Offline hledání v rastrových mapách

Started by tomaslizner, May 23, 2012, 21:27:44

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

tomaslizner

Ahoj, ani po dvou hodinách hledání jsem se nenašel jasnou odpověď či topic, který by se tím zabýval - je možné nějakým způsobem vyhledávání v rastrových mapách offline? Tedy pokud si přes např. mobac stáhnu z googlemaps mapu ČR, lze pak nějakým způsobem v telefonu vyhledávat města či konkrétní ulice? Na windows mobile jsem míval smartmaps, kde byly mapy indexovány a toto hledání fungovalo. Je tohle možné i v locusu? Vím, že existuje mnoho importovatelných poi ala hrady, obchody atd, ale co ulice a města? Existuje nějaká taková stažitelná databáze? Díky za odpověď.
  •  

otan

#1
Já mám aktuálně v Locusu sady POI typu "města ČR", "města EU" a "ulice Brno", "ulice Praha" atd. a naimportoval jsem to z dřív používaného TrekBuddy a do něho jsem to kdysi nahrál na základě odkazů diskuzí na trekbuddy.net - takže doporučuji hledat tam.
  •  

Menion

#2
Tomáši,
  hledání přímo v rastrových mapách není prostě možné. Jsou to jen klasické obrázky, jako fotky, ve kterých se prostě nedají vyhledat nějaké konkrétní informace. SmartMapy používají vlastní databázi pro offline hledání adres, která je v samostatném souboru. To můžeš vyzkoušet i v Android SmartMaps aplikaci kde to takhle funguje. Takže nikoliv z map samotných.

  offline hledání adres je samozřejmě velmi žádaná funkce se kterou budu muset v blízké budoucnosti něco udělat, ale prozatím to není možné. Doporučuji jedině se podívat na projekty GeoNames and GNS které jsou v Locusu podporované a které umožňují částečně indispozici offline hledání nahradit
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  

tomaslizner

#3
menion: jo já vím, na jakém principu zhruba vyhledávání v rastrových mapách funguje - tedy nějaký vytvořený index bodů provázaný s přesnou polohou v dané mapě. A právě z toho plynul můj dotaz. Protože jak jsem si všiml, locus s mapami z mobacu umí i v offline režimu počítat přesné souřadnice, kde se právě nachzí středový kříž. A souřadnice měst či ulic se logicky nemění, tak mě napadlo, jestli by se nedal použít nějaký již vytvořený indexační soubor, kde jsou už zaznamenány souřadnice a názvy těch zájmových bodů (tedy ulic apod), např. právě ze smartmaps či jiné, ty informace z toho extrahovat a překonvertit pro Locus. Takže díky moc otanovi, který mě nasměroval, kudy pátrat dál. Jinak kdyby se ti povedlo pořešit nějak "oficiálně" to offline hledání, vytvořil bys tím soft, který by prakticky neměl konkurenci - když si vezmu stovku za skvěle adaptabilní Locus v porovnání se čtyřmi tisíci za celkem striktně nastavené smartmaps... geniální :)
  •  

tomaslizner

#4
otan: Ahoj, bylo by možné někam uploadnout ty tebou zmíněné POI? Hledal jsem je na poi.cz, googlil jsem jak divej, ale tyhle, co jsi psal, jsem nenašel. Připadám si jak looser, ale fakt prosím prosím žebrám:)
  •  

Menion

#5
problém je právě v tom indexačním souboru. SmartMapy svůj databázový soubor mají ale ten nelze kvůli licenci použít. O jiném k mání nevím. Lze vygenerovat podobný soubor z OSM dat, což je v plánu ale zabere to nějaký čas a ještě jsem se k tomu nedostal. Snad přes léto ...
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  

otan

#6
Quote from: "menion"... se podívat na projekty GeoNames and GNS které jsou v Locusu podporované ...
Zdravím a hlásím že jsem tuto funkci (offline vyhledávání měst) potřeboval, takže jsem nahrál soubory z GeoNames a nic, ale soubory z GNS fungují.
O nic nejde (vypadá to že GNS stejně obsahují víc míst než Geonames), akorát to trochu zdrželo (protože GeoNames jsou v "návodu" na prvním místě).
  •  

brad000123

#7
V čem je SmartMaps jiné než další mapové aplikace?