Navádění na bod při pomalé chůzi

Started by skokosek, January 02, 2014, 11:04:01

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

skokosek

Ahoj, už dlouho nás s kolegou trápí problém s náváděním ke  bodu (keši) při pomalém pohybu. Oba máme telefony Samsung i9070 a Locus Pro.
Když dáme navigovat na nějaký bod a pohybujeme se pomalou chůzí, navádění se jakoby zakousne a většinou jsou skoky vzdáleností tak po 20-30 metrech. To dělá problém při dohledávání keší. Zkoušeli jsme různé kombinace nastavení filtrů v Senzory - Orientační filtr, Použít HW kompas a Automatická změna od 1 m/s, ale nic nepomáhá. Pokud silně zrychlíme krok, skoro hned se navádění "chytne" a ukáže správnou vzdálenost k bodu (keši).
Předpokládám, že GPS by to neměla způsobovat, protože při rychlé chůzi nebo jízdě na kole to funguje naprosto perfektně.
Nemáte někdo ponětí, čím by to mohlo být či jak něco přenastavit ? Jiným na Samsungu to funguje, na starém HTC Desire S mi to šlo pěkně taky. Díky moc za odpovědi.
  •  

Menion

Zdravíčko,
  trošku se bojím že s tímto nepůjde nic moc dělat. Zkoušeli jste i nějakou jinou aplikaci než Locus?

  Jde o to, že locus nedělá žádné filtrace nebo úpravy souřadnic. Systém jako takový přijímá a zpracovává data z GPS a dále je distribuuje aplikacím, které je vyžadují. Locus takto získává polohu a tu jen zobrazuje. Takže pokud při pomalém pohybu, systém některé údaje "ignoruje", já s tím bohužel nic moc nesvedu
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  

Kroko_CZ

Toto je problém modulu GPS - má zapnutou statickou navigaci. To je dělané záměrné pro autonavigaci, aby při zastavení auta pozice neposkakovala, většinou to bývá nastaveno na cca rychlost 4-5 km/h. Na mnoha modelech telefonů je to řešené pomocí patche, ale na tento nikde nic nevidím. Ale nejsi sám, řešeno již pčed rokem a a půl, ale nedořešeno http://androidforum.cz/viewtopic.php?t=30499&p=405468
backup BackuP BACKUP
  •  

Menion

díky krokodýle, to jsem rád že jsem z obliga :)

takže pánové, bohužel, s tím toho moc nesvedu jak jsem psal ...
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  

skokosek

Díky chlapi moc za odpovědi. Nám bylo skoro jasné, že za to Locus, potažmo autor asi nemože :-) Ale napadlo nás, že by někdo tady na foru mohl mít stejný problém. No budem gůglit, až to najdem.... díky
  •  

skokosek

Tak po dlouhodobém zkoumání a zkoušení jsme s kolegou dospěli k jednoduchému řešení. Pokud jedeme autem, automaticky se zapne GPS statika. Jestliže pak jdeme ke keši pomalou chůzí, musíme v Locusu vypnout a znovu zapnout GPS. Pak už to šlape jak má. Blbé je, že pokud ted skočím do auta a popojedu, GPS statika se zase zapne :-( Takže znovu vypnout a zapnout. Ale už to aspoň funguje.
To jenom pro případ, kdyby měl někdo stejný problém s GPS.
  •