Spojeni dvou map

Started by padluke, April 08, 2014, 15:25:32

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

padluke

Ahoj, rád bych se zeptal, jestli je možné spojit tyto dvě mapy. http://ulozto.cz/xjpoosQT/pokus-zip
Jedna se o jednu topo podkladovou mapu a jednu pouze turisticke trasy, jde mi o to, li je mozne tyto dve mapy do sebe nejak dostat, aby byla turistiska mapa jako vrstva nad vsemi ostatnimi.
 •  

Čelda

No hodil jsem to narychlo do simulátoru a nedaří se mi zobrazit ani jednu z vrstev ! Co to je za mapy, kterou oblast mají pokrývat ?
Quotedo sebe nejak dostat, aby byla turistiska mapa jako vrstva nad vsemi ostatnimi
To znamená, aby se chovaly jako jeden atlas nebo aby na určitém zoomu byla jedna poloprůhledná a viděls tak obě zároveň ?
 •  

padluke

Jedna se o východní část Prahy, v Locusu tu mapu vidim uplne v poradku, jedine co je spatne, je ze ma posunutou kalibraci, kdyz clovek stoji reknemez v Libni tak to ukazuje nekam do Jevan :-)
a jak rikas, rad bych,aby se to chovalo jako jeden atlas.
 •  

Čelda

Stejně se mi mapa v simulátoru nedaří zobrazit.
Nicméně Locus se chová tak, že pokud pod složkou ...Locus/maps (tam se dávají "osobní" tj. offline bitmapové mapy) vytvoříš nějakou podsložku a tam dáš oba dva (obecně více) sqlite soubory s mapami, tak je chápe, jako by to byl jeden sqlite soubor. Další možnost je zvolit v Locusu v Nastavení - Mapy pokročilé - část OSOBNÍ MAPY - Automatické načítání map volbu "Automaticky načíst mapy stejného typu (pokud existují), jinak jiný typ" a Locus pak dokonce sám umí kombinovat i mapy z více takovýchto podadresářů.
 •  

padluke

#4
Super, diky vyzkousim, nicmene jeste jedna drobnost, da se neco udelat s tou kalibraci?

Takze ted jsem to zkousel dat do jednoho adresare, ale zobrazi se mi pouze ta vrstva s trasama, topo podklad nevidim :-(
 •  

Čelda

Dá, ale postupem času příjdeš na to, že je mnohem jednodušší buď stáhnout si mapy už hotové přímo pro Locus nebo alespoň použit nějaký soft, který dělá kalibraci naprosto přesnou už jaxi z principu (http://mobac.sourceforge.net/).
Pro začátek doporučuju vektorové mapy pro Locus, které jsou zdarma prakticky pro celý svět ke stažení zde:
http://www.openandromaps.org/en/
Jejich jediné nevýhody jsou, že:
- na slabších zařízeních se pomaleji vykreslují
- jsou tam jen špatně české turistické značky
 •  

padluke

MOBAC pouzivam dost casto :-) ale tyhle mapy jsou primo z mapy.cz a oproti mapam z cykloserveru (ktere jsou super) je tam vice informaci.
 •  

lacop2

#7
Tie mapy si vyrobil v MOBACu? Ja si myslím, že v MOBACu je tá kalibrácia pre mapy.cz OK, ale môžem sa mýliť. Jedná sa o tie isté mapy ako na priloženom obrázku z MOBACu?

 •  

padluke

Ne ty mapy jsem delal v GMapCatcher.
V MOBACu je kalibrace v poradku, ale diky tomu resamplu jsou ty mapy proste maznute a nelibi se mi :-)))
Ano jedna se o ty same mapy.
 •  

lacop2

Lenže bez "resamplu" to nejde, keďže sú mapy v inej projekcii. Ešte môžeš použiť GlobalMapper, kde projekciu pre výstup zmeníš na Mercator a dátum elipsoidu na WGS84. Ale na nejaký lepší výsledok veľmi neverím. Ten obrázok sa musí skrátka "správne deformovať".
 •  

padluke

Ok, takze s mapama co jsem vytvoril se neda delat nic?, neco jako upravit kalibraci a spojit tak, aby to vypadalo jako z MOBACu?
 •  

lacop2

#11
Neviem aké mapy si vyrobil, ale pokiaľ chceš aby to vyzeralo ako z MOBACu, treba ich nanovo urobiť v MOBACu.

BTW: Kalibrácia mapy je jedna vec a projekcia je druhá. Bez zmeny projekcie to nejde.
 •  

padluke

myslim ty co jsou v prvnim postu na ulozto
 •  

lacop2

Stiahol som ich, dal do Locusu jednu ako podklad a druhú ako prekryvnú. Zobrazujú sa OK, ale súradnice nesedia. Skrátka zlý dátum, zlá projekcia a možno aj zlá kalibrácia.

Vykašli sa na to, vyrob si V MOBACu nové. •  

padluke

Okej, lepsi neco nezli nic :-)
Diky
P.
 •