Používaní map od Garminu

Started by Pcmann, February 11, 2014, 20:47:59

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Pcmann

Chtěl bych se zeptat, v posledních dvou betaverzích Locusu je odkaz na vykreslování img map od Garminu. Tak se ptám jestli se dají tyhle mapy v Locusu zprovoznit a používat. Děkuji
  •  

Menion

Daí, nicméně není to něco, čemu bych se chtěl intenzivně věnovat. Takže použití na vlastní riziko a za vylepšení neručím

Mapy stačí dát do Locus/mapsVector adresáře a měly by fungovat
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  

Pcmann

#2
Chtěl jsem to jen vyzkoušet jak se budou tyto mapy zobrazovat, ale po spuštění vidím jen bílou obrazovku. Zkoušel jsem mapy topo pro 2012 a 2013 jak v aktuální pro verzi tak v poslední beta verzi Lotusu. No nic jede se dál a i tak díky autorům za skvělý program.
Používám HTC Evo 3.
  •  

Menion

myslíš Topo co se platí a jsou officálně ke Garminu? Tak ty určitě nepůjdou. Ta nejdůležitější podmínka je aby mapy byly odemčené, tzn. rozhodně ne žádné placené od Garminu atd.
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  

Pcmann

Ano, myslím mapy Topo a ty co jsem jmenoval mám legálně koupené, odemčené v mapsource a používám je v gps. Jen jsem to chtěl vyzkoušet, když jsem si o tom přečetl, že ta možnost zde je použít je v Lotusu.
  •  

Menion

Jasné, o legálnost tu vůbec nejde, to není moje starost. Nicméně tyhle mapy co se musí kupovat a odemykat, mají trošku jiný formát, to za prvné a za druhé by to bylo už příliš proti podmínkám použití Garmina. Takže tyhle opravdu nepůjdou.
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  

Pcmann

Už tomu chápu. Diky za vysvětlení.
  •  

Menion

- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  

DogVader

Ahoj,
jake garmin mapy se tedy daji v Locusu otevrit?
Diky.
  •  

voldapet

Mozna bych to upresnil...nejde o mapy "Od Garminu", ale o mapy, ktere pouzivaji format *.img  (coz je format vytvoreny Garminem) . Vsechny otevrene mapy, ktere jsou ve formatu *.img by mely fungovat v Locusu. Pisu mely, protoze format neni v Locusu stale plne podporovan. Vsechny ostatni mapy, ktere je nutne instalovat pres MapSource neni mozne pouzit v Locusu
  •  

DogVader

Dekuji za odpoved,
zkousel jsem tuto mapu http://mapygarmin.wz.cz ale bohuzel nefunguje.
  •  

Menion

mapu jsem si stáhnul, kouknu na ní a dám vědět kde je problém.
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  

DogVader

  •  

Menion

tak mapy fungují. Stáhnout a umístit do locus/mapsVector a v Locus > menu > mapy > vektorové by měly být vidět

nicméně vypadají otřesně a naprosto nepoužitelně, hlavně kvůli barevnému vínovému pozadí. Bohužel. Locus totiž nedokáže brát styl z mapy, takže pak vypadá jak vypadá ... něco s tím do budoucna určitě udělám
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  

marram

Tak mě ta mapa nejede, mám ji v Locus/mapsVector a nic. V Locusu ji vůbec nevidím. Locus mám přesunutý na kartu, ale vzhledem k tomu, že veškeré další mapy (*.map) jedou, tak toto asi problém nebude.
  •