Jak si predem vytvorit trasu /cestu?

Started by Homi, May 02, 2012, 14:10:54

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Homi

Chtel bych si vytvorit trasu/cestu doma na PC, s predstihem, na velkem monitoru. Poradite nejaky efektivni zpusob, jak na to? Zatim to delam na google/seznam mapach, ale pripada mi to dost komplikovane. Nechci navigace z mesta A do mesta B, ale vytvorit cykloturu kolem zajimavych mist, kesek. Hodne se mi libi MOBAC, pomoci ktereho jsem stahl potrebne mapy, sqela je moznost prepinat mezi jednotlivymi druhy map OSM,Google,cyklo a vybrat si potrebnou trasu, ale vytvorit trasu neumi. Neni neco podobneho k vytvareni tras?
Homi
  •  

otan

#1
Když v pohodlí doma,
 tak si cestu naklikám v Google Earth a uložím ji (jako *.kmz) do Dropboxu  
a v mobilu pak stačí (po stažení) dát otevřít v Locusu a je to.
  •  

Homi

#2
Ha, to mne nenapadlo, zatim jsem to resil pres prohlizec. Tedy bavime se o desktop verzi?
Homi
  •  

otan

#3
Jasně že na desktopu - v mobilu to samý udeláš přímo v Locusu.
  •  

dspcc

#4
Quote from: "otan"Když v pohodlí doma,
 tak si cestu naklikám v Google Earth a uložím ji (jako *.kmz) do Dropboxu  
a v mobilu pak stačí (po stažení) dát otevřít v Locusu a je to.
Můžeš mi trochu blíže popsat způsob "naklikám"? Google Earth jsem si spustil, ale nikde jsem nepřišel na to, jak trasu "naklikat". Díky moc!
  •  

otan

#5
Quote from: "dspcc"... popsat způsob "naklikám"? ...
Buď máš v horní části viditelnou řadu ikon a jedna z nich je určena pro kreslení cest (tři kroužky spojený čárama),
nebo přes menu Přidat / Cesta.
Po kliknutí se to zeptá na název cesty a lze přidat popis a nastavit různé parametry.
Pak už se jen kliká po mapě a tím se kreslí cesta (okno s názvem cesty a tím vším je stále viditelné).
Po dokončení tvorby cesty se potvrdí OK a cesta je tím uložena v sekci "Moje místa" pod předtím zvoleným jménem.
Pro export cesty se klikne na název cesty a přes pravé myšítko se dá "Uložit místo jako..."
Já si to ukládám rovnou do hlavní složky Dropboxu.
Cestu pak lze z Dropboxu použít jak pro Earth v jiným PC tak v mobilu pro Locus nebo cokoli co bere kmz/kml.
  •  

JobXII

#6
Všetečný dotaz : Lze na takto vytvořené trase spustit navigaci..? Popřípadě jak..?
  •