Pouze vypočtené

Started by sluny, November 09, 2012, 12:38:56

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

babi

#15
1) Keše do locusu nahrávám jen a pouze přes addon
2) Viz. 1)
3) Chtělo by to nějakou možnost dát keš zpátky. A to z jednoho důvodu: když pak třeba porovnávám keše na mapě v locusu s kolegou co má taky locus, nebo s mapou na webu geocachingu, tak bude stoprocentně docházet k tomu, že najednou keše "nebudou na svých místech" a těžko se pak v tom člověk bude vyznávat.
4) Viz. 3)

No, z mé stránky by to bylo ideální následovně:
- Existuje-li u keše waypoint "final" (či jiný dobře známý název) tak aby se u ikony keše zobrazila to malé červené cosik, aby bylo na mapě vidět, že již mám keš vypočtenou. Toto aby šlo buď už při importu, a nebo taky když waypoint final přidám někde v terénu. A zpětně taky, když final vymažu, aby zase to malé červené cosik zmizelo.
- A k tomu ten přesun na finální waypoint co je v nastavení. Ale musel by se v tomto případě udělat nějaký waypoint, který by v sobě nesl původní souřadnice. Nějaké pozdější navrácení keše na původní souřadnice by taky nebylo špatné.
  •  

sluny

#16
No, myslím, že se tak jak tak všichni shodneme, že mysterky a filtrování vypočtených v Locusu nefunguje dobře. Teď je jenom otázka, jestli se na tom něco změní. Souhlasím se všemi výše, každopádně by to ale chtělo nějaký způsob, který by byl intuitivní a člověk by nemusel kvůli tomu studovat manuál. Takže při importu klidně nastavit příznak a v Locusu jednoduše a na první pohled jasně umožnit editaci tohoto příznaku, buď zaškrtávátkem na keši nebo tím, jestli je nebo není na kešce vyplněná finálka...
  •  

Menion

#17
Quote from: "sluny"Teď je jenom otázka, jestli se na tom něco změní

rozhodně ne  :lol:

no v aktuální 2.7.4 verzi by mělo korektně fungovat označení keše jako vypočtená při editaci souřadnic. Byla tam chyba co by měla být již opravena.

Teď dumám zda umožnit editaci těch "příznaků", tedy "computed", "found". Já osobně jsem spíše pro řešení kdy tohle nebude třeba, tzn. vše by se udělalo bez nutnosti zásahu ze strany uživatele. Přidat dva checkboxy nicméně není takový problém jak už tu někdo psal :)
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  

sluny

#18
U checkboxu "found" si nejsem jistý, jestli by byl ok, jestli by se nějak "nepobil" se stavem kešky na CG, mohl by v tom být zmatek, pro označování kešky jako "found" podle mě stačí stávající možnost zalogování kešky offline (field note). Ale checkbox na označení kešky jako vypočtené, to by bylo užitečné stopro ;)
  •  

Menion

#19
tak vám nevím, jestli to uživatele ještě více nezmate ...
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  

babi

#20
za mě super.
a menione, půjde to i tak, že jakmile přidám waypoint "final" tak se to computed automaticky zaklikne a k ikoně se přidá príznak (a obráceně)?
  •  

Menion

#21
no koukám do kódu. Final waypoint poznám tak že má jméno začínající "fi" nebo "fl". Je to takhle ok nebo jsou ještě další možnosti?

nicméně tohle dodělat samozřejmě jde, takže není problém (pro přidání waypointu). Pro odebrání waypointu to pak problém je, protože si nikde nepamatuju původní souřadnice. A i kdyby tak by to nebylo zrovna snadné, protoe vrátit zpět co, úplně původní, nebo už nějaké jednou zeditované?? Osobně bych to viděl že pokud se označení "computed" bude chtít odebrat, pak ideálně tedy přes nové zaškrtávátko ... možno?
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  

babi

#22
Já osobně popisuji jako "Final", takže pokud je to String.toLowerCase(); tak super. Asi není důvod, aby uživatelé popisovali finálku nějak jinak.

Pokud by to šlo, tak vrátit na původní souřadnice. Funkci "přesun na finální waypoint" nepoužívám zas tak často. U mě má větší prioritu to, aby se u ikony keše zobrazoval příznak v závislosti na existenci waypointu Final. (Momentálně musím editovat souřadnice keše aby se příznak zobrazil/skryl)

Odesláno z mého Wildfire S A510e pomocí Tapatalk 2
  •  

Menion

#23
tak jedna verze k testu tady https://dl.dropbox.com/u/8015949/Locus% ... .7.4.1.apk kdo má zájem
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  

sluny

#24
Já jsem asi úplně blbej, ale v tom menu zaškrtávátko Computed prostě nevidím :/ Mám tam jenom to "zalogovat trackable", "webovou stránku" a "nastavení"...

Podle mě to uživatele nezmate, spíš bude mít problém, že to bude muset hledat v nějakém menu. Klidně bych to zaškrtávátko (samozřejmě pouze pro mysterky) dal rovnou na úvodní záložku s informacemi o keši (třeba pod "Země"). Kdyby se při importu to zaškrtávátko nějak (pořád nechápu jak) automaticky nastavilo a uživatel si to mohl přímo na detailu keše lehce změnit (za/odškrtnout), bylo by to podle mě super...

