Kategorie bodů 'All in one'

Started by roze, July 10, 2013, 22:16:47

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

roze

Jak jsem psal v //http://forum.locusmap.eu/viewtopic.php?f=28&t=3237#p22039, tak mám hodně kategorií bodů.
V některých případech, bych ale v Locusu přivítal tu vlastnost, kterou má moje turistická navigace...
a) buď si prohlížím body podle kategorií (díky za ty bohaté možnosti třídění a filtrování)
b) nebo mě kategorie nezajímají, chci vidět všechny body v 'jednom ranci', který bych pouze filtroval nebo třídil

Nebo ta možnost b) už nějak existuje a já si ji pouze nevšiml?
Pokud b) neexistuje, tak by nebyla nějaká jednorázová rada pro mě, jak waypoint.db na mou zodpovědnost 'znásilnit' tak, že bych nějakým chytrým SQL příkazem zduplikoval insertované kategorie do další nové kategorie all_in_one?
Moje představa je taková, že bych třeba all_in_one kategorii založil prostředky Locusu, ale samotné naplnění bych pak udělal tím SQL v nějakým SQLite manageru.

Díky za radu a pomoc.
  •  

Kroko_CZ

#1
Zajímavá myšlenka, kteroubych též využil, mám mraky kateorií od geocachingu, přes waymarky, hrady, zámky, pevnosti až po třeba koupaliště.
backup BackuP BACKUP
  •  

roze

#2
No jo, teď mě došlo, že all_in_one kategorii by šlo 'nouzově' založit i prostředky Locusu - udělat si export všech existujících kategorií a hned tu exportovanou množinu importovat do nové kategorie all_in_one. Každý bod by byl ve waypoint.db duplicitně, ale to bych zkousnul (a Locus jistě taky).
Akorát mám problém, že neumím jedním vrzem vyexportovat všechny současně existující kategorie. Připadá mi, že lze exportovat pouze jednotlivé kategorie. Exportovat po jedné kategorii se mi nechce, protože mám těch kategorii přes 200 :-(.
Jde nějak hromadně vyexportovat všechny kategorie bodů z Locusu?

Díky za radu.
  •  

Kroko_CZ

#3
No ono by to šlo vzít z druhé strany .... co máš jako zdroj dat? Pokud nějaké GPX zkousnutelný pro Geoget, šlo by naimportovat nejprve vše jako novou databázi do Geogetu a zněj vyexportovat jedno velké GPX PQ jako zdroj pro Locus. Ale aktualizace celého obsahu by pokaždé vyžadovala dvojenou práci pojednotlivých kategoriích i all in one. Bylo by fajn kdyby si uměl Locus sáhnout najendou do všech (nebo vybraných ?) kategorií podle zadaných kriterií (vzdálenost xy, počet xy od aktuální pozice ...)
backup BackuP BACKUP
  •  

roze

#4
Máš pravdu.. trochu jsem se upnul jen na možnosti Locusu. Původní základní zdroj bodů pro Locus byl u mně Geoget, takže se ještě jednou vrátím k němu a udělám si export z něj a ten následně šoupnu do all_in_one kategorie Locusu.
Tohle vyřeší jednorázově mou potřebu. Těch bodů není zase dohromady tolik, aby se Locus zadýchal  :) .

Ale oba se shodujeme v tom, že by bylo vhodné, kdyby Locus uměl zobrazit body v jednom ranci přes všechny kategorie (případně podle nějakého filtru/třídění).
Mně je navíc divné to, že Locus neumí najednou vyexportovat body všech kategorii  :( .
  •  

Menion

#5
no ...

- kategorie "all-in-one" neexistuje
- export všech bodů ze všech kategorií také ne
- šlo by využít možnosti zobrazit vše na mapě a pak přes menu > více > export vyexportovat vše co je vidět na mapě
- nebo lze využít vyhledávání a nechat si zobrazit všechny body které jsou blízko, tím získáte taky takovou "all-in-one" sežazenou podle vzdálenosti

- lze samozřejmě i zeditovat SQLite databázi. Stačí všem bodům nastavit jinou hodnotu v sloupci "parent_id", kde je uloženo ID složky do které patří
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  

roze

#6
Quote from: "menion"- kategorie "all-in-one" neexistuje
díky za ujištění  ;)
Quote from: "menion"- export všech bodů ze všech kategorií také ne
a ani nebude existovat? nedalo by se to zařadit do 'users wish list'? a realizace za dlouhých zimních večerů?
Quote from: "menion"- šlo by využít možnosti zobrazit vše na mapě a pak přes menu > více > export vyexportovat vše co je vidět na mapě
export viditelných bodů aktuálně na mapě... to jsem si všiml, ale export jsem chtěl jen jako náhradní řešení toho, že neexistuje "all-in-one" kategorie, a chtěl jsem jen existující body ve wayipoint.db zduplikovat do nové kategorie. Ale jak říkám... toto byl jen dílčí dotaz, jak řešit náhradním způsobem nedostatek Locusu (ano, troufl jsem si napsat nedostatek... :)  ;) )

Quote from: "menion"- nebo lze využít vyhledávání a nechat si zobrazit všechny body které jsou blízko, tím získáte taky takovou "all-in-one" sežazenou podle vzdálenosti
bingo... jsem spokojen :) , o to mi v podstatě šlo, když jsem poptával "all-in-one" kategorii

Quote from: "menion"- lze samozřejmě i zeditovat SQLite databázi. Stačí všem bodům nastavit jinou hodnotu v sloupci "parent_id", kde je uloženo ID složky do které patří
OK, díky za radu, ale jelikož existuje předchozí možnost, tak se v SQL vrtat nemusím.

Takže závěr - Locus neumí udělat najednou export všech bodů, ale za to umí nějaká jiné věci  :)
  •  

Menion

#7
prosím tě, existence funkce v plánu rozhodně není ale pokud usoudíš že by se mohla hodit (a to se netýká jen této), tak ti nic nebrání dát nápad na GetSatisfaction stránku, kde se ukáže jestli jsi na to sám nebo ne ...

jinak pěkný závěr :)
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •