Ovládání obrazovky gesty

Started by roze, January 28, 2014, 21:43:04

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

roze

Nějak jsem nepochopil to ovládání gesty. V manuálu jsem se dočetl, že... 'Wave twice before it (within 1.5 sec) to turn screen On/Off', ale asi newejvuji správným stylem  ;) nebo na špatném místě?
Poradil by mě zde někdo? Díky.
  •  

roze

Odpovědi jsem se dočkal pouze tady: http://www.geocaching.cz/topic/17490-locus-onlineoffline-map-klient-android-os/page-112#entry456506 .
Ani kolegovi to nefunguje  :( .
Jak to má tedy to ovládání gesty fungovat?
  •  

roze

Tak jsem asi přišel jak na to... :)
Trochu mě zmátlo, že se mi nahodile podařilo displej vypnout, když jsem přímo prsty šmejdil po displeji.
Ale podle tohoto videa https://play.google.com/store/apps/details?id=grandmaster.awesomeonoff&hl=cs jsem pochopil, co to je 'wave twice'.
Na mém SGS3 to funguje, ale ještě stále nemám v ruce ten správný grif - zhasnutí se třeba napoprvé nepovede.
  •  

Menion

deset dní bez odpovědi, to jsem ostudy ...kolega udělal video "jak na to", tak snad pomůže http://www.youtube.com/watch?v=w25-HNlUG-s

jinak ten gryf nemám ani já sám, takže je otázka jestli občasná nefunkčnost je v gryfu nebo ve špatném provedení v locusu :)
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  

dvzd

Možná by stačilo do Locusu přidat nějakou jinou možnost vypnutí displeje, tedy nějaké SW tlačítko vyvolatelné např. z pravé lišty, aby nebylo nutné šaškovat s gesty.
  •  

Menion

no využití gest - praktický příklad: telefon uchycený v držáku na kole. Tlačítko na zapnutí displeje z boku, téměř nepřístupné. Tohle je pak ideální použití.

Softwarové tlačítko je pěkné ale je to jen jednosměrná letenka. Už ho nezapneš ...
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  

roze

Souhlasím s menionem (myslím ti tu jednosměrku i přístup k tlačítku on/off v některých situacích).
Já jsem spokojen, díky moc.
  •  

dvzd

Já tedy spokojen nejsem, už vidím, jak budu při jízdě na kole šaškovat s nějakýma gestama nad displem a stejně se mi nepodaři displej zhasnout. Mě by vyhovovalo SW tlačítko. Displej se dá zapnout i automaticky přiblížením ke zvolenému bodu na určitou vzdálenost (volba "Zapnout při upozornění na bod").
  •  

roze

Jo, jo, tisíc lidí, tisíc potřeb  ;)
Mně vyhovuje to, že funguje on i off, když chci já a např. nejsem ani u bodu.
  •  

dvzd

Navic si myslim, ze to zbytecne zaktivuje proximity senzor po celou dobu, co je spusten Locus a to baterii na vydrzi take zrovna moc neprida.
  •  

Menion

Výborně, shrnu to

Pointa byla ovládání gesty, to je snad nějak vyřešené. Softwarové tlačítko, v tom moc smysl nevidím po pravdě. Pokud by jsi ho chtěl, myslím že by se na 90% mělo dát udělat například Taskerem. Jsi první kdo mi něco takového navrhuje, takže to beru i tak, že by o to příliš velký zájem nebyl.
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  

babi

#11
Ahoj. Otevřu sice staré téma, ale nač zakládat nové.
Pořídil jsem si brašnu na mobil (birzman navigator 3) a těšil jsem se, že při jízdě na kole budu moct používat pro zhasnutí a rozsvícení displeje to gesto s proximity senzorem. Ale zdá se, že jak je mobil pod tou průhlednou fólií, tak vůbec na gesta nereaguje,( Můžu nad senzorem mávat jak chci a stejně se nerozsvítí/nezhasne.
Menione, neplánuješ přidat nějaké nastavení senzoru pro tohle gesto? Možná že jak je to pod tou fólií tak to špatně reaguje,( Docela mě to mrzí, protože v pátek pojedu na kole cca 100 km a cestu znám jen prvních 20 km,)
Popřípadě, nebyla by možnost zhasnout a rozsvítit displej třeba jen několika tapnutími na displej?
Díky moc!

EDIT: Tak dneska menší test v terénu a vypadá to, že by se to dalo napravit. Pokud na brašnu šlo přímo slunce a já nad mobilem zamával, tak se vypl displej a zase rozsvítil. Pokud jsem jel třeba po lese, tak ať jsem nad mobilem mával sebevíc, nic to nedělalo. Vypadá to že kdyby se zmenšil interval mezi "světlem" a "tmou", tak by to šlapalo i za šera. Nejlepší by bylo v aplikaci přímo hodit na tohle nastavení a uživatel by si ručně ten interval zkorigoval. Což?
Dík za odpověď.
  •  

Menion

Zdravím,

omluva za pozdní odpověď, ale snad jsi výlet zvládl i tak :)

S touhle funkcí je nicméně docela problém. Proximity senzor který se používá k detekci mávání má vlastně jen dva stavy. Střílí paprsek do cca 10ti centimetrů před sebe a Locusu posílá jen "je něco v těch 10ti cm", nebo "není tam nic".

Z toho pak odvozuju jestli se před ním mávlo rukou nebo ne. Nějaké ovlivnění jak moc se mávlo a jak daleko od něj atd. opravdu možné není.

- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  

babi

Ahoj, výlet mám "až" v pátek, takže ještě je čas,)
Tak v tom případě nechápu, jak to, že na přímém slunci to funguje a v šeru ne,(
A neplánuješ přidat i jiné možnosti jak rozsvítit displej kromě tohoto způsobu?
  •  

Menion

no sám nevím jak přesně ten proximity sensor funguje ale řekl bych že možná řeší změnu intenzity světla a podle toho? Nevím, to by musel odpovědět někdo fundovanější.

A rozsvícení, na to určitě bude existovat nějaká aplikace.

Rychlé hledání
https://play.google.com/store/apps/details?id=grandmaster.awesomeonoff
https://play.google.com/store/apps/details?id=it.android.smartscreenon
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.plexnor.gravityscreenofffree

a myslím že se budou dát najít určitě další, kde některá určitě bude fungovat jak potřebuješ :)
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •