[Sk] Vlastná ikona v GPX subore

Started by m787462, March 12, 2011, 11:31:26

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

m787462

Zdravím,
ako môžem v súbore GPX definovať pre POI alebo waypoint ikonu, ktorá by bola uložená v adresári icons? Ikona sa dá zmeniť v locuse, ale potreboval by som, aby sa POI naimportovali s príslušnými ikonami.

Ďakujem.
  •  

Menion

#1
zdravím,

1. přesunul jsem topic do české sekce

2. no ikona v gpx souboru není nějaký validní tag ne? předpokládám ... doporučuju použít ikonu v kml souborech kde je pro to speciální style tag. pokud se pletu oprav mne a napravíme to
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  

m787462

#2
KML formát by sa dal tiež použiť, len mi nie je jasné ako tam zadám cestu k ikone. Čo som našiel príklady na kml, všade je ikona definovaná ako <href> odkaz na URL. Ja by som potreboval odkaz na súbor v adresári ICONS, prípadne na ikonu zabalenú v nejakom ZIP súbore v adresári ICONS.
  •  

Menion

#3
no koukám do specifikace KML na href tady

http://code.google.com/apis/kml/documen ... .html#href

a píšou že může podporovat i href oodkaz na lokální soubor takže pokud někde najdeš příklad jak to má vypadat, tak to můžu zkusit zaintegrovat. Ohledně toho GPX, tak pokud to není nějaké validní, tak to spíše dodělávat nebudu než budu ...
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  

m787462

#4
v KML súbore som skúšal pridať ikonu napríklad takto, ale nefunguje.
...
<Style>
<IconStyle>
<Icon>
<href>icon.png</href>
</Icon>
</IconStyle>
</Style>
...
Skúšal som aj celú cestu /sdcard/Locus/icons/icon.png. Taktiež nič. Neviem v akom tvare mám zadať URL na lokálne uloženú ikonu.

Čo sa týka GPX, tak podľa špecifikácie je možné rozšírenie o vlastný element //http://www.topografix.com/GPX/1/1/#type_extensionsType. V tomto prípade by to mohol byť napríklad <icon>icon.png</icon>, alebo niečo na spôsob ako má groundspeak <locus:icon>icon.png</locus:icon>. Čo sa týka kompatibility s GPX štandardom tak pri importe je to vlastne nepodstatné. Ak tam ten element nie je tak sa použije default ikona, ak tam je použije sa ikona z elementu.
  •