Locus (?) mi sosá baterku

Started by roze, June 02, 2013, 23:02:24

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

roze

S Locusem jsem začal cca před 2 měsíci na Nexus 7. Nexus a navigaci jsem  používal cca z 15% procent, zbytek bylo off-line prohlížení map, resp. StretView a internet. V pracovní dny jsem jej navíc využíval méně intezívně a tak mi baterky vystačila i na 3 dny apod. (mám stažený dost jas, mobilní data vyjímečně, GPS taky jen vyjímečně).
Cca před 10-14 dny se 'něco stalo' a projevuje se to tak, že třeba přes noc, se mi baterka 'sama' vybije o 15-20% procent. Za celý den i když s tabletem nic nedělám, tak je schopen se vybít sám od sebe.
Teď jsem jej třeba nabil na 100%, ihned po vytažení ze zásuvky, ale baterka indikuje použití 9% pro Locus. Přitom jsem si dal extra pozor a Locus jsem před spuštěním nabíjení ukončil  :(
Pokud se podívám přes Nastavení->Aplikace tak tam ale Locus nevidím.
Neporadil by mě někdo? Díky moc.
  •  

Menion

#1
Zdravím,
  no je mi trošku podivné že se to stalo "samo od sebe". Verze Locusu 2.12.0 byla vydaná před osmi dny (26.5.) což by i mohlo odpovídat.

  Problémy s baterií jsou a asi budou pořád. Největší problém je navíc ten, co máš i ty. Tedy nemožnost přesně identifikovat kde je problém. Osobně ti těžko lze něco doporučit. Měřiče baterii (programy) jsou dost často nepřesné a kolikrát ukazují spotřebu jiné aplikaci než jaká ji opravdu má (a to nemám jen ze své zkušenosti). Osobně bych doporučil trošku experimentovat. Jestli se to třeba tuto noc stane znovu, tak bych Locus odinstalovat na další noc a uvidíš. Prostě si s tím trošku pohrát.

  Kdyžtak můžu doporučit ještě program https://play.google.com/store/apps/deta ... amlabs.bbm , který mi dává přeci jen trošku informativnější a snad i přesnější výsledky než zabudovaný ukazatel od samsungu.
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  

roze

#2
Nabíjel jsem včera večer (21:00) po předchozím restartu Androidu. Od té doby jsem se asi 5x jen juknul na stav baterky a teď v 11:20 mám vysosnuto cca 30% kapacity.  :(  :(

Než odinstaluji Locus tak si mám udělat asi zálohu, že?  ;)  Myslím takovou tu Locusovou.
Pokud tam mám stažené nějaké mapy, tak odinstalování Locusu o ně přijdu? Resp. po odinstalování Locusu celá jeho adresářová struktura zmizí?
Mám Nexus, tj. žádná SD karta, Locus mám v interní paměti.

Ještě mě napadá, že jsem si v té inkriminované době pořídil i Smartmaps.
Ty jsem ale v podstatě nepoužil. Zatím jsem si  jen hrál s jejich mapami v Locusu.
Nemůže být ještě nějaké problém v té kombinaci Locus vs. Smartmaps?
  •  

Menion

#3
nene problém by být neměl žádný. Divný ...

jinak o složku Locus na kartě nepřijdeš. Jediné o co přijdeš je nastavení které jsi v locusu dělal. Nicméně zálohu doporučuju, tou se nic nezkazí. Díky ní se pak dá to nastavení obnovit, takže můžeš v pohodě pokračovat jako by se nechumelilo ...

no nezkoušel jsi ten GSAM battery monitor? Třeba to celé způsobuje ještě něco jiného.
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  

roze

#4
GSAM battery monitor a ostatní pokusy provedu až se vrátím večer z práce domů.
  •  

roze

#5
Tak mě to nedalo a GSAM battery monitor jsem nainstaloval hned, jak jsem napsal, že to udělám až večer  ;)

Pak jsem tablet nechal ležet a teď, když jsem jej po 5 hod. zapnul, tak jsem z toho ještě více zmaten   ...
GSAM hlásí celkově úbytek 11% - z toho:
Obrazovka 35%   :o  
V pohotovosti 54%   :shock:
Aplikace 11%

Když rozkliknu Aplikace, tak nejvíce má Jadro (Android) cca 7%.
Zkusím tedy nějaké ty (re|od)instalace Locus a Smartmaps.
  •  

roze

#6
Tak první dobrá zpráva  ;)
večer jsem odinstaloval Smartmaps, vypnul všechny sítě, udělal restart tabletu (vystoupit a nastoupit nikdy neuškodí, že?  :) ), nabil tablet na 100% a po 12 hodinách nečinnosti tabletu je úbytek kapacity baterie 1%.
Večer tedy přidám Smartmaps a tentýž pokus zopakuji.

P.S.
Pravděpodobně to vypadá na změnu Subjectu tohoto vlákna.
  •  

Menion

#7
no SmartMaps dobrý, ale na těch už cca dva roky nepracuju, tady jde hlavně o Locus :)
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  

roze

#8
Dobrá, dobrá... tak tedy ne změna subjectu, ale přechod na Smartmaps forum.  :D
Ale pozor! Já jsem strašný šťoura, až došťourám Smartmaps, tak začnu s Locusem.  :D  :D
  •