GoBreadcumbs

Started by leonell, July 24, 2012, 16:09:14

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

leonell

Zdravím,
ptal jsem se tady nedávno na evidenční webový systém, ukážu o co mi asi šlo.

Nejprve odkaz:
//http://www.gobreadcrumbs.com/en/x/QM0Jppo8kKEQjyK59FLoNA

Všimněte si, že na konci toho URL je speciální kód. Uvedený výlet je označen jako privátní, vy jej vidíte bez přihlášení protože je tam možnost předat  speciální URL a tak nasdílet výlet jenom těm, komu onen odkaz předáte (rodina, přátelé). To je první šikovná věc. Nejde ani tak o to že by bylo tajné kde jsem byl, pokud by tam ale byly rodinné fotky (viz dále) tak je nemusí vidět celý svět na první kliknutí.
Samozřejmě vím, že umístěním sem se to zindexuje a zítra to může být dohledatelné na Google, to už je jenom o tom, komu a kam to pošlu.

Celé to běží s javaskriptem, takže to má pár vychytávek, jako že jedete myší po grafu převýšení a okamžitě vidíte, kde to na mapě je a vpravo pak detailní údaj o nadmořské výšce, rychlosti, době od počátku atd. Platí se za to tím, že to nefunguje s Internet Explorerem.

Vpravo je také vidět reálné datum a čas kdy ten výlet byl realizován, to u některých konkurenčních také chybělo. Takhle tedy vím, kdy přesně jsem tam byl (teoreticky se dá spočítat, v kolik hodin jsem byl na té konkrétní rozhledně, pokud by měl někdo potřebu ).

A co se mi líbí nejvíc, u výletu může být uvedeno až 20 fotografií. Samotnou trasu umí přímo importovat Locus ze svého menu, jenom se předem musí založit přes web kategorie tzv Bundle (jednorázově, třeba 2012 nebo DovolenáJizerky). Fotografie se pak poměrně jednoduše nahrají přes web a pokud máte synchronizovaný čas na foťáku s mobilem tak se i automaticky přiřadí do trasy. Případně můžete přetahat ručně přes web, stejně jako doplnit komentáře.

Fotografie můžete vidět začleněné do trasy a zobrazit kliknutím nebo se můžete přepnout z TrackView do MediaView (umí to i videa) a pouštět si to třeba i jako slideshow.

Můžete také zkusit přepnout do 3D zobrazení, kdy bude mapa plastická a na trase bude vidět stoupání do kopců atd.

Nevýhody toho systému? Stále to vylepšují, ale asi největší nevýhodou pro našince může být, že to neumí česky. A někomu může vadit ta závislost na konkrétních prohlížečích.

Úmyslně jsem se v popisu vyhnul slovu "trasa". Většina serverů totiž je zaměřena právě na sdílení tras, na což si nedělám ambice :)
Mně šlo spíše o evidenci výletů s vkládáním fotografií a popisů a s možností je nějak rozumně sdílet s přáteli nebo prostě jenom mít evidenci pro dlouhé zimní večery.

Pokud víte o něčem dalším, co umí totéž (fotky přímo do trasy, reálné časy, sdílet s přáteli ), dejte vědět.
  •  

Menion

#1
a velkou výhodou je že lze stopy exportovat přímo z Locusu (navíc mi akorát včera psaly abych dodělat možnost výběru aktivit při uploadu, takže podpora bude dále narůstat)
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •