[MAPS] - Free Offline Map: Czech Republic and Slovakia

Started by fricek, November 12, 2010, 17:02:38

0 Members and 7 Guests are viewing this topic.

fricek

Podrobná Offline Cyklomapa ČR, SR vhodná i pro turistiku
Offline Map for Track Cycling and Hiking - Czech Republic and Slovakia


Vše staženo v HTC Wildfire Android 2.1 pomocí aplikace Locus v0.4.0



Mapové podklady jsem stáhl ze serveru (Map server)

Cykloserver - mapy SHOCart online

náhled mapy je zde (preview): http://www.cykloserver.cz/cykloatlas/

!! kromě cyklostezek (fialová) tu najdete i vyznačené turistické stezky
(u turistických stezek na Slovensku jsou vyznačené i časy potřebné pro zdolání daného úseku - takže pokud chystáte výlet do SR tak doporučuju) !!




Stažená oblast - všechny vrstvy (This map contains)

celá ČR (Czech Republic) + celá SR (Slovakia)

a zbytek zemí, co se vešel do obdélníku při selekci oblasti, takže zde naleznete i sever Rakouska a pohraniční části Německa, Polska (s ČR a SR), konkrétně se do "obdélníku" vlezla např. tato města Regensburk, Mnichov, Wien, Salzburk, Wroclaw, Budapest, Užhorod (Ukrajina)



Velikost na kartě (Map Size)

1,94 GB (2 091 315 712 B)


Formát (Format)

edit:
tuto offline mapu použít asi jen v aplikacích Locus a WhereYouGo



DOWNLOAD

DELETED




STAV:
11. 11. 2010 10:00: Locus v 0.4.0 jede o sto šest ... :-D stahuje a stahuje...
11. 11. 2010 18:00: Už stahuju 8hodin a ještě zbývá stáhnout cca. 80 000 obrázků :-D ... vždycky to musim kontrolovat jestli se to náhodou neseklo, možna proto to trva už tak dlouho  ;)
11.11. 2010 23:10: Zbývá cca 40 000 obrázků :-D ... to je snad nekonečný !! - přerušeno do zítřka
12.11. 2010 9:30: pokračuju v downloadu cca 40 000 obrázků...
12.11. 2010 11:30: hotovo, probíhá komprese
12.11. 2010 cca 12:00: deleting data... mam tu maly problem:
"deleted files: 147525/147525" ale grafický progress bar se zasekl na cca 20% a nic se neděje... nezda se mi že by se za 30minut podařilo smazat tolik souborů, proto se domnivam, že možna graficky progress bar ukazoval správně, ale "deleted files: 147525/147525" se vůbec nehlo, takže jsem dal raději "Cancel" a zkouším to znovu (12:30)...
12.11. 2010 13:30: cca 90 000 z  147 525 files deleted
12.11. 2010 14:10: hotovo !!!

celkem: cca. 17,5 hod. ale Locus to zvládl :-D
  •  

Menion

#1
šmankote to jsou časy!

gratuluju, dost dobrý výkon  :P

koukám, že to bude chtít nějaké optimalizace. Jen varuju pro stahující. Mapu je třeba při prvním spuštění nainicializovat a takový balík dat bude trvat, tipuju klidně i deset minut než celý projedu, tak se nelekejte. Při dalších spuštěních už to bude jako blesk ...
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  

fricek

#2
ano potvrzuju, prvotní inicializace trvala cca 8 minut, pak už to šlape jako hodinky :-)

edit:
jinak ty časy se vyšplhaly až na těch 17h možna hlavně kvuli tomu že jsem to ze začátku nehlídaal a nechal to běžet třeba 3h a pak jsem teprve přišel na to že se to seklo a je potřeba Cancel a znovu pokračovat...
  •  

plusminus

Děkuji za offline mapy. Stáhl jsem z ulož to a úspěšné rozbalil archív rar. Vznikne složka (Cyklomapa CZ+SK by JH) a v ní *.tar soubory. Jak TAR převézt na soubor jenž je čitelný Locusem ?

