nejde prihlaseni na geocaching pomoooc

Started by lleguan, February 06, 2013, 23:44:12

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

lleguan

Ahoj, doufam ze zde uz neni odpoved,koulal jsem a nikde nic. Problem je ze jsem si dnes stahnul Locus pro hlavne na geocaching a nejdou importovat kesky. Kdyz dam v nastaveni prihlasit k uctu nacte se GPS a pak se automaticky dostanu na stranky kde se vzdy objevi hlaseno "500-Server error" hledal jsem a nevim v cem je problem. Android?? Telefon?? Ve me?? Moc diky za odpoved ,pokud uz to tu bylo reseno moc se omlouvam.
  •  

Menion

#1
lleguane tohle se bohužel děje všem aplikacím. Taky jsem se dneska lekl co se děje ale nejde to nikde ... takže též doufám že to brzy opraví ...
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  

lleguan

#2
Dobra  :? , prave jsem patral asi 2hodiny na netu kde co a jak, rikal jsem ze jsem si koupil neco co nejde. Byl o hlani duvod koupe na kesky . Jsem klidnejsi snad do brzy opravi a bude vse slapat. Jeste jednou diky za rychlou odpoved . Tohle forum ke uzasne,pre zakoupenim Locusu projizdel jsem to tu  a utvrdilo me to ze pokud ma produkt aktivni forum neni co resi . Diiky lleguan
  •  

lleguan

#3
Tak Parada uz to funguje, jeste jednou diky za odpoved. lleguan
  •  

Menion

#4
perfekt. akorát jsem tady dostal email od groundspeaku že už to opravili. Tak ať slouží ...
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  

Miki-cz

#5
Ahoj,
jsem na tomto fóru nováčkem, nenalezl jsem jiné řešení problémů s přihlášením Locusu ke Geocachingu, tak dávám dotaz zde.
Nedaří se mi přinutit Locus (ani GC Live, ani GC Addon) k přihlášení. Při pokusu o přihlášení se objeví standardní přihlašovací okno ve webovém prohlížeči. podaří se mi i přihlásit, ale po klepnutí na povolení (přístup locusu na API) se oběví chybová hláška (viz přiložené obrázky).
[attachment=1:10sm7c54]2013-03-12 10.57.50.png[/attachment:10sm7c54]  [attachment=0:10sm7c54]2013-03-12 10.58.03.png[/attachment:10sm7c54]
Nevíte někdo kde je chyba? V minulosti fungovalo vše bez potíží.

Moc děkuji za každou radu.

Miki
  •  

Menion

#6
Ahoj Miki,
  vypadá že chorme má nějaký pěkný update viewtopic.php?f=10&t=2931 , takže doporučuji zkusit ještě jiný prohlížeč
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  

Miki-cz

#7
:) Omlouvám se, prošel jsem si fórum i mimo titulku a našel řešení, stačilo odinstalovat (zakázat) Google Chrome a vše šlape jak má.
  •  

Menion

#8
v pohodě. On měl chrome nějaký update v poslední době? Že to takhle začalo zlobit, to už jsi tak pátý co píše kvůli tomuhle problému. Předtím nikdy nic ...
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  

Miki-cz

#9
Už mě to štvalo delší dobu, spousta pokusů, myslel jsem, že je to chyba na straně GC, měli hlášenou nějakou aktualizaci, ale ani po ní se nic nezměnilo.
První problémy jsem zaznamenal 26.2.2013, ale to jsem musel po každém zapnutí znovu zadávat přihlašovací údaje. Pár dní na to už jsem se nepřihlásil vůbec, mám plný mail potvrzení, že jsem povolil přístup na API, ale kloudný výsledek až dnes :-), fórum dávám mezi oblíbené stránky a pokusím se na oplátku pomoct někomu dalšímu :-). Dík moc.
  •  

sluny

#10
No mně to s Google Chrome nefunguje pořád, takže musím pro přihlášení použít dost hrozný vestavěný prohlížeč z telefonu. A když Locuse zavřu a pustím znovu, tak to po mně chce přihlášení zase, prostě opruz.