Poznámka pod čarou: tohle je asi jediný větší problém, který s locusem mám, totiž že má spoustu nastavení a funkcí, ale hodně jich je poschovávaných dost nelogicky do různých menu a podmenu. Třeba v posledním update mělo být něco jako "magnifier na středu mapy", doteď jsem ale nepřišel na to, co to je a jak to vůbec zapnout. A takových věcí je víc (třeba zrovna tohle "Zalogovat trackable" z výše uvedeného screnshotu), aplikace je to velmi povedená, i vypadá hezky, ale ovládání je občas tak trochu přes závit (s posledními verzemi se to trochu lepší)...
  •  

Menion

#25
to doufám že lepší :) Přeci jen předtím to byla taková one-men-show. Tedy já jsem si appku dělal podle sebe a i přes veškerou snahu, nikdy nedělá dobrotu když je návrhář/vývojář atd, vše v jednom. Teď už mi do toho nějaký čas mluví dva nestraní pozorovatelé (přítelkyně co dělá podporu a propagaci a nový kolega co momentálně pracuje na lepších vektorových mapách), tak snad se to bude zlepšovat i nadále

jinak, to že nevidíš zaškrtávátko může znamenat jedině že jsi to nezkoušel v test verzi (nainstalovala se jako Free). O umístění přímo do menu popřemýšlím, nicméně je to takové trošku krajní řešení protože keš by se měla nastavovat automaticky. A to buď při importu s FInal waypointem nebo editací souřadnic.

Ten "magnifier" je na dvou místech. Pokud si začneš kreslit trasu ručně, tak pak lze chytit ty naklikané body. Druhé mnohem přístupnější místo je když klikneš krátce na pravou dolní ikonu na mapě, ale počítej že je to i taková srandička, nicméně lidem bez brýlý to může přijít vhod. Pro pohyb bodů při tvorbě tratě je to nicméně nutnost
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  

sluny

#26
Jo, už tu lupu vidím. Je to blbina, ale umím si představit, že v některých situacích může být celkem "handy". Jinak přesně o tomhle mluvím, drobná fíčurka, ale není špatná, v popisu novinek je uvedená, ale pak je to "hledej šmudlo" :) Jsem taky vývojář, takže pojem "autorská slepota" je mi dobře znám, nicméně je pár pravidel, která je dobré dodržovat, třeba pravidlo "každé kliknutí myší se počítá". Proto taky některé věci jenom programuju, u jiných dělám pro kolegy jenom návrh GUI...

K tomu chceckboxu, pořád mi přijde, že se asi blbě vyjadřuju, že pořád není jasné, jak to myslím:

1. Souhlas s tím, že se "computed" má nastavovat automaticky při importu nebo editaci souřadnic (což mi pořád nefunguje, nebo to nechápu, ale to je teď jedno).
2. Ale pak by měla být jednoduchá (!) a na první pohled jasná (!) cesta, jak si kešku vyluštit a označit přímo v locusu.
3. A uživatelsky nejpříjemnější a nejjednodušší podle mě bude, když to zaškrtávátko bude přímo na detailu keše, hned na první záložce "Informace", a samozřejmě jenom pro mysterky.

Takhle by si uživatel mysterku stáhl, ta se mu automaticky označí nebo neoznačí jako vyluštěná, a dál by si ji mohl jednoduše vyluštit a označit přímo v locusu. Vycházím z toho, jak používám locus já a pár mých kolegů, kteří spravujeme keše v podstatě jenom v mobilu (i v jiných appkách). Po pravdě neznám nikoho, kdo by keše spravoval třeba v GSAKu, byť i takoví určitě budou, taky jsem to dělal, ale skončil jsem s tím celkem dávno, když vyšly slušné mobily a správa keší v nich začala být použitelná.

A té testovací verze jsem si nevšiml, podívám se na ni...
  •  

Menion

#27
pánové až budete mít chvilku, zkuste poslední 2.8.0 verzi co je od včera večer veřejně dostupná
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  

sluny

#28
Tohle už vypadá použitelně :-) Změním souřadnice keše, objeví se hvězdička. Stejně tak když přidám wapont finálku, tak se objeví hvězdička. Ale mám dvě drobnosti. Když finálku smažu, tak hvězdička nezmizí, musím jít do toho menu vpravo nahoře a check ručně zrušit. Je to drobnost, ale trochu to nedává smysl, když se smaže finálka, asi by se mohla hvězdička sama zrušit. A druhá věc je to již jednou zmiňované umístění toho zaškrtávátka, už o něm vím, tak jsem si pro něj do pravého horního menu došel, ale asi by fakt bylo lepší, kdyby ten check byl přímo na úvodné stránce keše (aspoň pro mysterky nebo aspoˇpro "vypočtené" keše, když ne napořád). Jo, a nezkoušel jsem importovat  vypočtenou keš nebo keš s finálkou z GC, takže nevím, jak se to chová...
  •  

Menion

#29
no na tom se rozhodně neshodneme, takže bych potřeboval více geocachingových hlasů :)

pokud smažu finálku, tak to nic nezmění na faktu, že keš je již přesunutá na "final" souřadnice a měla by tedy na nich zůstat. Proč bych navíc mazal označení keše "vypočtená", když jsem ji pracně vypočítal

s tím souvisí i to zaškrtávátko. Mě osobně to stále přijde jako zbytečné tlačítko, které využiju jen když bych omylem něco pokazil, například přidal waypoint který by se jmenoval "fialka" ...
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •