Oprava tracku - uložení změn

Started by sundsval, April 23, 2013, 08:13:43

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

sundsval

Ahoj, po opravě tracku (přidání bodů a úpravy průběhu části tracku), nevidím možnost uložit změny. Při zavření trackeditoru a vypnutí tracku a opětovném zapnutí, nejsou změny uloženy, trasa vypadá stejně jako před úpravou. Locus Pro, verze 2.10.2. Dělám něco špatně? díky
  •  

Menion

#1
Zdravím,
  dobře že jsi napsal, zkusíme to vyřešit. První co mě napadá je, jestli ten track který edituješ je uložen v databázi, nebo jestli je jen zobrazen na mapě aniž by byl přímo v Locusu naimportovaný. Tzn. jakým způsobem jsi trasu do Locusu dostal?
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  

sundsval

#2
Normálně jsem track ukládal v Locusu a potom jsem ho uložil do databáze, běžným postupem, mám akorát nastaveno, že se  mi exportuje automaticky, abych ho mohl přenést na pc. Chtěl jsem jen upravit některé úseky, což se povedlo, ale při vypnutí tracku a znovu zapnutí, ty změny nejsou provedeny.
  •  

Menion

#3
no to je divné. Mohl bych tě poprosit o ještě jedno vyzkoušení a pokud se to opět stane, tak by jsi mi napsal krok po kroku co udělat aby se mi to stalo taky? Protože já si s tím hraju a ať dělám co dělám, trasa se vždy správně uloží, jako na potvoru. Děkuju
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  

sundsval

#4
Tak jsem to zkusil u stejnýho tracku znovu, tentokrát se mi tam neuložil jeden ze čtyř bodů, pak jsem ho opět doplnil a již se to asi vše uložilo. Mám od toho screenshoty, ale nechal bych to asi být. Celkově ten track byl nějaký divný, protože po prvních neúspěšných pokusech o editaci, mi v nižších zoomech vybíhala ze začátku tracku přímka, která po posunu několika displejů mizela. Po finálním dokončení editace se tato přímka už neobjevuje.
Potom jsem ještě zkoušel umazávat začáteční body od jiného tracku, kdy se gps teprve chytala a uložilo se to správně. A u dalšího tracku jsem prováděl opět editaci části stopy a opět se to uložilo napoprvé. Tak snad to již bude fungovat. Díky.
Menione, to už je OT, ale chtěl bych ti tímto poděkovat za skvělou aplikaci, na kterou jsem přešel asi po deseti minutách zkoušení, poté co jsem předtím využíval Oziho, Trekbuddy, Smartmaps. Nemám jediný důvod se k nim vracet. Naštěstí mapy ze všech předchůdců, někdy po určitých úpravách, lze použít, i když s dalšími možnostmi online map na ně pomalu zapomínám.
Využiji této příležitosti ještě k dotazu, zdali není možné, aby tracky nebyly generalizovány (zjednodušená kresba) u zoomu 14, asi to je z důvodu rychlosti vykreslování, ale vejde se více mapy na displej a mě by se to líbilo. Od zoomu 15 je to již podle skutečnosti.
  •  

Menion

#5
no pokud se tam něco pokazilo, tak tam nějaká chyba prostě je. Pokud se ti tedy povede vypozorovat nějaký sled čiností při které lze tu chybu navodit, budu ti vděčen a hned to opravím. Sám na to zkusím tád větší pozor.

Jinak jsem rád že se líbí. Ať dobře slouží. To zjednodušování tratí tam je, to je pravda. Vykreslování tratí má celkem velký dopad na výkon a celkovou rychlost Locusu zvláště při více bodech. Takže je tam proto tahle technika. Která navíc nezávisí přímo na zoomu ale na aktuální poměru "počet bodů na pixel". Takže pro tratě o pár bodech by mělo být vidět v podstatě stále vše atd.

No nicméně po chvilce dumání jsem udělal parametr který definuje od kterého zoomu bude tato optimalizace zapnutá. tzn. řekneš si že až od zoomu 15 a od něj se to teprve spustí.

http://docs.locusmap.eu/doku.php/manual ... igcfg_file

parametr map_items_track_simplification_till_zoom , nastav tam 14 a 14 pak bude poslední zoom se zjednodušením. Tohle bude fungovat od další verze, takže počkej na update
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  

sundsval

#6
Dám na to pozor a pokud něco objevím dám vědět. Upravuji si stopy celkem často.

Taky jsem vypozoroval, že generalizace vykreslování stopy nezavisí jen na zoomu, ale i na délce a počtu bodů. Každopádně díky za implementaci do další verze.
  •