struktura dat

Started by ben, October 25, 2013, 18:09:55

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

ben

Zdravím vespolek, prošel jsem všech 23 stránek CZ fora a některé přečetl, ale nenarazil jsem na to do jakých adresářů umístit mapy na MicroSD kartu (mobil ZTE Blade G). Jde o to, že se mi aplikace Locus (osahávám si free verzi) nainstalovala do interní paměti, kde mám pouze 1.4G místa a některé mapy jsou větší samy o sobě , nemluvě o potřebě mít v paměti více až  map. Můj problém má dvě řešení, buď umístit mapy někde na  MicroSD a naučit aplikaci si pro ně sahat, nebo donutit aplikaci se nainstalovat na MicroSD kartu. Bohužel ani s jedním si nevím rady - telefon mám kratce a je to můj první android.
Předem dík za řešení, třeba i jiná než mně napadla. 
  •  

Menion

Zdravím Bene,
  opravdu jsi prošel všechny stránky? Pak klobouk dolů

  problém má dvě řešení, přesně jak píšeš

1) Locus na kartu: prostě vezmi a přesuň celý adresář locusu z itnerní paměti na kartu a bude to fungovat
2) mapy na kartu: v locusu menu > mapy > záložka osobní nebo vektorové a v horním menu je "Přidat mapy" a tady si ty mapy najdi a vyber.

  věřím, že to bude fungovat, kdyby ne, hned piš
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  

ben

Také smekám!! Za rychlost odpovědi!!! Jak píšu, jen jsem je prošel a ty s"podezřelým" titulkem otevřel, představa že to čtu všechno, potlačila snahu neptat se na něco už probraného. Aspoň mám zhruba představu kde příště hledat témata na která jsem narazil a vím že mně čekají(atlasy z TrekBuddy, kerých mám z dřívějška naděláno požehnaně vektor. mapy a další). Jen to přesunout mně napadlo, ale přišlo tak prosté, že jsem to neproved - jaká chyba (a poučení), no a to druhé řešení jsem ač hledaje neobjevil - je tam toho na první dojem hodně - vesměs mně  funkce a nastavení oslovily - už se těším až proniknu a dostanu prostředí pod kůži. Díky za odpověď... a jdu na to.
  •  

Menion

za málo :) uznávám že je toho více, nicméně myslím že již je to celkem vyladěné a zpřehledněné. Navíc, locus si prostě nehraje na jednoduché google mapy ale snad na něco trošku "více". Tak ať to jde a doporučuji zálohovat, to není nikdy na škodu
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  

ben

"Více" nevadí, naopak první dojmy moooc +   v porovnání s tím co už jsem potkal. Ty 3d satelity s možnosti natočení Zemně a volným pádem na povrch - velice efektní vychytávka co na podstatu, ukol,účel aplikace nemá vliv ale svědčí hlavně o přístupu autora, předpokládám tebe.
  •  

Menion

no to jsi objevil takovou ptákovinku kterou jsem dělal snad už před třemi lety, když jsem začínal. Nicméně "nadšení" u mě ani po těch letech neuvadá a myslím že je to na appce znát. A pak komunita dělá taky strašně moc

Ať slouží
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  

Čelda

Quote from: ben on October 25, 2013, 19:33:38
Ty 3d satelity s možnosti natočení Zemně a volným pádem na povrch - velice efektní vychytávka

???
Locus intenzivně používám rok a půl, ale teď netuším, o čem se bavíte !! Že by nějaký "easter egg" ?
Začínám být zvědavý !
  •  

Menion

podívej se v nastavení GPS & lokace (v locusu) úplně dolů ;)
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  

Čelda

Jééé, druhý Vááánocééééééééé !  :o :) :) :) :) :) :) :)

Ten Locus mě nepřestává překvapovat !
  •  

Menion

- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •