Vypočtené se už neoznačují hvězdičkou

Started by jonas, January 06, 2013, 00:59:39

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

jonas

Zdravím,

po importu PQ pomocí GC Live ani po importu přes addon Geocaching se mi dřív vypočtené keše (se souřadnicemi změněnými na geocaching.com) označovaly hvězdičkou. Už pár týdnů se ale neoznačují. Čím to? Mám něco někde špatně nastavené, nebo je chyba jinde?

Díky předem za rady. Už jsem na tom strávil dost času a nic..
  •  

Menion

#1
Zdravím Jonasi,
  používáš poslední verzi Locusu? Máš zapnuté "Move to final waypoint" v nastavení? http://docs.locusmap.eu/doku.php/manual ... geocaching

  nemám nic takového hlášeného a u mého PQ se zdá že to funguje. Pokud máš PQ kde je určitě vypočtená keš a nejde ti to, tak mi to PQ pošli a já se na to rád podívám
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  

jonas

#2
Používám vždy nejnovější Locus Pro a tuto volbu mám také zapnutou.
Na mail jsem Ti poslal PQ, ze kterého přes GC Live importuji všechny mé vypočtené keše. Je to asi 170 finálek, nalož s tím podle svého svědomí, třeba jako bonus odměna :-) Po importu je keš na finálovém místě, ale bez označení a bez žádného přidaného waypointu.

Také už se mi před nedávnem několikrát stalo, že jsem importoval PQ, kde několik keší mělo WP Coordinate Override. Výsledkem bylo, že se některé NEvypočtené keše přesunuly na finální souřadnice jiné blízké vypočtené keše, která se označila a také přesunula. To už ale bylo u starších verzí Locusu a dlouho jsem to nepozoroval.
Nevím jestli to s tím souvisí, ale ještě k tomu se mi nedaří otevírat obrazovku s GC Live. Musím to vždy zkoušet několikrát a dlouho čekat. Někdy pomůže restart Locusu. Výsledkem marných pokusů bývá ERROR ReturnCode: 0 a Přihlášení neůspěšné.
Jonáš
  •  

ArgiCZ

#3
Tak mam stejny problem jako Jonas,  ikonka je na spravnych souradnicich,  ale neni s hvezdickou. Pomuze manualni aktualizace kese,  pote se hvezdicka zobrazi. Verzi Androidu mam 4.1.2
  •  

Menion

#4
jonasi, děkuji za email!

koukám do něj a:
1. pokud keše jsou naimportované přesně tam kde mají být, pak je to kvůli tomu, že když se podíváš do GPX souboru, keše již jsou v něm uložené tam kde mají být! Tzn. souřadnice keší v GPX jsou již ty vpočítané

2. pro to aby se keš přesunula na waypoint, musí být waypoint označený jako finální. Tedy například pokud máš keš GCABCD12, pak všechny její waypointy mají XXABCD12, kde to XX se mění. A pokud je final, měl by mít FIABCD12. Pak se keš přesune na pozici tohoto wapintu a označí se jako vypočtená. We tvém souboru s waypoint ("*-wpts.gpx") ale není ani jeden finální bod.

pomohlo? Ptej se pokud je něco nejasné
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  

jonas

#5
Ahoj, je mi to jasné. Z toho PQ se tedy vůbec nedá poznat, jestli je keš vypočtená, nebo ne... Nevíte někdo, jestli se něco změnilo u Groundspeaku? Protože, jak jsem psal v prvním postu, dříve se mi vypočtené označovaly. Postup byl úplně stejný, na http://www.geocaching.com/pocket/ jsem vytvořil PQ a po tom, co se vygeneroval, jsem ho načetl z Locusu přes GC Live.
Díky za rady, asi s tím tedy nic nenaděláme...
  •  

Menion

#6
jsi si úplně jist že to fungovalo? ty máš ukaždé keše na webu změněné ručně souřadnice jo?
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  

dvzd

#7
To ani nevim, ze neco takoveho GS umi, to je funkce jen pro PM?
  •  

jonas

#8
Quote from: "menion"jsi si úplně jist že to fungovalo? ty máš ukaždé keše na webu změněné ručně souřadnice jo?
No, teď jsi mě znejistěl :-) Měl jsem dojem, že jsem si jistý. U většiny keší, co mám vyluštěné, mám na webu změněné souřadnice. Když například importuji keš do GeoGetu (nebo do čehokoliv jiného přes GC Live), tak se s ní stáhne ještě waypoint Coordinate override. Bylo by logické, kdyby byl i v pocket query, ale bohužel to tak zjevně není.

Quote from: "dvzd"To ani nevim, ze neco takoveho GS umi, to je funkce jen pro PM?
Pokud vím, tak je to funkce pro všechny. U unknown a multi (a dalších lušticích) keší můžeš v listingu vedle souřadnic kliknout na ikonku tužky a souřadnice změnit.
  •  

dvzd

#9
Nojo, dík, toho jsem si nikdy nevšiml.
  •  

Menion

#10
jonas to samozřejmě můžeš. nicméně v GPX souboru co jsi mi poslal, i co jsem zkoušel, tak to změní souřadnice keše kterou si stáhneš nicméně žádný waypoint u toho není kterým by se dalo identifikovat že souřadnice keše se změnily ... bohužel nic takového nevidím
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •