Dvojite ikony pre geocaches

Started by Axel, September 06, 2012, 14:07:07

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Axel

Ahojte,
som jediny, komu sa po nainstalovani najnovsej verzie Locusu zacali zobrazovat dvojite ikony geocaches?
Pouzivam Geocaching4Locus (ten sa vsak neupdatoval a chyba sa zjavila po update Locusu).
Pouzivam live mapu s keskami, dam si stiahnut najblizsie caches do mobilu a po importe mam kazdu importnutu cache 2x - live aj import a ikony su posunute niekolko pixelov od seba, co pri malom zoome sposobi kludne pol kilometra = 2 rozne caches...  :?  :?  :?  Takisto pri podrobnom dohladavani cez googel mapu ma to hadze napriklad na 2 rozne strany ulice, rieky, plota... Totalne nepouzitelne.
Predtym som mal ikonu iba jednu a po kliknuti na nu, bol na vyber 2 waypointov - z Live aj importu a lokalizacia ikony bola presna.
Tento novy sposob s 2 ikonami pod sebou nie je teda najlepsi, ved ukazuje na 2 rozne miesta na mape. WTF?
  •  

Menion

#1
ahoj,
  heh, zajímavé. Tohle jsem snad nikdy neviděl. A rozhodně to tedy není záměr. Které z těch keší jsou na správném místě? Pokud z Locusu, tak je problém v add-onu nebo datech která Locus zpracovává. Pokud jsou dobře ty data z add-onu tak je to špatný. Napiš mi pak taky prosím přibližné souřadnice místa kde ti to zlobí ať to zkusím tam. Třeba je problém v Groundspeak databázi a chodí nějaké špatné souřadnice
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  

psuk

#2
Mam uplne stejny problem od posledni verze, je jedno v jake to je oblasti. Staci si nejake kesky stahnout a zaroven mit zapnute live zobrazovani.
  •  

Menion

#3
tak u mě žádný problém. Myslím že to bude něco specifického, jinak by se už dávno ozvalo spousta lidí ...

jakou máte verzi systému a hlavně které keše zlobí? Z locusu nebo addonu? a zlobí pak i samotné tzn jen z locusu nebo jen z add-onu?
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  

psuk

#4
Zlobi vsechny kese, testovano na CM10 a CM7, SGS a Galaxy Tab. Nedokazu rici, ktere kese zlobi (ktere jsou spatne oproti realu), pri nejvestim zoomu se lisi o kousicek (v detailu kese maji naprosto stejne souradnice), viz screenshoty:
https://dl.dropbox.com/u/14667200/Scree ... -07-04.png
https://dl.dropbox.com/u/14667200/Scree ... -06-50.png

Edit: ty kesky nize jsou z live a jsou imho blbe. Ja jsem se neozval prave kvuli tomu, ze jsem predpokladal, ze ti tuto chybu hlasilo hodne lidi :)
  •  

psuk

#5
Stejne se to projevuje i na Galaxy Ace s originalni rom 2.3.7...Locus je posledni dobou docela zabugovanej :(
  •  

Menion

#6
zabugovanej? co ještě zlobí?

jinak pokud zobrazíš keš z PQ? tak se hned ukáže. Pokud keš z GC Live, tak se nejdříve objeví načítací dialog. Alespoň tak to funguje u mě ...

... no teď když na to koukám, tohle jsem už někde řešil. Jo to bylo vlastně při editaci bodů, tak to nic. Tohle se ti děje v market verzi nebo zkoušíš nějakou test verzi? Tady je kdyžtak poslední dnešní test verze, tak je možné to vyzkoušet tady https://dl.dropbox.com/u/8015949/Locus% ... .6.1.7.apk
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  

psuk

#7
Zabugovanej ve smyslu ze mam pocit, ze vyje nova verze, ktera opravuje minule chyby, ale dalsi chyby vzniknou...ale to je pri objemu funkcni pochopitelne a ocenuji vybornou podporu :)

Co se tyce teto chyby, tak jsme se nejspise nepochopili v tom, jak chyby dosahnout:
1. pres GC4Locus stahni nejblizsi kese, uloz si je a zobraz si je
2. nech si pres GC4Locus zobrazovat kesky live

PQ z toho uplne vynech.
  •  

Menion

#8
aaaa už možná vím. Ty ikony jsou stále stejně posunuté a to tak že ty naimportované jsou správně a ty z live jsou vycentrované na střed a ne na spodek dolů. Mě to už nedělá a vím že jsem tam ještě něco upravoval, takže doporučuju test verzi kde by to mělo být OK

a chyby prostě dělám no. Nemám předpokldáám příliš dokonalý způsob vývoje a testování, takže každá nová fce občas rozhodí něco co už fungovalo. Nesnášim zdvojený kód takže se snažím vše využít vícekrát na maximum a takhle to dopadá :). Nicméně skoro týdenní aktualizace a oprava do druhého dne pokud to jde, takže snad dobrý :)
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  

psuk

#9
tak v testovaci verzi to je ok
  •  

Axel

#10
Tak vidite, ze ste to poriesili aj bezo mna. Vdaka za rychlu opravu, pockam si na ofiko patch verziu ;-)
  •  

Menion

#11
no za málo. omluva z mé strany za zmatení. Nový release bude začátkem týdne
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  

psuk

#12
toz stale nic, kde to vazne? ;-)
  •  

Menion

#13
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  

starfaker

#14
Ahoj

O mně:
Moto Defy (redLense) CM10 (JB) / CM 7 ,
kešuju pro radost jako spestření výletů do přírody případně při vyjezdech do terénu, nemám PM (premium member), - nedělám si nejaké přípravy proto ani zatím moc neřeším Mystery/multi atd. na to nemám čas.
Používám Geoget (GG), mám databázy tradičních keší

Můj problém: Locus + GG AddON V221
mám prazdný Locus - čistá obrazovka - dám import z GG - OK načteno 100 keší - jsou na mapě
ale, FNL pointy jsou zdvojené - stejná ikona 2x, Waypointy jsou ale jen jednou...
Popis u těch zdvojených finálek je  např.  1. Kuzmova cache a 2. GC123456 Kuzmova cache

no je to trochu matoucí ale žít se stím snad dá, avšak ty Waypointy, bych potřeboval bud nenačítat vůbec, nebo jim dát jinou ikonu..

jsou tradičky které mají 5 Waypointů typu , parkoviště občerstvení, parkoviště 2 , metro , mhd a podobné dmnce které akorát matou..
nekdy snad i zamerne, když ti daj bod kde máš začít a smer na keš jdeš a zjistíš že keš je pod 50 metrovou Etaží/hranou, tak mužeš jít vesele 5 KM okolo.... např..


No a možná že dělám něco špatně, no odstranovat WAYPOINTY z GG base mi nepřijde OK, ono zas nekdy se možná hodit můžou a hlavně pak pri aktualizaci by se znovu stahovali myslím...

No děkuji za rady, popř Update
______________________________________
Edit: tak ešte moment, koukal jsem na tu svou BASE a něco se mi nezdalo, tak ještě testnu s novou,,,
no ještě že jsem nezakladal topic..
  •