Vector Maps Update

Started by wlashack, June 24, 2012, 21:43:09

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

wlashack

Mám asi trochu hloupej dotaz, ale nevím si rady. Na Facebooku čtu, že vyšel update vektorových map, a že mám jít do Map managera, záložka Vector. Tak tam jdu (pokud to je to, kam se dostanu z hlavního menu kliknutím na ikonu Mapy/Vektor. Ale co dál? Používám vektorovou ČR, kliknutím na ikonku s nářadím se mi nabízí jen Informace, Vycentruj mapu a Smazat, kliknutím na Informace jen info o verzi mapy (mám verzi 3) atd. Ale jak zaktualizuju, to vážně netuším. Tak nějak čekám, že na mě někde vyskočí hláška Aktualizuj nebo něco v tom smyslu, ale nic na mě neskáče. :) Co dělám blbě? Díky.
  •  

Hanka

#1
Dobrý večer,

otázka je, zda používáte vektorové mapy zakoupené v Locus Shopu, nebo vektorové mapy z vectormaps4locus.eu. Pokud se ve Vašem případě jedná o druhou variantu, tak update pro tyto mapy dostupný není. Pokud máte mapy z Locus Shopu, jděte do Správce map, záložka "Vektor" a stiskněte tlačítko se symbolem stahování map, které najdete v horní liště této záložky. Zobrazí se Vám seznam map pro aktualizaci.
  •  

wlashack

#2
Aha, díky za info, to bude tedy celé asi tím, že mám hokej ve vektorových mapách, určitě budu mít tu mapu z locusmap.eu. Ale když tam teď koukám, vidím, že tam je aktuálnější mapa než ta co mám v telefonu. Chápu tedy správně, že mapy z locusmap.eu neoznamují, že je venku novější verze?
  •  

Hanka

#3
Mapy z vectormaps4locus.eu jsou z dubna a vektorové mapy dostupné přímo v Locusu jsou z června, takže určitě jsou novější. Pokud máte verzi vektorových map 3, tak máte tu samou verzi, která je na vectormaps4locus.eu. Není to tedy tak, že by vectormaps4locus.eu aktualizace neoznamovala, ale momentálně žádnou aktualizaci map nemá a pravděpodobně delší dobu ani mít nebude.
  •  

wlashack

#4
Přiznám se, že jsem z těch vektorových map pořád dost zmatený, něco zásadního jsem pořád nepochopil. Jednak v těch datumech vydání - na stránce vectormaps4locus.eu se píše, že všechny mapy byly vytvořeny v lednu 2012. Ty, které mám v mobilu zdarma uvádějí, že jsou z března, na webu locusmap.eu je uvedeno datum map co tam jsou květen, a když je stáhnu, mají dubnové datum. Všechno to je verze 3, ale velikost úplně stejná není. :)

Ale chci hlavně pochopit něco jiného - rád si stáhnu placenou verzi, ale nemůžu nikde najít žádné info, co vlastně kupuji a co za to vlastně dostanu. Jsou to nějaké gigabytové kredity, ale k čemu? To se ty vektorové mapy liší v detailnosti a podle toho si potřebuji koupit jinak velký kredit? Anebo existuje jen jedna verze vektorové mapy a kredit slouží k nákupu různě velkých oblastí?
Zkusím zformulovat konkrétní jednoduché otázky, ať v tom neudělám ještě větší hokej. :)

1. Existuje více verzí vektorových map stejného území (konkrétně ČR), lišících se detailností nebo výrobcem?
2. Je vektorová mapa ČR (ta, která je součástí Locusu) stejná jako ta, kterou si mohu koupit v Locusshopu formou kreditů?

Celé to směřuji k tomu, že bych rád pořídil co nejdetailnější vektorovou mapu ČR a yjišťuji, jestli to co mám v telefonu je to nej nebo existuje něco detailnějšího.

