Nové vektorové mapy pro Locus – názory

Started by voldapet, December 08, 2012, 16:50:34

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Milancer

Moc díky za rychlou reakci a opravu.
Ještě bych měl jeden návrh na zlepšení. Bylo by možné, aby se ve standardních tématech Locusu zobrazovaly v mapě železniční stanice a zastávky jako POI? Zastávky bus, tram, metro se jako POI zobrazují ale železniční stanice ne. V datech bodů zájmu jsou. Není jich nikdy moc na malé ploše, stačilo by zobrazení od zoomu 14 výše.
Moc díky.
   
  •  

rolfovo

Hezký den, kam prosím musím nakopírovat vlastní externí téma?
Nakopíroval jsem příslušné soubory sem, ale Locus je nevidí :-(


  •  

poutnikl

#152
Hmm, vypadá to, že jsi soubory ze složky  v archivu okopíroval přímo do  Locus složky themes,
zatímco jsi tam měl okopírovat celý adresář, např HiLo nebo UniGCCZ.

Jinými slovy themes / složka s názvem tematu z archivu/ soubory a složky daného tematu

rolfovo

  •  

Condor

Zdravím,
Neviem či je chyba niekde na mojom prijímači alebo to je aktuálny stav.
Originál platená vektor mapa SK cez Locus obchod od 12.8.2016 bez aktualizácie. Tuším od vtedy ju mám a prestal som ťahať mapy s kade tade z internetu.
Budú sa tie mapy aktualizovať? Alebo treba zmazať a znova kúpiť? Alebo ako?
Alebo sa mám vrátiť k mape s hocikadial ak chcem aktuálnu?

Ďakujem za odpoved.
  •  

voldapet

Aktuální verze LoMaps v Locus store pro Slovensko je z 2016.12.28 . Pokud otevřete MEnu - Store - Podle regionu - Slovensko - Slovakia LoMaps, tak by vam mel Locus nabidnout aktualizaci.
Jeste dodam. ze dalsi verze LoMaps je planovana na zacatek brezna.
  •  

Condor

Ďakujem.
Dátum pri mape v obchode je v opačnom poradí takže to bude 8. 12. 2016 takže to je OK.
Tak snáď v breznu sa objavia cesty a obchodné a priemyselné objekty ktoré vyrástli v priebehu minulého roka a na iných mapách už sú.
  •  

Žajdlík Josef

Předpokládám, že základ map pro LoMaps jsou Openstreetmaps. Pokud si chcete být jistý, že už ty objekty někdo do map zakreslil, podívejte se na http://www.openstreetmap.org/#map=8/49.696/9.121 Jestli tam nebudou, můžete je po registraci rovnou v jednoduchém editoru doplnit. Taky to tak ve svém okolí dělám a tak okolo našeho města už je v těch mapách kdejaká pěšinka :-)
  •  

Condor

Vďaka za reakciu. Tak ako som písal že na iných mapách sú tak samozrejme aj na OSM tie objekty a cesty sú.
Uvidím po aktualizácií či sa to objaví aj na LoMap. Dúfam že áno.
  •  

Dan S.

Jdou doplnit do LoMaps cestičky, které v mapách chybí? Viz screenshot LoMaps vs mapy.cz
image uploadcertificity.com
upload gifcertificity.com
Locus Pro
  •  

Žajdlík Josef

Stačí v http://www.openstreetmap.org/#map=16/48.9689/17.2866 kliknout na Upravit a v editoru vše doplnit. LoMapy si to při aktualizaci jistě převezmou z Openmap. Je ovšem třeba si před úpravami  udělat registraci.
  •  

wlashack

Používám LoMapy, spokojenost, díky. Ale jedna věc by myslím vylepšit zasloužila - ikonky (např. rozcestníky atd.). Jednak se zobrazují dost titěrné, člověk je snadno přehlíží, navíc se nezvětšují při zoomu, překrývá je pak zobrazená trasa apod.
Druhá věc, kterou bych ocenil možná nejen já, jsou značky turistických odpočívadel - LoMapy jsou na ně dost chudé. Třeba mapy.cz toho ukazují mnohem víc. Díky a ať se daří.
  •  

Žajdlík Josef

Zkus nějaké jiné mapové téma. osobně se mi v poslední době osvědčilo PAWS: http://osm.paws.cz/
  •  

wlashack

Díky za tip.
Ovšem zkouším to louskat a je to teda hodně náročné udržet nit a pochopit, co s tím. S každým kliknutím na něco "vysvětlujícího" se děj víc a víc zamotává jako v detektivce. :)
  •  

wlashack

Asi se mi podařilo aspoň dostat do Locusu paws_tourist, tedy turistické značky (snad to chápu správně), ale žádné body typu odpočívadla, studánky apod. nepřibyly, takže stav jako předtím s "klasickými" LoMaps, jen mapa na pohled vypadá jinak.
  •