Locus cleanup

Started by Axel, December 03, 2012, 13:41:54

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Axel

Ahoj,

nejako mi neslo do hlavy, kam sa mi straca volne miesto na SD karte, az pokial som si do hladaciku nevzal priecinok Locus  :?
Na moje obrovske prekvapenie som tam nasiel snad 300 priecinkov s fotospoilermi k daaaavno zmazanym keskam. O co horsie to vsak bolo v priecinku backups, kde som mal 80MB akychsi systemovych zaloh v dvadsiatke suborov. A co ma dorazilo najviac, bolo 800 !!! error logov zaberajucich bezmala pol giga.
Locus pouzivam zhruba rok a fakt neviem, ci mam natolko kazivu konfiguraciu, alebo proste nieco nefunguje tak ako ma.
Mali by sa tieto data z Locusu same postupom casu odmazavat? Alebo v com je hacik zahrabany? Nie je predsa uplne kosher, aby appka po par mesiacoch bezneho pouzivania vygenerovala na karte gigabajt spamu.

Vdaka za nejake info alebo skusenosti dalsich, ako sa s tymto vysporiadali.
  •  

Menion

#1
Zdravím Axeli,
  vysvětlení je celkem prosté ...

1. fotospoilery jsi získal pomocí offlinizeru v locusu? Pokud ano, pak jednou za čas spusť funkci - menu > funkce > gc nástroje > a dole "odstranit".

2. backup lze vypnout v menu > funkce > správce zálohování, nicméně doporučuji ponechat. Až by se jednou něco pokazilo, pak záloha je vždy k užitku

3. tyhle logy jsou už vypnuté, takže celý adresář klidně smaž. Vypisovala se tam každá kravinka, takže proto ti to tolik narostlo (i když 500MB je opravdu nějak moc)
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  

Axel

#2
ad1: ano, pravdepodobne to vzniklo offline-izerom. Ale myslel som, ze zmazanie bodu sposobi aj vymazanie obrazkov. Zda sa, ze som sa mylil. Super, ze je v Locuse funkcia aspon na rucne zmazanie a nemusim cez suborovy system :-D
ad2: zalohy plne chapem a vitam, ze take nieco tam je (aj ked som pouzit nemusel). Ale nejakych 17 zaloh dozadu je uz asi moc na drzanie v appke, nie?
ad3: zmazal som a to mnozstvo sokovalo aj mna. Tolko logov nevygeneruje snad ani nasa "drobna" firemna navigacia
  •  

Menion

#3
ad1) nad tímhle jsem celkem dlouho uvažoval a nakonec jsem udělal tohle řešení. Zatěžování serverů v případě kdy by člověk chtěl znovu načíst obrázky pro body které omylem třeba smazal, do toho ta spolupráce s add-ony atd ... takže raději tak

ad2) no tam snad ani nebylo nastavené kolik záloh dozadu, takže buď rád že jen 17. V další verzi už to bude jinak (Správce zálohování) a defaultně bude jen 5 posledních

3) ... mno ... stane se :). Nicméně smazat a zapomenout. A omlouvám se za zbytečnou práci
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •