun bodu do jiné složky(spolu se znevidelněním) mi maximálně vyhovala. Tu odkládací složku si vždy na začátku dne vyprázdním a pak mám jistotu, že přehled o navštívených bodech neztratím.  ;)

Vím, že změny v Locusu děláš uváženě, ale stejně... kdybych měl možnost tu funkčnost viditelnosti bodu při přesunu ze složky do složky vrátit, tak bych byl rád. Nejde to třeba nějak ovlivnit v konfiguráku Locusu?
  •  

Menion

Jasné ... úprava přes config.cfg je samozřejmě možná, ale i tam by měly být globálně využitelné nastavení (i když jsem si vědom, že jich tam pár je které by tam snad ani být nemuseli)

Tvůj postup je, že edituješ bod. Pak nahoře uložením nebo tlačítkem zpět skočíš zpět do náhledu bodu, čímž se veškeré změny uloží, včetně nové složky.

No a teď buď tlačítkem zpět nebo tlačítkem domů, ukončíš obrazovku bodu. A jediný krok navíc je kliknout na šipku nahoru v pravém dolním rohu a dát schovat. Což tě vrátí zpět do seznamu/na mapu a bod to skryje. To znamená jen si to uvědomit a udělat jeden klik navíc že?
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  

roze

Quote from: menion on April 14, 2014, 10:39:01
Jasné ... úprava přes config.cfg je samozřejmě možná, ale i tam by měly být globálně využitelné nastavení (i když jsem si vědom, že jich tam pár je které by tam snad ani být nemuseli)
Zmínku o config.cfg jsem sem prsknul ještě než jsem se do něj podíval  :(.
Když se do něj podívám, tak tam teď nic o možnosti zneviditelnit bod při přesunu ze složky nevidím. Takže bys to musel nějak dodělávat? Nebo jak si to úprava přes config.cfg je samozřejmě možná myslel?

Quote
No a teď buď tlačítkem zpět
sakra to je objev...  :D i tlačítkem zpět se to uloží. Já to dosud potvrzoval potvrzovací tlačítkem vpravo nahoře

Quote
nebo tlačítkem domů, ukončíš obrazovku bodu. A jediný krok navíc je kliknout na šipku nahoru v pravém dolním rohu a dát schovat. Což tě vrátí zpět do seznamu/na mapu a bod to skryje.
no to je právě ono... ono to jsou dva stisky - jeden pro zobrazení nabídky se 'Skrýt' a pak ještě musím stisknout 'Skrýt'  ;)
Když to dělám 5x-10x, tak se to dá akceptovat, ale když to dělám 50x -100x, tak je únavné. A pak ještě to pomyšlení, že před měsícem jsem toto dělat nemusel  ;)

QuoteTo znamená jen si to uvědomit a udělat jeden klik navíc že?
a další kámen úrazu ... znamená jen si to uvědomit starší lidi si neuvědomuji, a pak těch stisků je ještě více  :)
a dovršuje to pak problém http://forum.locusmap.eu/index.php?topic=3846.0
  •  

Menion

tím configem jsem myslel, že to tam teď není ale teoreticky by to šlo dodělat.

Nicméně, přestože tvé argumenty chápu, myslím že způsob jakým se teď Locus chová, tedy že při přesunu bodu mezi složkami zůstane bod viditelný, je to co bych logicky od té funkce čekal. Tvému způsobu využití rozumím, nicméně myslím že je výrazně minoritní. Takže bohužel
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  

marram

Tak já se taky hlásím k minoritě. :) Když odlovím keš, tak si ji přesunu do složky "nalezeno" a tam si ji pak skryju, protože mě už nezajímá, ale přesto ji nechci mít smazanou. Dříve to bylo rychlejší, teď je to o dvě kliknutí navíc. Fakt by to nešlo dát do configu, nebo ještě lépe do nastavení?
  •  

Menion

oki, tak dáme nový parametřík ... "point_screen_hide_after_move", přemluvili jste mě
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  

roze

Jak to prosím vypadá s tím přidáním "point_screen_hide_after_move"?
Lze to už používat?
Díky za odpověď.
  •  

Menion

úspěšně ho už cca měsíc používám a musím říct že to není úplně špatné (tím chci i říci, že už měsíc v configu je)
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  

roze

No, já to tušil, Když se náčelníkovi jen něco naznačí, tak realizace na sebe nenechá dlouho čekat.  :D
Nechtěl jsem s dotazem ale otravovat, když se dělaly daleko zásadnější věci.

Jak se  "point_screen_hide_after_move" do config.cfg dostane? Mám jej přímou editací config.cfg vložit sám?
Když chci bod po přesunu mezi složkami automatický skrýt, tak mám nastavit něco jako:
point_screen_hide_after_move=1
?
  •  

Menion

no pokud už jsi měl alespoň jednou spuštěnou a ukončenou poslední verzi Locusu, tak by ten parametr měl v configu být ...

aktuálně koukám řádka 254 a mělo by to vypadat takto

# In Point screen, when you 'Move' visible point to different folder, hide it (default: false)
point_screen_hide_after_move=1

Jinak nic nevkládat, nemá to smysl, ztratí se to.
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  

roze

Aha, stahoval jsem včera, protože minulý týden jsem byl v terénu a neměl jsem odvahu  ;)
Dnes jsem Locus spustil, parametr vidím. Locus ukončen, nastaveno:
  point_screen_hide_after_move=1
a výsledek... no, skvělé  :) :) body se po přesunu mezi složkami skrývají.
Ještě jednou díky.
  •