Automatické vykreslování trajektorie do mapy?

Started by Bucky Kid, April 13, 2013, 13:58:06

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Bucky Kid

Ahoj, možná jsem to jenom nikde nenašel ale nešlo by přidat funkci automatického zakreslování stopy do mapy při zapnutém určování polohy?
Myslím tím jako to fungovalo na TrekBuddy, tj při fixu se začala do mapy zakreslolvat čára. Na Locusu se nic automaticky nezakresluje, pouze když otevřu lištu pro záznam stopy a zapnu záznam tak se začne vykreslovat ale musím to udělat ručně. Líbilo by se mi kdyby se záznam dal spustit automaticky při fixu s tím že by se neotvírala lišta pro záznam a po vypnutí určování polohy nebo ukončení Locusu bych si stopu mohl volitelně uložit otevřením záznamové lišty nebo by se stopa implicitně zahodila.

A ještě mám otázku která sem možná nepatří  :D jestli by mohl mě někdo srovnat Locus s OruxMaps, jednak co se týká funkcí a fíčur, jednak co se týká ergonomie ovládání a jednak co se týká podpory mapových a datových formátů.
  •  

Menion

#1
Zdravím,
  no tohle není zrovna jednoduchá věc na přidání. On totiž Locus vůbec na pozadí nezaznamenává nějaký průběh pohybu ani statistiky, takže by se muselo udělat tohle celé a pak teprve vykresolovat trasa. Zní to sice použítelně a celkem rozumně, ale je za tím docela dost práce. Taže bych doporučil dát tohle na GetSatisfaction. Možná něco takového? https://getsatisfaction.com/locus/topics/trip_computer ... ten popis sice není moc popisný, ale myslím že autor myslel něco podobného

  a srovnání ... klidně sem patří, ale já sám ti to nepovím protože Orux nepoužívám, takže jedině někdo více znalý
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  

Bucky Kid

#2
Ok tak to asi moc slibně nevypadá  :) ale mělo by to ještě tu výhodu že by Locus vydržel se zapnutou GPS aktivní protože jak jsem vypozoroval když běží záznam stopy jen pro případ vykreslení trajektorie tak Locus drží. Pokud je GPS jen zapnutá bez záznamu stopy tak Locus po chvíli skončí. Tomu se dá předejít myslím zapnutím Locusu jako službu takže si do notifikačního panelu přidá ikonu.
Možná by se tedy dalo udělat alespoň částečné řešení že by se po fixu vykreslovala trajektorie vždy i bez záznamu stopy (dalo by se předpnout v nastavení) a nastavení Locus jako služba by mělo 3 stavy (ano, ne a jen při zapnuté GPS).
  •  

Menion

#3
no pokud Locus po chvíli skončí, tak to ale musí být jedině protože tvůj telefon nemá dost paměti a systém Locus běžící na pozadí ukončí. Jinak se Locus sám může uklončit snad jedině s nějakou kritickou chybou. Jinak snažím se aby aplikace brala co nejméně baterie co jde, takže při jakékoliv chvilce kdy není GPS, nějaký senzor, atd. potřeba, tak to vypínám. Tzn. pokud spustíš Locus a zapneš GPS, která ale není jakoby k ničemu potřeba, hned jak locus minimalizuješ, GPS se vypne. Pokud je ale potřeba například na záznam trasy, ponechá se samozřejmě zapnutá.
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •