Kousnutý (?) GC Offlinizer

Started by roze, December 21, 2013, 16:31:43

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

roze

GPX exportované s GeoGetu (samé waymarky) jsem si naloudoval do nové kategorie bodů. Všechny body v této kategorii jsem si pak označil a zkusil spustit GC Offlinizer na všech cca 2000 bodů. Po určité době se asi  GC Offlinizer zastavil - průběžně roustoucí číslo stažených obrázků se zastavilo. Zkoušel jsem pak stáhnout menší dávku 200, 500, 1000 - ty mě prošly. Když jsem dal znovu všechno, tak znovu se to zastavilo  :(.
Buď tam bude nějaký 'zlý bod' na kterém se to kousne nebo jsem narazil na nějaké limity? GPX posílám přes SZ.
Ještě jsem se chtěl zeptat, v průběžných výpisech GC Offlinizer je vidět v 99,9% případů, že stáhnul jeden obrázek (pro WM mi to stačí, díky za ně  ;)), ale párkrát jsem tam viděl, že pro jeden bod, byly staženy dva obrázky - to je možné?
  •  

Menion

Zdravím,
  pro to stahování využíváš "Geocaching Live API" nebo ne?

  jinak počet obrázků - to záleží na té které keši. Divím se že většinou máš jen jeden stažený, protože kešky obecně mívají obrázků hodně, až třeba i 10. Nevím teda jak je to u těch waymarků, to může být trošku jinak, pravda
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  

roze

Jj, waymarkista = trochu divný úchylkář  ;)
Geocaching Live API jsem zkusil rovněž, ale z cca 3-5 spuštění jsem nabyl subjektivního dojmu, že stahování je cca 3-5 pomalejší než když použití Geocaching Live API nezvolím. Jelikož to bylo tak pomalé, tak jsem ani nikdy žádnou větší dávku stažení přes Geocaching Live API nedělal.

Pokud jde o počet obrázků, tak pro kešky asi stahuješ obrázky, které jsou v listingu kešky, že?
Ale u WM má každý svou vlastní galerii. V listingu WM nejsou žádné odkazy do té galerie => tak pro WM se stahuje vždy (resp (v 99,9% procentech případů) vždy jen ten titulní =>
jeden WM = jeden stažený obrázek. Mě to tak stačí. Hlavně, aby se to stahování tak divně nekousalo :(
  •  

Menion

Našel jsem problém a potřebuju poradit ...

Problém je, že Locus nepozná některé waymarky jako korektní keše. Je totiž potřeba kód toho waymarku který je v GPX souboru v <name> tagu. Jenže například na řádce 7678 je waymark "Barrandovske terasy Praha by rozhled (1/1)", který má ale tento kód "<name>XX000280</name>" ... co to?

EDIT: jo teď když jsem to dopsal, tak vidím že to jsou nějaké waymarky v přípravě které ještě nemají kód ale ani fungující obrázek, je to možné? Oki, zkusím to opravit
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  

roze

#4
Máš pravdu... pokud tam je podezřelé jméno (např. XX...., XY....) tak to jsou moje waymarky-kandidáti => pro ně nelze stahovat.
Pak chápu, že se offlinizer zasekne  :).
Měl jsem blbě nastavený filtr v GeoGetu, když jsem GPX pro Locus tvořil (v tom GPX je cca 6 takových případů). Chtěl jsem v tom GPX jen schválené/existující waymarky. V prvé řadě si musím dát do pořádku ten filtr, ale kdybys to posichroval i v Locusu, tak by to bylo fajn.

A ještě bych rád poprosil o vysvětlení s "Geocaching Live API"... jak jsem psal u waymarků se zatrženým "Geocaching Live API" se to stahovalo o dost pomaleji. Předpokládal jsem, že by to mohlo být naopak - jinak by to tam autor nedával, že  ;)..
Nezkoušel jsem to porovnat se stahováním obrázků u kešek, protože nemám vhodný GPX.
  •  

Menion

A fajn, tak to by bylo ...

Geocaching Live je takhle v pořádku - tedy opravdu cca 3x (moná i trošku více) pomalejší. Pointa téhle funkce není v rychlosti ale v obsahu. Pokud tu funkci nepoužiješ, já pouze otestuju obrázky které jsou v krátkém a dlouhém listingu a ty stáhnu. Pokud se použije GC Live, pak se navíc ještě stahují obrázky které jsou u keší ale nejsou v listingu, tzn. dost často spoilery nebo takové ty obrázky co autor má uvedené pod keší jako seznam obrázků (na které je potřeba kliknout ale které prostě nejsou v listingu)
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •