Chyby verze 2.7.x

Started by Kroko_CZ, October 27, 2012, 00:32:45

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Kroko_CZ

Jelikož nevládnu dobře psanou angličtinou, zakládám tento topic.
Tuto verzi sleduji už od prvních beta verzí a má dva základní nedostatky ve verzi 2.7.0 Pro:
1. poměrně se prodloužilo načítání bodů v jakékoli kategorii. Mám např. kešky rozdělné po krajích a jen načtení jejich seznamu je velmi dlouhé, někoilk sekund. Rozhodně mnohem delší než bylo ve verzi 2.6.x
2. Souvisí opět s body - při zobrazení bodu nefunguje volba Navigovat do , ihned vyběhne hláška Aplikace Locus Pro bohužel přestala pracovat.

Jak načtení bodů, tak Navigovat do .. zaznamenáno do Log //http://leteckaposta.cz/882342351

P.S. Instalováno na poslední market Pro verzi
backup BackuP BACKUP
  •  

segi

#1
U mňa je to dobré. Práve naopak mám dojem že sa načítavanie, najmä ak nieje vybraný žiaden bod, zrýchlilo.
Navigovanie do nepoužívam ale odtestoval som a tiež funguje.
(Android 4.0.4)
  •  

Menion

#2
problém je že kroko nemá vytvořenou žádnou kategorii pro tratě. Takhle to padá hodně lidem, opraveno a vydání bude asi ještě dnes. Jinak též mám dojem že se mi načítání zrychlilo i při více bodech ale mám ještě něco v rukávu na zrychlení takže to zkusím příští týden zaimplmentovat. Díky za reporty krokodýle
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  

otan

#3
Zdravím. Na mé Xperii Mini Pro katastrofa. Prvotní konverze vždy (po hodně dlouhé době - cca hodina) končí nezdarem. Po postupném přesunu větších (nad 0,5 MB databázových souborů mimo Locus se konverze podařila. Ale co s tím když problém dělají soubory pod 1 MB a třeba soubor s cestama má 17 MB?
  •  

Menion

#4
co znamená že končí nezdarem?
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  

otan

#5
Už si tu hlášku moc nepamatuju, ale bylo to informační okno podobné tomu které vyskočilo po úspěšném importu, akorát s angl. textem ve smyslu že je něco špatně. Kdybych měl čas tak to nasimuluju znovu, ale dřív jak později odpoledne se k tomu nedostanu. Ale třeba bych mohl poslat některou z těch menších databází jestli není něco špatně v ní.
  •  

otan

#6
Jo a při následujícím startu to hodí hlášku o tom že je mix starých a nových databází a volby co s tím. A ještě možná jedna souvislost - Locus mám pomocí Link2sd odkázaný do externí paměti
  •  

Menion

#7
no jestli by ti to pomohlo tak v adresáři Locus/backup bude soubor before_conversion_X.zip. V něm by měly být zazálohované všechny tratě a body před konverzí. Když mi ho pošleš tak ti ho obratem pošlu zpět převedený na nový formát. Bude to rychlé a bezbolestné. Jinak akorát jsem vydal novou verzi 2.7.1 takže doporučuji zkust konverzi s ní. Totéž doporučuji i pokud jste měli nastavené vlastní ikonky u bodů a předchozí verze je boužel nepřekonvertovala korektně

více info je kdyžtak tady (můj příspěvek) https://getsatisfaction.com/locus/topic ... tion_issue , kdyby byla EN nepřekonatelný problém, písněte a přeložím
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  

Kroko_CZ

#8
Super, Navigovat do... jede jak má . Načítání seznamu bodů počkám jestli se něco ještě povede. Případně  začnu testovat s čistou instalací.
backup BackuP BACKUP
  •  

otan

#9
Tak ten můj problém nesouvisel s velikostí souboru ale způsobovala to jedna asi nějak poskozená databáze. Nicméně po její eliminaci to zase nedpadlo úplně dobře - buď příchod sms nebo akce budíku ten proces konverze asi odstřelilo a seklo se to tak že pomohl až restart telefonu. Naštěstí to bylo při některé z posledních databází takže žádná tragédie. Zajímavé ale je že databáze bodů z Geonames (obsahující hodně přes 10 000    adres) se nepřevedla celá, ale je funkční.
  •  

johndirt

#10
Verze 2.7.0  cosi nezvládala, díky za rychlý update na 2.7.1.
...
Konverze dat (body, cesty - cca 5 MB) na slabém stroji LG P500 trvala půl dne. A to jsem preventivně všechna stará nepotřebná data odstranil... Zjistil jsem, že jsem na stará kolena trpělivý člověk  :D
  •  

Menion

#11
není zač ... to snad ani není možné. Na galaxy nexusu cca 30MB dat konvertuje tak 5 minut a vy se mi tady předháníte kdo bude konvertovat déle. To mě mrzí, takhle to určitě být nemělo. Divný ...
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  

compost

#12
Cao fsichni,
po instalaci update 2.7.1. Locus nevidi, nebo nema databazi bodu a tras :| . Byl bych velice nerad kdybych o vse prisel. Nema nekdo zkusenost, radu? Diky
  •  

Menion

#13
z nějakého důvodu nejsi jediný komu Locus nenabídnul možnost updatu databáze. Používáš Locus Pro nebo Free? Co jsem slyšel, tak všem s tímto problémem, pomohlo Locus přeinstalovat, tak doporučuju vyzkoušet
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  

compost

#14
Ahoj,
pouzivam verzi PRO. Jak udelat tu preinstalaci? Odinstalovat a potom znovu nainstalovat, nebo rucne smazat a nainstalovat-to mam obavu, ze o to prijdu jiz uplne.....Nebo postaci aktualizace?
  •