Nevím, ale na Chrome bych to nesváděl, a i kdyby, tak mnohem větší průšvih je to, že stahování keší do Locusu velmi brzy přestane fungovat (skoro) úplně, protože Geocaching 4 Locus porušuje licenci pro používání API od geocachingu. Takže momentálně je Geocaching 4 Locus z Google Play odstraněný a až se tam vrátí, půjde stáhnout max 3 keše za den, pokud bude člověk chtít víc, bude muset mít na GC zaplacený prémiový účet. Podrobnosti na http://geocaching4locus.eu/

Nevím jak ostatní, ale já Locuse koupil z 80% kvůli geocachingu, pokud dojde k téhle změně, ztrácí pro mě Locus smysl, protože běžnou navigaci stejně dobře (a asi i přehledněji) umí mraky ostatních appek. A že bych jenom kvůli Locusu platil za prémiový účet na GC, tak to nehrozí, protože prémiový účet na GC nenabízí vůbec nic, co by za ty peníze stálo...
  •  

dvzd

#11
No dobře, ale co budeš pak používat na geocaching, čím ten Locus nahradíš?

Mě osobně to nevadí, že se musím pokaždé přihlásit na GS. Je to zdržení pár sekund. Tu novou verzi, co umožní pro BM stahovat jen tři kešky denně, si tam ani instalovat nebudu, nechám si tuhle starou, která umí 200 keší najednou. Možná by bylo dobré, kdyby Locus umožnil fungování obou verzí addonu vedle sebe. Tedy kdyby chtěl člověk stáhnout jen jednu až tři keše, použil by novou verzi bez nutnosti znovupřihlášení a kdyby chtěl stáhnout víc keší, použil by starou verzi a musel by se znovu přihlásit na GS. Akorát už nepůjde ta stará verze instalovat přes Google Play, musí se instalovat ručně.
//http://uloz.to/xkSST2K/geocaching4locus-1-4-2-5-apk

Další možností, jak dostat keše do Locusu pro off-line použití v Locusu, je addon pro import geoget databáze:
//https://play.google.com/store/apps/details?id=net.kuratkoo.locusaddon.geogetdatabase
  •  

kamosv

#12
Zdravim, chtel bych se zeptat,zda se nekomu take stale odhlasuje geocaching4locus od uctu na geocaching.com zkousel sem vsechno mozne, ale stejne pri kazdem spusteni locusu se musim znovu prihlasit... diky
  •  

Menion

#13
slumy tvůj problém není nemožnost přihlášení jako tomu bylo u Mikiho. U tebe je problém prostě s add-onem jak píše dvzd. Více informací o tomhle je přímo na stránkách add-onu http://geocaching4locus.eu/

sám jsem zvědav jak to nakonec dopadne, ale vzhledem k tomu že komunita kolem geocahcing u Locusu je skoro majoritní v poměru ke všem uživatelům, bude to pravděpodobně priorita na jarní mesíce
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  

sluny

#14
dvzd: Tak to nevím, čím bych Locuse pro Geocaching nahradil, když jsem přešel z Windows mobile na Android, tak jsem dost dlouho hledal nějaké řešení a až Locus mi perfektně sedl, a to právě proto, že šlo (skoro) všechno dělat přímo z něj, stahovat keše, hledat, luštit, logovat. Spravovat keše třeba na PC a importovat je do Locuse je pro mě špatně, jsem zvyklý při cestování vytáhnout mobil a třeba uprostřed lesa stáhnout nebo aktualizovat blízké keše. Takže fakt nevim :-(

menion: Ofiko appka od Groundspeaku si ukláda offline seznamy do sqlite db, nešlo by to z ní importovat do Locusu? V nejhorším by to bylo pořád lepší řešení, něž spravovat kešky na PC...
  •