Pár nápadů na lepší zobrazování POI

Started by tomaslizner, October 22, 2012, 13:00:55

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

tomaslizner

Ahoj Menione, celý víkend jsem si teď hrál s Locusem, zkoumal konečně, co vlastně všechno umí, importoval body apod. Povedlo se mi rozchodit i offline vyhledávání - vypadá to spolehlivěji, než jsem se odvážil doufat:) - ale přesto bych tě chtěl poprosit o jednu věc. Patrě na rozdíl od většiny ostatních uživatelů zde nelovím kešky, ale chci mít Locus jako hlavní mapový offline soft primárně pro použití ve městě (Praha), případně na nějaké výlety.

1) A věc je ta, že jsem naimportoval kvanta bodů, jenže pokud je nechám všechny zobrazené, tak už od měřítka 1:40 000 i při těch nejmenších ikonkách prostě není Praha vůbec vidět. Seskupování poi také nepomáhá, protože místo tří set malých ikonek zakrývajících Prahu tam je pak 15 velkých šedých kruhů s čísly (taktéž zakrývajících Prahu). Bylo by možné nechat na uživateli, aby si sám zvolil, při jakém zoomu se budou zobrazovat jaké body?

Tedy při měřítku 1:75-100 000 mě bude spíše zajímat, kde je jaký hrad nebo rozhledna, ale méně budu potřebovat, aby mi půlku mapy zasíraly ikonky bankomatů, wifi, kauflandů, notářů, katastrálních úřadů, lékáren apod... :) A naopak při měřítku třeba 1:10 000 můžou být všechny tyhle kategorie zobrazené a i tak zůstává mapa stále přehledná.

Nemuselo by to pochopiteně být vázáno na konkrétní měřítko mapy - nejsem si jistý, zda dokáže locus např. rozpoznat měřítko mapy stažené přes mobac - ale kupříkladu svázat zvolené poi s konkrétní nahranou mapou a zoomy. Tedy budu-li mít OSM 7-16 a Google sat 10-12, tak k OSM 16 přiřadit 100% kategorií, k OSM 15-10 třeba 40% kategorií, ke Google sat 10 jen rozhledny a hrady... Něco na ten způsob, prostě poskytnout uživateli co největší flexibiliu upravit si to zobrazování dle vlastního uvážení a využití.

2) Řazení a zobrazení bodů. Možnost vybrat prvních 50, 100... bodů je paráda. Pokud se seřadí podle vzdálenosti, prima. Ale bylo by možné přidat ještě ikonku vyloženě pro vzdálenost? Přítelkyni jsem včera koupil locus a první, co chtěla natáhnout, byly obchody po Praze, tzn. penny, albert, kaufland, billa, spar... A teď jak snadno udělat, aby se jí zobrazovaly na mapě jen ty pražské. Řešení je zatím najet středovým křížem na střed Prahy a u každé kategorie seřadit obchody podle vzdálenosti a pak zaškrtat ručně cca prvních 20-30 krámů, které se vejdou do vzdálenosti nějakých 15 km od toho středu Prahy. Zmínil jsem namátkou pět obchodních kategorií, to je 100-150 zaškrtnutí. Nicméně dále je tam třeba baumax, bauhaus, ikea, tesco... a počet roste:( Takže možnost zobrazit v mapě body pouze do určité vzdálenosti od středu by ušetřila celé odpoledne:)
Ideální by bylo, kdyby si tu vzdálenost mohl uživatel definovat sám - nicméně rozumně fixně nastavené vzdálenosti (pro příklad 1km, 2km, 5km, 10km, 25km, 50km, 100km a 250km) by šly také.

3) Už jen takový návrh k tomu seskupování bodů. Nebylo by vhodnější místo těch velkých kruhů s čísly prostě hodit jednu malou ikonku symbolizující danou kategorii? Např. je super, že v Mostě je 10 pošt, ale v měřítku mapy, při kterém se mi ten kruh s číslem ukáže, mě zas až tak nezajímá, kolik jich tam je, ale že tam vůbec nějaká pošta je:) Což by zvládla prostě jedna ikonka pošty a nezakrývala by zároveň tak velkou část mapky, jako ten kruh. Nehledě, že pokud mám takto seskupeno více kategorií, tak u Brna mám nicneříkající kolečka s trojkou, patnáctkou a osmičkou. Co z toho je na první pohled např. pošta, co z toho bazén a co z toho třeba nádraží? Musím na to najet středovým křížem (zdržení).
Jinak pokud by to byla i tak nutnost, šlo by u malého počtu seskupených bodů použít klasicky malou ikonku, u většího počtu ikonku třeba o 15% větší a i tak by to zachovávalo větší přehlednost, než ty číslované kroužky.

edit 23.10
4) Teď mě napadl ještě jedena užitečný doplněk. Pokud mám zobrazen nějaký bod, najedu na něj křížem a objeví se popisek. Na ten když kliknu, vyskočí podrobnější menu s možnostmi. Bylo by skvělé, kdyby mezi nimi byla i možnost hledat googlem. Při kliknutí na ni by to rovnou hodilo webovou stránku s výsledky vyhledávání. Takže pokud najdu na mapě třeba hrad, tak jen dvakrát třikrát kliknu a hned vidím, co to je, jak má otevřeno, jeho historii apod...

-----------------

Ufff:) To je tak nějak všechno, na co jsem přišel. Tedy napadá mě toho víc, ale to už jsou spíše subjektivní pitomosti. Tyhle tři zmíněné body jsem se snažil sepsat co možno nejobjektivněji, že by je ocenili i ostatní uživatelé. Ty poslední dva body by byly fajn a usnadnily by práci s Locusem, ale osobně bych tě chtěl velmi poprosit o nějakou možnost k tomu prvnímu bodu - to považuji za velmi důležitou vychytávku.

Díky. T.L.
  •  

Docent

#1
Co tě vede k tomu, nechat si současně zobrazit bazény a nádraží? Čím víc zobrazených bodů, tím víc to navigaci zpomaluje...
  •  

tomaslizner

#2
Bazén a nádraží byl příklad.  Doplň si tam třeba knihovny, muzea, mcdonalds, cukrárny, cokoli používáš... Podstatné od určitého měřítka je, že se v dané lokalitě nějaký takový bod nachází, kolik a kde má význam až od podrobnějších měřítek. Co se rychlosti týče, tak to bych v tomhle topicu zbytečně neřešil - je to věc ryze indiviuální, někdo má hw schopný si bez problému poradit s více body, někdo s méně. A pokud to hw utáhne a uživatel zobrazení mnoha bodů využije, tak proč se tomu bránit. Ale jak jsem psal, ta trojka je z těch tří odstavců nejméně důležitá. Nejpodstatnější je ta jednička.
  •  

tomaslizner

#3
Hm, tak žádná reakce, můžete to tedy někdo prosím přesunout do Wishlistu, jestli tam není pravidlo, že musí být pouze v angličtině? Díky.
  •  

Menion

#4
tomáši, omlouvám se za pozdní reakci. Bylo toho teď s tím posledním updatem nějak moc ...

nápad se na GetSatisfaction dát dá, ale vzhledem k tomu kolik tam toho je, se určitě trošku ztratí, časem trošku více.

Nicméně je to tolik textu a nechci tě jen tak odbýt, takže mi dej trošku času, já to zkusím nějak zpracovat v nejbližší době. Topic si nechám otevřený ve firefoxu ať na to nezapomenu :)
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  

tomaslizner

#5
Ahoj, jo mně to došlo z ostatních tvých nedávných postů různě tady na fóru, kde jsi psal, na čem všem teď na locusu děláš. Proto jsem chtěl poprosit, jestli tohle můžeš přesunout do wishlistu, kde se k tomu třeba někdy dostaneš. Tady ten topic postupně zapadá prachem a zmizí v dějinách... :)
  •