ZM 10 v Locusu

Started by micska, June 13, 2013, 11:59:52

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

micska

Hezký den! Neuvažuje se o možnosti využití ZM10 v Locusu? Mapy jsou online volně přístupné a co se kvality mapových podkladů nemají konkurenci. Z dostupných se jim jen velmi zdálky blíží SmartMaps 1:25000.
Díky
  •  

Menion

#1
zkusil bych

- locus > mapy > záložka WMS

- nahoře tlačítko "+" a do něj "http://geoportal.cuzk.cz/WMS_ZM10_PUB/WMService.aspx?service=WMS"
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  

micska

#2
Prima, díky moc, zdá se, že to funguje :-)
K tomu snad už jen jeden dotaz. Stažené dlaždice si Locus pomatuje nebo se při pohybu po mapě musí stahovat znovu a znovu? Díky
  •  

Menion

#3
stahuje znovu a znovu. tohle je opravdu funkce jen pro online prohlížení. žádostí o kešování WMS mapu už bylo hodně a hodně, zatím k tomu ale nedošlo
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  

micska

#4
Což je ale velká škoda :-(
Porovnával jsem teď o víkendu SmartMaps 1:25000 a ZM10 a přestože se mizdá, že je SM 25 postavena na ZM10, přecijen těch detailů tam tolik není, takže občas by se ZM10 šikla. Bohužel, v oblastech, kde se nejvíc hodila, signál nebývá nicmoc :-(

Je to problém technický nebo licenční?

Díky
  •  

Menion

#5
No s licencí to je tak, že jsem za celé roky nebyl schopen dohledat jak to vlastně se stahováním map je. Takže stahovat dávkou jako některé mapy bych nedělal, ale s kešováním by obecně neměl být problém. Tam je zase problém spíše technický a to jak to provést. Budu se muset poradit s nějakým odborníkem, protože opět za několik let jsem nevymyslel nějaké jednoduché řešení a přitom uznávám, že je to celkem potřebná věc
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •