Nefunkční export upravovaného bodu do GPX

Started by roze, January 18, 2014, 20:52:20

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

roze

V databází mám obecné body (žádné kešky). Běžně z nich dělám v Locusu exporty do GPX. Poprvé jsem v terénu použil editaci bodu (konkrétně jsem měnil souřadnice bodu za pomocí aktuální pozice z GPS). Bod se uložil, ale při následném pokusu o export GPX se Locus pouze zrestartuje a GPX se nevytvoří (soubor má nulovou délku).
Export do CSV nebo KML funguje. Takto jsem v terénu modifikoval 4 body a nejde do GPX exportovat ani jeden (zkoušeno jednotlivě). Needitované body do GPX exportovat jdou.
  •  

Menion

Zdravím,
  no to docela koukám. Buď bych potřeboval log, nebo databázový soubor ve kterém bude bod který se snažíš exportovat. Předpokládám, že Locus máš v poslední verzi.

  nicméně tohle je tak zásadní (banální operace), že nechápu jak je možné že to zlobí. Moc se tedy omlouvám a věřím že to obratem vyřešíme
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  

roze

Přikládám databázi.
V kategorii _Tel_WM_cand jsou problematické body:
420244401224
244400055
420241494912
420241471421
u těch mi export do GPX nefunguje.

Locus mám v poslední verzi.
A ten log... kde jej najdu?
  •  

Menion

#3
perfekt ... log není potřeba pokud mám data a problém můžu nasimulovat, což se daří.

Tohle je nicméně docela zajímavé. Píšeš "obecné body" ale ty body se tváří jako kešky, ne jako obecné body. Zkus si ve tvé složce _Tel_WM_cand přidat hned prvním tlačítkem dole nový bod a uvidíš jaký je tam zásadní rozdíl. Žádné info o T/D, žádná ikona keše, žádná obrazovka s parametry keše atd.

Jak vznikly tyhle body? Předpokládám že nějaký import z GPX?

EDIT: jinak problém je, že tyhle body jsou z nějakého důvodu označené jako "Vypočtené" a locus při exportu se snaží vygenerovat "Final waypoint". Bohužel ale keš nemá platný GC kód a na tom to spadne ..
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  

roze

#4
Sorry za použitou terminologii...  ;)
body jsem si připravoval v GeoGetu a exportoval je z něj integrovaným exportem, který je označen jako "Original PocketQuery GPX".

EDIT: jde o "pracovní body" => nemají platný GC kód. Nechci s tím prudit... ale je nějaká šance takovýmto bodům, změnit souřadnice za použití GPS s tím, aby poté byly exportovatelné do GPX?
  •  

Menion

oki ... nicméně jsou to takové polo-hybridní-bodo-keše které část informací mají a část ne. Divné je mi že se vůbec podařilo je naimportovat protože jsem čekal, že Locus keše bez platného GC kódu prostě degraduje na opravdu obyčejné body.

Nicméně tvůj problém, pokud to potřebuješ vyřešit akutně, tak vlez do bodu a v horní menu zruš! označení "Vypočtené". Jinak tuhle chybu jsem opravil takže v další verzi to bude OK, nicméně neslibuju že nemůžou dělat jiné problémy. Takže kdyby něco, takový kus databáze jako teď je pro mě na opravu to nejlepší!
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  

roze

Sorry za natvrdlost... ale nejsem schopen vyloudit to horní menu se zrušením označení "Vypočtené"  :(
Rozklikul jsem editaci bodu, mám záložky ZAKLADNI POPIS , POKROCILE a PRILOHA .. to jsem dobre?
Co dále?
  •  

Menion

v pohodě :)

nene klikni na ten tvůj bod a hned první ikona by tě měla hodit do obrazovky s detaily keše. A tam nahoře je to ...


- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  

roze

ach táááák, chytrému napověz a blbého trkni  ;)
export  do GPX teď funguje
obzory jsem si rozšířil  :) a uvidíme s příští verzí...  ;)
  •