Přenos bodů do JOSM

Started by rolfovo, April 27, 2013, 23:01:53

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

rolfovo

Zdravím, při zakreslování cest a bodů do OSM mapy jsem narazil na jednu nepříjemnou věc - když si z Locusu vyexportuju seznam bodů a otevřu ho v JOSM, vidím ten seznam bodů i se všemi detaily v jednom předlouhém řádku (viz. příloha). Jiné programy mi zobrazí jen křížek a název (mé pojmenování) bodu. Dá se tohohle balastu nějak jednoduše zbavit? Díky
  •  

pmoravec

#1
No dá se to řešit přímým exportem do OpenStreetMap z Locusu (je nutné v něm mít zapnutý patřičný modul) a pak to v JOSM pomocí pluginu pro trasy natáhnout z webu, kam je to exportováno správně. Jen pozor na to, že je v tom exportu v Locusu drobný bug a trasa se exportuje s popisem zadaným u předchozího exportu (je to o 1 posunuté).
  •  

Menion

#2
jo on je pořád problém v exportu? Jaj a to jsem akorát vydal verzi. Pardón, tak do příště

jinak ohledně toho exportu - zkus odškrtnout "Exportovat vygenerovaný popis", to by mělo pomoci
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  

pmoravec

#3
No on je tam toho víc (verze 2.10.2, novější mi zatím Google Play nenabízí) - jednak se vezme poslední hodnota popisu (a možná i tagů, netestoval jsem), ne ta, co tam byla zadána, při prvním otevření jsem tam měl vyplněné hodnoty "null" a "null" jako řetězce, a také je po exportu v nepořádku čeština - místo českých znaků se na OSM objeví '?'.
  •  

Menion

#4
díky Pavle, dávám si to jako prioritu na další den. Myslel jsem, že už je to OK ale jak tu funkci nepoužívám, tak se takové chyby uchovají. Vím že jsi mi ty nebo někdo další o tomhle zpravoval, ale ... hlava děravá. Díky opravím
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  

rolfovo

#5
Plugin najdu, to zní podle popisu zajímavě, ale že jsem nepřišel sám na to druhé řešení se fakt stydím.
Jak prosté, jak funkční.
Díky!
  •  

Menion

#6
myslíš ten export vygenerovaných popisů? Pokud ne, tak rozhodně zkus ;)

jinak díky Pavle, snad vše opraveno
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  

rolfovo

#7
Přesně tak, odškrtnutý export popisů a už je to jak jsem si představoval.
On ten Locus umí všechno, jen na to přijít ;-) A skoro po každém mém procházení nastavení v něm najdu něco, o čem jsem neměl tušení a co potěší...
  •