Hodiny

Started by renegades777, April 29, 2013, 06:40:51

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

renegades777

Chtěl bych nejdříve poděkovat za skvělou práci.
Nevím zda je to možné a zda nejsem příliš náročný, ale velmi rád bych se chtěl jen zeptat ne jednu věc a to jsou hodiny (analog) na kterých by byl zobrazen východ a západ slunce (či jeho pohyb) a zda by tam šli přidat. Ptám se jen proto, že jsem na cestách používal i tuto možnost, než jsem si pořídil GPS. Míval jsem jen GPS a s tou jsem tuto možnost využíval, kdy jsem zastavil kompas a použil hodiny a to proto, že ne vždy je kompas nebo navádění přesné.
Nyní používám jen MT a vyzkoušel jsem zároveň a porovnal několik mobilů (a to i dražžší s jinými lidmi) s GPS a i s kompasem, ale neukazovali správným směrem. Vždy tam byla odchylka. Ukazovaly stejně jako ten moje. Teď mám již jen 2 (samsung galaxi a HUawei). Zkoušel jsem to tím způsobem, že jsem natočil MT o 90 stupňů a porovnal s kopasem (vojenským) a byl tam rozdíl asi 10 st., 180 st (20st), 270 st (35st). A to pak i s GPS. Nevím proto čím je to způsobeno (mám však dojem, že je to ovlivněno signálem MT). Když je samostatná GPS bez MT, tak s tím nebyl problém.
Děkuji za odpověď.
  •