Navigace

Started by Lugen, March 30, 2014, 21:03:29

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Lugen

Ahoj, pro plánování trasy jsem pro zadání startovního a cílového bodu používal neco jako vyber na mapě, přesně už nevím jaký to mělo popisek a včera, když jsem si chtěl naplánovat cestu, jsem k mé nelibosti zjisti, že to tam již není. Pouze trochu podobné střed mapy, což se zrovna nehodí, když chci po mapě posouvat a dohledávat bod. Mohlo by to být prosím vráceno zpět?

  •  

Menion

mohlo, musel jsi si to odebrat sám :). Zkus tužku nahoře (edit)
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  

Lugen

Aha, pardon a díky
  •  

boboC550

Ahoj, narazil som pri pouzivani navigacie v Locuse na specificky problem. Pred dovolenkou som si nasiel najkratsie trasy cez Madarsko na google mapach a tieto som si z google map vyexportoval do .gpx formatu. Nasledne som ich naimportoval do locusu do Tras a v podmenu konkretnej trasy som si vybral polozku Navigovat. Kedze trasa nemala navigacne prikazy, potvrdil som moznost vygenerovania prikazov priamo Locusom, co sa mi aj podarilo a Locus ma uspesne zacal navigovat. Ake vsak bolo moje prekvapenie, ked ma nenavigoval po mnou zvolenej trase, ale po inej, rychlejsej trase. Do ciela by som sa sice dostal aj tak, ale presiel by som viac kilometrov. Po dokladnej kontrole trasy som zistil, ze prikazy boli vygenerovane spravne a na mape som ich aj videl, ale samotna linka navigacie viedla uplne inym smerom. Internet som mal kvoli roamingu vypnuty, takze Locus sa nemohol k ziadnej online sluzbe pripojit a prepocitat mi trasu. Mate nejaky napad kde mohol nastat problem? Mam Locus Pro v najnovsej verzii 3.1.3.
Dakujem
  •  

Menion

Zdravím,

moc si neumím představit jak by něco takového bylo možné. To znamená že na mapě byly najednou dvě trasy? Původní stará s vygenerovanými navigačními příkazy a nějaký nová rychlejší? A obě byly fialové jako že se po nich naviguje?

jediné co mě napadá je zkontrolovat zda máš vypnuný automatický přepočet aby se zabránilo přepsání trasy nějakou vypočtenou ale jinak mě boužel nic napadá. Dalo by se to nějak nasimulovat doma na gauči? (pokud je vypnutá GPS v Locusu tak střed mapy funguje jako simulace GPS, takže se s tím dá docela hrát)
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  

boboC550

Ďakujem za odpoveď,
samozrejme že fialová trasa bola len jedna. Tá druhá na mape bola znázornená ako trasa s vygenerovanými navigačnými príkazmi, ale reálne navigovanie bolo po tej fialovej. Pokúsim sa to popísať: po zapnutí navigácie po vygenerovanej trase bolo všetko v poriadku až po určitý bod, kde sa tá kratšia trasa odpájala od najrýchlejšej, ktorá stále bola fialová. A práve na tom bode, kde sa tieto trasy rozdeľovali, ma žiadny príkaz neupozornil, že mám z hlavnej cesty odbočiť. Prišiel som na to tak, že som šiel cez mesto, cez ktoré som ísť nemal... Trasy som včera už iniciatívne zmazal, takže sa to pokúsim v kľude domova opäť nahrať a nasimulovať, printscreeny samozrejme pošlem. Mimochodom, prepočítavanie trasy som mal asi zrušené a taktiež dáta.
  •