Pole na vepsání filtru zakryté klávesnicí

Started by Zerthe, March 17, 2014, 12:50:53

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Zerthe

Zdravím, mohla bych poprosit příležitostně o kosmetickou úpravu vyhledávání bodu podle vlastního filtru? Pole pro vložení textu je viditelné do té doby, než do něj klepnu a vzápětí se vysune virtuální klávesnice, která toto pole zakryje a nevidím pak, co píšu :-) Jestli ovšem byla tahle muška vychytána v posledních verzích, mou prosbu ignorujte. Předem díky
  •  

Bucky Kid

Ano ten problém s vysunutou klávesnící a dialogy v Locusu existuje, buď se dialog odsune nahoru a zakryjí se ikony pro ovládání text. pole nebo se dialog neodsune a klávesnice překryje spodek dialogu. V určitých případech se dá dialogem trochu posouvat nahoru↔dolů ale ne v plném rozsahu. Myslím že je to důsledek toho že po vysunutí virtuální klávesnice se neadaptuje zbytek displeje na sníženou aktivní výšku displeje. Tj. po vysunutí virtuální klávesnice by měly být dodrženy tyto podmínky:
- Všechny pevné ovládací prvky v horní části musí být stále viditelné(klikatelné) - neodsouvají se spolu s dialogem
- Všechny pole dialogu musí být dosažitelné posouváním dialogu v oblasti mezi horní pevnou částí (stavovoý řádek + volitelně ovládací lišta k text.poli) a spodní pevnou částí (vysunutá klávesnice)
Už jsem to psal v jiném vlákně menionovi a slíbil že se na to podívá, uvidíme.
  •  

Zerthe

Aha, tak díky za info - hlavně, že se o tom ví, nijak to nehoří..
A propos - tohle fórum (oproti Get satisfaction) stále funguje na stejném místě anebo se to komplet sestěhovalo jinam? Abych tu případně nehoukala do Macochy :-)
  •