edit: jsem slepý //http://forum.asamm.cz/viewtopic.php?f=15&t=73

Díky

OK
  •  

Menion

ahoj,
  ten proces pro převod není až tak potřeba. Ta TAR mapa co jsi stáhl je i tak čitelná v Locusu. Stačí celý adresář nahrát do maps adresáře!
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  

KejPi

Ahoj,
nevim, co delam spatne, ale vcera jsem stahnul tyhle mapy, rozbalil, pustil na ne prevod do sqlite a vytvoril jeden soubor s nazvem Cyklomapy_CZ-SK.sqlite. Ten jsem potom nakopiroval na kartu do adresare locus/maps. V locusu jsem vlezl do map -> offline -> zmackl "+", nasel soubor, zeptalo se me to, jestli chci importovat, tak jsem zvolil ano, ale mapy v offline mapach nevidim. Kdyz je chci znovu importovat, tak tak mi to hlasi, ze uz jsou importovane. Co delam spatne?

PS: Vim, ze jsem mohl pouzit primo tar, ale nekde jsme zahledl, ze sqlite se nacita rychleji - je to pravda?

Diky za radu!
  •  

Menion

Zdravím, ano obecně by SQLite měl být rychlejší.

Každopádně, pokud jsi mapu nahrál přímo do Locus/maps, tak se ani přidávat nemusí tím spodním tlačítkem. Mapy v maps adresáři se aktualizují a přidávají samy takže po prvním spuštění by měla proběhnout inicializace a mapa by měla být vidět. Není? Tak je někde v appce problém! Jak je ta mapa co jsi vytvořil velká? dala by se někam nahrát abych ji zkusil? Díky
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  

KejPi

Je to tahle mapa, co jsou na ni linky nahore, takze 2G (1961613312) - zkusim vytvorit novou, ve ktere budou jen mala priblizeni, aby ten soubor byl maly a zkusim to znova.
Neni treba nejake omezeni v nazvu souboru?
  •  

Menion

nene není, zkus vytvořit malý soubor a jestli ti nepůjde tak mi ho pošli ...
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  

KejPi

Maly soubor funguje, jak pises. Zkusil jsem odstranit to nejmensi priblizeni, takze ted ma soubor velikost 1.961.197.568, asi o 400k mene nez velky soubor a vypada to, ze to asi bude fungovat, prave se inicializuje. Jeste jednou zkusim ten nejvetsi a dam vedet.

UPDATE: tak jsem znovu vygeneroval ten velky a dal ho na kartu a uz to funguje, pritom ma velikost stejnou jako puvodni. Netusim, cim by to mohlo byt. Napada me asi jedina vec a sice, ze poprve jsem ho tam dal nejdrive bez pripony .sqlite a kdyz to locus nenasel, tak jsem sel do file managera (ES) a pridal priponu. Mozna byl locus nejaky zmateny, ze se tam ten soubor takhle menil z telefonu. To je jedine, co me napada. V kazdem pripade ted se inicializuje, takze myslim, ze to bude v poradku.

Diky za pomoc a za super aplikaci :-)
  •  

mmcyklo

Nejedná se o všechny vrstvy - nej podrobnější (...23.tar, v Mobile Atlas Creator zoom 15) schází!!! Sice to ani nelze do 2GB celou CZSK, ale aby to někdo zbytečně nestahoval (jako např. já:(((((((((((((((
  •  

haldyr

#11
Zdravim, nemate nekdo tuto mapu v sqlite formatu?
  •  

cborlasa78

#12
that was a very bright and colored map. I love it..
<a href="http://badabingbaby.com/">USB flash drives</a>
  •  

Gregor503

#13
Diky za pracnou pripravu mapy,
pokousel jsem se dnes stahnout tuto skvelou mapu a bohuzel nefunguje link na soubor a nejede ani czshare, nevim, jestli je chyba u mne, ale nejspise jsou soubory smazane, muzu poprosit o reupload nejlepe na ulozto?
Predem diky
  •  

zelvax

Ahoj, nevim jestli je to spravny dotaz na mapy nebo spis na programek Locus.
Kdyz jsem do telefonu nacpal ten balik v .tar jde nejak udelat abych nemusel prepinat mezi mapama ale slo pouzivat zoom?
Nevim jestli neco nedelam spatne.

Diky za radu M.
  •