čeština (pojmenování využití GPS)

Started by skrz, September 17, 2012, 10:41:39

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

skrz

S Locusem jsem velmi spokojen, všude doporučuji, nicméně navrhuji zvážit přesné znění jedntlivých položek.
Některé výrazy související s GPS jsou minimálně v české variantě matoucí:
* "Zapnutá GPS" v Locusu znamená, že se dotazuje Androidu na pozici z GPS = GPS musí být už v Androidu zapnuta(!).
* dlouze podržím ikonu GPS a v menu vidím "GPS zapnutá", což znamená, že GPS je vypnuta. Velmi nejednoznačné.

Vím, že to, že Locus umí nevyužívat GPS i když je v systému zapnuta, je super, ale začátečník tímto názvoslovím IMHO musí být zmaten.

Navrhuji v long-tap menu "Zapnout GPS"/"GPS zapnout"

Jo a všiml jsem si, že přibyl flash informující o tom, jak se zjišťuje poloha - dobrý nápad!
  •  

dvzd

#1
No ale ta GPS není defakto na Androidu zapnuta trvale, Android ji zapne, když to nějaká aplikace potřebuje, ty v nastavení Androidu pouze povoluješ tuto možnost nebo ji zakazuješ, GPS ale trvale zapnuta není, zapíná se až na povel té které aplikace, v nastavení Androidu je to buď aplikacím povoleno nebo zakázáno i když se to jmenuje třeba jinak.
  •  

Menion

#2
právě ...

popisy pro tohle jsou docela oříšek. Nějaký přesný popis bude matoucí pro lidi kteří o tom moc nevědí, nepřesný pak zase nevyjadřují o co vlastně jde

navíc ještě aplikace jako Google Maps a jiné tohle vůbec nemají, tam apku prostě spustíš a GPS se zapne protože aplikace ji vyžaduje a nemáš možnos tjak appku používat bez GPS, než jít do zahrabaného systémového nastavení a tam ji vypnout (vypnout možnost ji používat). Tohle mi vadilo hned jak jsem začal Locus vyrábět před pár lety, proto vznikl tenhle systém, tzn. obrazovka která jakoby zdvojuje systémové nastavení. Nicméně po letech používání na to nedám dopustit :)

takže k pojmenování, nebráním se změně, ale musí dávat smysl. Nicméně jak na to koukám, v "long-click" menu popis "GPS zapnutá" pro zapnmutí GPSky moc smysl nedává, pravda. Opravím spíš jen na zapnout/vypnout (ono to tlačítko funguje i jen na příjem Cell-ID pokud je GPS vypnutá, i na BT GPS, takže samotné "zapnout/vypnout" bude nejlepší
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •