Tvorba a organizace offline ("osobních") map

Started by Čelda, June 25, 2012, 16:39:21

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

pardus116

#15
udělal jsem mapu MT. Blancu a okolí, 1:16 000.  ze zdroje.. http://www.geoportail.gouv.fr/accueil?c ... ggregate(1)&permalink=yes%3D%3D  
jenže mezitím francouzi změnili aplikace na nějaký flash či co? naštěstí to zachránil  program který to "PANuje" přímo z IE (zapomněl jsem jméno, mám to v práci)...  potom dále MAP2PAC tam mě vadí ty křížky... jde to kalibrovat v něčem jiném..
EDIT: ten program se jmenuje MAP GRABBER  
http://panshin-programming.blogspot.cz/ ... abber.html
  •  

Čelda

#16
Quote from: "Celda"Bezva ! Fakt to funguje !! :-)

Ale je tam jedna zrada, se kterou si neumím dobře poradit:
Dejme tomu, že takto načtu do MOBAC a zobrazím sqlite soubor pro Locus - podrobnou mapu, která má jen jeden (podrobný) zoom, který je v MOBAC zobrazen tak, že má velikost přes hodně obrazovek PC. Rád bych nějak zatočil s celou načtenou mapou (např. uložil s jinou barevnou hloubkou). Potřebuju teda vytvořit "z mého vlastního zdroje" novou mapu ve formátu RMaps SQlite. Jak ale označit celou načtenou mapu ?
Asi bych se mohl přejížděním podívat, odkud kam sahá, pak přepnout v MOBAC na nějaký jiný zdroj s více zoomy, odzoomovat, vyznačit tu oblast a znovu zpět vybrat můj vlastní zdroj. Ale to je ale hroznej vopruz !
Show coverage bohužel nefunguje.
  •  

pardus116

#17
Nevím jestli ti dobře rozumím , nemůžeš odzoomovat...
dočasně se přepni do google maps, odzůmuj vyber oknem, dej add selection,
vrat se zpět na SQLITEDB source. a už máš vybráno... add selection
má to pak další výhodu že mohu skenované mapy kombinovat s vrstvami google...
je to tak???
  •  

Čelda

#18
Quote from: "pardus116"dočasně se přepni do google maps, odzůmuj vyber oknem, dej add selection,
vrat se zpět na SQLITEDB source. a už máš vybráno...
No to je přesně ten vopruz :-)
Že si z načtené Locusí mapy můžu vyříznout, co chci, kombinovat s jinými druhy map z MOBAC atd. tomu rozumím. Pokud ale chci MOBAC použít jen k tomu, že CELOU mapu pro Locus (tj. 1 : 1, nic víc, nic míň) chci uložit přes MOBAC v nějakém jiném formátu, dělá se výběr přesně celé mapy dost neohrabaně. Ale už jsem zjistil, že to jde i jinak, bez mezipřepnutí na jinou vrstvu:
1) Vybrat jako mapový zdroj moji lokální locusí zdrojovou mapu
2) Brouzdáním najít levý horní roh
3) Zmáčknout levé tlačítko myši (tím zahájit označování) a pořád ho držet a nepouštět
4) Držením šipek na klávesnici (postupně doprava a dolů) dojet až k pravému dolnímu rohu mapy (roluje to zezačátku pomalu, ale pak se to naštěstí zrychlí)
5) Myší doladit výběr přesně na pravý dolní roh mapy a pak konečně levé tlačítko myši pustit

Nicméně můj jiný, výše popsaný problém to stále nevyřešilo:
Pokud mám tarovanou PNG mapu pro TB a přes MAP2MAPC ji převedu pro Locus, soubor zabírá cca 2.5 x více místa než originál. Když ji pak natáhnu do MOBAC, celou ji označím a dám z ní vygenerovat novou mapu ve formátu RMAPS SQLITE s tím, že nastavým přepočítávat čtverce na PNG 256 (nebo i jen 16) barev, furt je, potvora, výsledek výrazně větší než originální tarovaná mapa  :(  :!:
  •  

pardus116

#19
no mě se mapa změnšila oproti MAP2MAPC na polovinu, ale uznávám že jsem hovado a dělám ji do JPEGu...

No navíc jsem objevil užasný nástroj na Kalibraci MAP (MSR MapCruncher for Virtual Earth) //http://research.microsoft.com/en-us/um/redmond/projects/mapcruncher/ jen to docela pak dlouho šrotí mapy... je to pak veliký.. (dlaždice PNG, několik zoomů)
zde je plugin pro načtení do mabacu...

plugin.xml
<?xml version="1.0" encoding="UTF-8"?>
<!--

Example custom map definition that uses an existing OSMTracker atlas.
Atlases that very similar to OSMTracker like AndNav, BackCountry Navigator,
Maverick and OSMAND are also supported.

Supported file formats are PNG, JPG and GIF files.  

-->
<localTileFiles>

<!-- Map source name as it appears in the map sources list. -->
<name>Custom map from tile files</name>

<!--
 Directory in which the existing atlas is located.
 Inside the specified folder the different zoom level directories have to present.
 The general structure is zoom/x/y
 
 Structure example:
   0/0/0.png for the "world tile" on zoom level 0
     
-->
<sourceFolder>d:4Layer_NewLayer</sourceFolder>

<!-- Possible values: DIR_ZOOM_X_Y, DIR_ZOOM_Y_X or QUADKEY -->
<sourceType>QUADKEY</sourceType>

<!--
Optional: supported since MOBAC 1.9.2
If set to true it inverts the y coordinate so that it starts south (min=0) and increases
towards north (max=2^zoom -1)
If not set or false default scheme is used: start north and increase towards south
<invertYCoordinate>true</invertYCoordinate>
-->

<backgroundColor>#000000</backgroundColor>
</localTileFiles>
  •  

Čelda

#20
Quote from: "pardus116"no mě se mapa změnšila oproti MAP2MAPC na polovinu, ale uznávám že jsem hovado a dělám ji do JPEGu...

No do JPG to můžeš udělat i přímo z MAPC2MAPC zatržením příslušného zatržítka v Edit - Preferences - General Preferences a nastavením kvality JPG 1 - 5 dole v témže dialogu. Jenže 1 a 2 dávají fakt hroznou kvalitu proti původnímu PNG a od 3 výše je velikost výsledného souboru minimálně dvojnásobná.  :(
  •  

psuk

#21
Muzu jeste radu? Mam tar mapy, meritka 10,11,12 a tri mapy velikosti 13 (sousedici oblasti). Kdyz je vsechny umistim do jednoho adresare, Locus je detekuje jako meritka 10,11,12,13,14,15, takze v jednom miste jsem na meritku 12, zoomnu a skocim na 13tku (to je ok), ale v jinem miste na mape zoomnu ze 12 a mam mam prazdny prostor, zoomnu znovu a zase nic a az po dalsim zoomu vidim mapu.
U SQLite map byly mapy detekovany spravne.
  •  

Čelda

#22
Obávám se, že odpověď je skrytá v tom, co už mně Menion píše v tomhle vlákně výše :
Quote from: "menion"2) ano tak to funguje. SQLite mapy se dají v podstatě neomezeně kombinovat protože mají zaručeno Mercator zobrazneí a víc se neřeší. TARy můžou být cokoliv takže nějaká kombinace je docela komplikovaná. TAR mapy v podadresáři můžou tvořit zoomovatlnou mapu, když každou mapu pojemuješ tak aby se zařadili korektně za sebe. Nicméně Locus bude v rámci jednoho zoomu vždy pracovat jen s jedním souborem, bohužel.
  •  

psuk

#23
Ha, tak to jsem prehledl :) Je to nemile, nebot tar soubor muze kvuli fat32 mit velikost pouze 4Gb a myslim ze Locus ma omezeni i co se tyce poctu titles v tar mape.
  •  

Menion

#24
no nečetl jsem celou vaší diskuzi ale budu jen reagovat na ty TAR omezení. Tam není problém v přímo počtu dlaždic v souboru, ale spíše že Locus musí držet pole odkazů na tyhle dlaždice, což při velkém počtu zabírá dooost místa (možná bych mohl po letech taky předělat), takže co mám odzkoušeno, tak ty 2GB mapa už je více než na hraně ...

jinak další omezení je na ty samotné 2GB se kterým má android docela problém a minimálně SQLite databáze větší jak 2B nepobere (ve verzi pod 4.X. 4.0 a 4.1 snad zvládají i 4GB)
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •