SmartMaps na Locusu v Android 4.4.2

Started by micska, March 27, 2014, 11:32:53

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

micska

Jak asi všem, na novém Androidu se špatně pracuje s SD kartou. Tím Locus přestal vidět SmartMaps :-(
Ostatně je neviděla ani samotná aplikace SmartMaps. Tam však je problém vyřešen přesunutím map do adresáře /pam. karta/android/data/menion.android.smartmaps/files/ viz http://www.smartmaps.cz/caste-otazky-faq/15/#utm_source=newsletter&utm_medium=email&utm_campaign=smartmaps a vše funguje, jak má
Ale Locus mapy stále nevidí, a to ani po ručním  nastavení nového adresáře s mapami. Tedy přesněji řečeno. Locus je vidí, protože při spušetění je projede, ale pak vyhodí hlášku, že mapy nejsou aktivovány (jsou, v SmartMaps jedou bez problémů) nebo nějakou podobnou (dnes se mi nedaří nasimulovat) kde píše něco o "Magicbyte" nebo tak nějak.

Je reálná náprava nebo to je tak velká změna?
Díky
  •  

Menion

Zdravím,

náprava měla být už v poslední verzi, ale nepodařilo se jak jsem doufal. Zítra bude update, kde to je na 99% opraveno (mám potvrzeno už od tří lidí).
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  

micska

  •  

Menion

jo v té, i té co je zde na fóru by to mělo fungovat. Pokud chceš mít jistotu, doporučuju rychle vyzkoušet abych to mohl případně ještě upravit.Ale věřím že to bude OK.
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  

micska

Jo, jede to, skvělá práce  8) Díky
  •  

Menion

no za málo. Spíše se omlouvám že tohle bylo vůbec třeba. Díky za potvrzení. Zítra bude na 95% update
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  

micska

To je prima  :)
Teď jsem narazil na další problém. Přítelkyně funguje na Android 2.3 (?, nevím přesně, něco děsně starého) a po aktualizaci SM na versi 2.2.8 a Locus 2.20.0, Locus vůbec nevidí mapy SmartMaps. Ty jsou v původním místě přímo v rootu SD, aplikace SmartMaps s nimi bez problémů spolupracuje, ale Locus ne. (Pokud postupuju podle návodu pro Android 4.4.3, nevidí mapy ani aplikace SmartMaps ani Locus  ;) )

Nová verze Locusu bude řešit i toto? Tedy, aby na starém androidu byla zachovaná funkčnost přístupu ke kartě
Díky
  •  

Menion

- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  

novsta

#8
Zdravím,
mapy se inicializují, ale zobrazují mi se  2x v nabídce Poskytovatel:
-MAPS: /mnt/sdcard-ext/smartmaps/mapy
-MAPS:       /sdcard-ext/smartmaps/mapy
Jak mohu jeden odkaz zrušit?
Také v nabídce Chytrý výběr-naposledy použité
                                         -nejbližší mapy
jsou vypsány stejné mapy 2x
Android 4.0.4
Dík
  •  

Menion

nemáš mapy přidané ručné pomocí funkce "Přidat mapy" v menu? Tam nemají co dělat, takže odebrat
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  

novsta

Bohužel, všechny mapy jsem smazal, tím se mi smazaly i v SM, znovu jsem je aktualizoval v SM a
v Locusu se mi zase nabízí 2 adresáře. Menu-Přidat mapy jsem použil po vydání předchozí verze.
Jinak oba adresáře s mapami jsou fyzicky na SD
/mnt/sdcard-ext/smartmaps/mapy/maps
      /sdcard-ext/smartmaps/mapy/maps
Jesli tam byly před poslední verzí SM nevím.
Dík
  •  

novsta

Omlouvám se, po Reset nastavení vše OK.
  •  

Menion

omluva rozhodn netřeba. Jsem rád že to nakonec funguje, kdyby cokoliv, hned piš
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  

xfoxik

Zdravím všechny,

v Locusu používám offline mapy od SmartMaps a po aktualizaci na KK 4.4.2 mám výše uvedený problém s tím, že postup od SM nepomáhá. Mám totiž aktivaci na paměťovou kartu a po nové instalaci a překopírování složky aplikace (SM) nevyčte ID karty. Proto ani Locus se k mapám nedostane. Dle supportu SM tento problém existuje - našel někdo řešení nebo je cestou jen android do verze 4.3? Díky za všechny podněty.
  •  

Menion

Zdravím,

no základem pro to aby ti mapy fungovaly v Locusu je, aby fungovaly ve SmartMaps, takže s problémem bych se obrátil hlavně na jejich podporu. Pokud jsi měl aktivaci na kartu a tam to teď nejde, tak by snad nemusel být takový problém aktivaci zrušit a umožnit mapy aktivovat na SIM kartu
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •