Editace bodů mimo Locus na PC

Started by wlashack, August 13, 2013, 21:10:36

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

wlashack

Zdravím, potřeboval bych poradit, jak editovat informace o uložených bodech na počítači. Jde mi o to, že potřebuji udělat rozsáhlejší seznamy bodů a ke každému vyplnit celkem dost informací. Základ jako GPS souřadnice a jednu dvě věty v popisu zvládnu přímo na mobilu v Locusu, jenže pak bych potřeboval ke každému bodu ještě doplnit celkem dlouhý popis + další věci, a to dělat na mobilu by bylo peklo. Existuje nějaká aplikace pro Windows, která dokáže vyexportované body z Locusu načíst včetně všeho, co jde v Locusu k bodu doplnit (textový popis, adresa, foto...), vyplnit to a zase vrátit do Locusu?

Díky!
  •  

jusc

#1
Sorry, I don´t speek Czech so I try it in English and I hope I understood you correctly...
You want to complete descriptions or coordinates at POIs or track files?
If so, you can export them with Locus to GPX and copy them to PC. You should hav at least one with all needed tags, to have an example for other tracks or points.  After that you can edit these "text files" with an editor of your choice.  A nice editor is p. e. Notepad++ (http://notepad-plus-plus.org/). If you are ready try to import your changed tracks or waypoints.

If you want only to move or delete track points you can also try to "edit" them with Routeconverter (http://www.routeconverter.de/releases/en).
Regards J.
  •  

wlashack

#2
Thanks a lot but using Notepad++ for dislpaying/editing POIs info is very confusing for me because there is 99% of "useless" tags everywhere around. I am looking for something more "user friendly". :)
  •  

voldapet

#3
What about: Google Earth, Garmin basecamp, Merkaartor
  •  

lacop2

#4
Môžeš použiť free program OKMap, v ktorom si otvoríš GPX súbor s bodmi. Body sa v ňom dajú editovať buď dvojkliknutím na bod zobrazený na mape, alebo rovno v tabuľke zoznamu všetkých bodov (List-----Waypoints).  •  

wlashack

#5
Díky, to vypadá dobře, otestuju! Nejsem si jistý, jestli ta pole jsou shodná s tím, co nabízí Locus (rád bych výsledné body s informacemi používal v Locusu), ale vyzkouším a uvidím. Přesně takhle nějak jsem si ten "šikovný" editor představoval.
  •