Moc díky.
  •  

dvzd

#5
Asi nejčastěji updatované off-line vektorové mapy ČR (i SR) najdeš zde:

//http://www.uloz.to/soubory/gpsfreemaps.net/osm-locus/
//http://gpsfreemaps.net/mapy/vektorove-offline-mapy-pro-locus
  •  

Menion

#6
Zdravím,
  koukám že budu muset taky přispět svojí kapkou do mlýna :)

 prvně by mě zajímalo kde se na locusmap.eu píše o datech vektorových map? Pokud někde ano, pak je tam staré datum. Aktuálně jsou přímo v Locusu mapy celého světa z 15.6.2012. Jinak krásně jsi ukázal jak je náš systém Vektorových map komplikovaný a nejasný, takže akorát další důvod abychom to nějak ujasnilli. Nicméně systém je v podstatě prostý. Koupíš si kredit, například 2GB a ten kredit ti říká kolik dat si můžeš stáhnout. Když v Locus Shopu klikneš na ikonku nástrojů hned vedle položky s vektorovými mapami, je tam položka "List" která ti zobrazí seznam aktuálních map kde to první číslo (např u Algerie 7MB ) je to co se ti odečte při stažení, tedy skutečná velikost mapy (zabalená) a ty tím kreditem platíš za přenos dat. Důvod je takový že data jsou velice levná, protože vycházejí z OSM dat za které neplatíme, ale aby celý systém byl rychlý a jednoduchý, data jsou uložena na serverech firmy Amazon a tam se primárně platí za přenos dat.

1. Jinak píšeš že chceš nejdetailnější. Množství detailů je jakoby stejné ve všech verzích. Jde jen o to jestli už v té které oblasti někdo navíc něco zmapoval nebo ne. Takže obecně čím novější, tím více informací tam bude.

2. ta kterou máš v telefonu - to záleží kde si jí vzal. Nicméně když v seznamu map, klikneš opět na nástroje vedle mapy čr a dáš informace, objevíš obrazovku kde je napsaný datum kdy byla mapa vytvořena, takže podle toho se dá orientovat
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  

wlashack

#7
Moc díky za info, to jsem přesně potřeboval zjistit/potvrdit.
Jinak co se týká data vydání mapy na locusmap.eu, je uvedeno v tabulce u mapy, kterou si vybírám ke stažení, viz http://vectormaps4locus.eu/Europe-General
Čili jedno datum je uvedeno v Locusu když si nechám zobrazit informace o mapě, druhé datum je to na výše uvedené URL a třetí datum je datum souboru, který si jako mapu stáhnu. A každé říká něco úplně jiného, proto jsem byl zmatený.
Ještě jedou dík.
  •  

Menion

#8
jasné chápu. Oni ty stránky nejsou v mé správě ale má je na starosti jeden uživatel (berkley tady na fóru). Mapy jsem mu tamn nahrával abych pomohl rozšířit povědomí o nich i mezi lidi kteří nejsou ochotní zaplatit dolar za stažení přímo v Locusu, nicméně updaty tam už k nalezení nebudou, ty budou už jen přímo přes Locus a nebo na alternativních místech jak psal například dvzd. Proti nim naprosto nic nemám, naopak, ale oficiálně je v aplikaci propagovat nebudu
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  

wlashack

#9
V pohodě, já to tu uváděl jen jako pohled člověka, kterej se o vektorové mapy začal zajímat, snažil se v nich zorientovat a skončil totálně zmatený. Vůbec nemám problém za ty mapy platit, ale z infa které v Locusu je mi vůbec nebylo jasné, co si vlastně koupím, jak nákup funguje, jaké jsou možnosti (varianty) a co za to dostanu. A to by podle mě mělo být naprosto jednoznačné, i když jde o nákup jen v hodnotě pár korun. Čili nešlo mi o to sehnat vektorové mapy pokud možno zadarmo, ale zjistit, jaké vektorové mapy existují a jaký je mezi nimi kvalitativní rozdíl.
  •  

Menion

#10
jasné jasné, a já to bral jako naprosto geniální popis toho, jak současný systém člověka zmate. Od další verze si bude možné prohlížet aktuální seznam vektorových map i bez kreditu a určitě to ještě nějak vylepšíme, díky za podnětné info :)
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •