Stahování map

Started by renegades777, September 29, 2012, 15:45:14

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

renegades777

Měl bych jednu prosbu. Již několikrát se mi stalo, že jsem stahoval část mapy (nebylo to jen u jedné) a po vypršení stahování (čtverců) jsem další den pokračoval dál. Když jsem dostahoval vrstvu a čtverce ještě nebyly vyčerpány a zbývalo jich např 4000 a stahovala se nová vrstva, tak po vyčerpání se standartně ukončulo stahování s tím, že mohu stahovat příště. To by bylo v pořádku. Z nové vrstvy se vyčerpaly ty 4000 čtverců a tak jsem s tím počítal, že budu pokračovat dál. Jenže druhý den se začaly v té vrstvě stahovat od 0. Nebo se mi i stalo, že jsem měl stažených z vrstvy 22000 čtverců (několik dní) a při novém stahování od 0.
Prosím o radu.
Renegades

29.09.12  15:55
Teď ještě skoušel přerušení stahování. Staženo 4034 čtverců. Dal jsem pak pokračovat a začalo to od 0.
  •  

Menion

#1
no ale pokud se pozorne podivas, tak ten uz jednou stazeny pocet ctvercu se najednou stahne hrozne rychle a pak uz to jede normalne. Locus jen projede stazena data, aby zkontroloval zda je vse v poradku stazeno (pro pripad ze se stahovani prerusilo kvuli nejake chybe) a pak pokracuje

Sent from my Galaxy Nexus using Tapatalk 2
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  

renegades777

#2
Ano to vím, že to projíždí již stažené čtverce a že to kontroluje a je to myslím po 50-100. Ale zde to jelo skutečně po 1-2 čtvercích a jelo to pomalu.

Měl bych ještě i jinou prosbu a týká se vektorových map. Jedná se mi jen o to, jestli jsou tam někde vrstevnice a nebo jestli se tam dají nějak stáhnout a případně kam je umístit. Moc děkuji za odpověď.
Renegades
  •  

Menion

#3
aha tak to je samozrejme spatne. no teoreticky tam muze byt chyba jen v nekorektne uzavrene databazi po stahovani. me se to snad nikdy nestalo ale mozne je vse. jedine co me napada je udelat zaznam programem CatLog okamzite potom co se ti tenhle problem stane. snad by tam mohlo byt pro locus nepokracuje ve stahovani

ad ty vektorovky, nekde tady na foru se pise o alternativnim serveru kde se daji mapy s vrstevnicemi stahnout. V Locusu budou mapy s vrstevnicemi a cyklo trasami k mani behem listopadu pokud se nic nezkomplikuje.

Sent from my Galaxy Nexus using Tapatalk 2
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  

strapal

#4
Zdravim vsecky! Jsem uplny novacek v pouzivani Locusu a jen ziram, jak je vse genialne vymysleno. Parada.
Omlouvam se, ale mam primitivni dotaz: Snazim se prijit na to, jak pokracovat ve stahovani dlazdic z google sat map. Po vyprseni limitu poctu dlazdic ohlasi, ze muzu pokracovat za xx hodin. OK, ale jak Locus ukoncit, abych teda mohl pokracovat dale..? Mych asi 5 pokusu nevyslo. Po zapnuti Locusu druhy den, se nic ohledne pokracovani stahovani nezobrazi a mapu tim padem nemam dotazenou. Jak ukoncit a jak pokracovat? Nazev stahovane mapy v nabidce "osobni" vidim, ale mapa se nenacte. Zrejme proto, ze neni cela. Diky!

EDIT: Tak pardon, vyreseno. Nedoslo mi, ze pro pokracovani stahovani musim mit v sekci online mapy zaplou prave tu, ze ktere stahuju dlazdice. Myslel jsem ze si ji Locus najde sam. Pochopitelne jsem pokazde druhy den mel vzdy zaplou jinou mapu nez pozadovanou Google Satellite.. :oops:
  •  

Menion

#5
Zdravím,
  akorát jsem ti chtěl odpovídat, že v místě kde si vybíráš jak stáhnout by měla být možnost "Pokračovat" (jako zde na screenshotu http://docs.locusmap.eu/doku.php/manual ... online_map) a teď koukám na "EDIT". Takhle by to ale určitě fungovat nemělo a pokud ano tak je to chyba. Jsi si jist? Když budeš mít vybranou jinou Online mapu, tak se ti tlačítko "Pokračovat" nezobrazí?
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  

strapal

#6
"Ja jsem vam rikal - nepoustejte mne k tomu...  :D " Vsechno je v poradku. Zapomnel jsem upresnit svou blbost a to takovou, ze nabidka "pokracovat" se neukaze v pripade, ze mam sice jinou mapu, ale ze sektoru "OSOBNI" coz jsem vzdy mel. Pri pouziti jakekoliv jine mapy ze zalozky "ONLINE" se nabidka pokracovat zobrazi vzdy, takze vse je jak ma. Ale ja se jeste urcite s necim stupidnim ozvu...  ;)
  •  

Menion

#7
no tohle stupudní není. Pokračovat by se celkem logicky mělo objevit vždy, bez ohledu na to jakou mapu máš zrovna aktivní. Podívám se na to .. díky za upozornění
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  

strapal

#8
Nevim v jak oficialnim NEwarezackem duchu se odvijeji diskuze na tomto foru, ale jak jsem se zde docetl, se stahovanim map z jiz neexistujicich "zdarma" zdroju maji nekteri jedinci stale velke potize.. Necham proto na adminovi, aby posoudil, nakolik zde muze byt uzitecna moje informace, kde stahnout MOBAC i s komplet TOPO mapami CZ a SK v jednom baliku, pro naslednou vyrobu vlastnich map pro Locus. (Mozna je tento problem uz na foru vyresen a tohle je offtopic... )  ;)
  •  

Menion

#9
no v rámci zachování slušného chování, tedy takového v jakém duchu by každý rád, aby se ostatní chovali k jeho majetku, nepodporuju nějaké masové publikování takových informací, takže raději ne
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  

strapal

#10
Rozumim, budu se zde nadale chovat zcela nenapadne jako trus kobercoveho mola...  ;)  Odvolavam co jsem nerekl.
  •  

Menion

#11
ty jsi kecka :)
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •