Smart Maps

Started by drowned, April 14, 2012, 13:01:40

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Menion

#90
:) to by teoreticky šlo ale bylo by to pěkný balík práce. Uvidíme jaký bude vůbec o SmartMapy v Locusu zájem, podle toho se uvidí zda bude ještě nějaká další "integrace" nebo ne
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  

Kroko_CZ

#91
V aktualizaci 2.6.0 již perfektně fugnují přechody mezi jednotlivými typy map SmatMaps při zoomování .... tleskám
Ale... nezobrazují se v panelu Rychlé přepínání map , a to ani když jsem aktuálně na jiném typu map, nebo i na jakékoli SmartMaps mapě.
backup BackuP BACKUP
  •  

Menion

#92
no myslím že problém s rychlým přepínačem je stále stejný není? tzn. vždy ukazuje to co ukazovat nemá :) I když koukám že je opravdu neukazuje v žádném případě. Podívám se na to. Ona úprava toho rychlého přepínače do nějaké inteligentnější firmy je v blízkém plánu, takže to vezmu zajedno. Díky za report
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  

ormoru

#93
Přechod mezi zoomy nefunguje 100% ... Z měřítka 1:10000 skočí na 1:25000 a pak i na 1:100000 a 1:300000. Ale zpět už to nejde. Skončím na 1:100000 a do těch podrobných 25 a 10 už se nedostanu. Musím je znovu vybrat v manageru.

Navíc, když zoomuji přes HW tlačítka, tak zmizí POI body. Objeví se opět při multitouch ...
  •  

Kroko_CZ

#94
Mě funguje zoomování naprosto v pořádku nahoru i dolu od 1:800000, přes 300000, 100000, 75000, 40000, 25000 až po 10000 a zpět a to i v jakékoli kombinaci tam a zpět.
S těmi body ale není probém jen v mapách smratmaps, zatím jsem nenašel souvisloti . Dokonce se mi zobrazují jen skupiny kešek ale jakmile více zazoomuji /v jakékoli mapě/ jednotlivé keše už nevidím a při návratu na nižší zoom už nevidím ani seskupené keše.

Edit: tak když odzoomuji na mapu kde jsem měl seskupené keše a nyní tam nejsou, jdu do menu aplikace .. kamkoli ... vrátím se a seskupené keše na mapě opět jsou.

Edit 2: tak pokud vyberu jen prvních 100 zobrazí se mi i podrobnosti, ale při vyšším zoomu opět zmizí. Ještě jeden poznatek , když ručně posunu mapu vrtsva s keškama zostávvá jakoby na obrazovce viset, neposouvá se s mapou.
backup BackuP BACKUP
  •  

Menion

#95
heh koukám že body na smartmapách mají celkov nějaké zásadní trable že? opravím, děkuji za report ...

ohledně těch map ormoru, tak též samozřejmě nemám žádný problém jako krokodýl. Asi bych potřeboval nějaký výpis map SM map co máš v adresáři + souřadnice na kterých zoomuješ abych si to mohl přesně nasimulovat. Děkuji
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  

ormoru

#96
Mám nasledující SM mapy:
automapa_cr_sr_100_free.mpx
automapa_cr_sr_1mil_free.mpx
automapa_cr_sr_300_free.mpx
autoatlas_cr_100.mpx
evropa_800_free.mpx
pm10*.mpx
tm25*.mpx

Když jsem odstranil mapu autoatlas_cr_100.mpx, tak to začlo zoomovat i na ty 25 a 10 mapy.

Jinak ještě k zoomu a poi bodům. Nejedná se jen o HW tlačítka, ale i SW tlačítka pro zoom přímo v locusu v dolní liště. I s nima se body ztratí. Při multitouch jsou body OK.
  •  

Menion

#97
no to jsem teda jelen kde jsi stáhnul tu autoatlas_cr_100.mpx. Má jen tu se slovenskem (free), ale tuhle se mi nedaří najít. Je tam asi problém že máš dvě mapy o stejném měřítku ... jen hádám. Zkusím si zítra tu co mám zduplikovat a třeba se mi taky podaří nasimulovat stejný problém. Jinak špatné zobrazování bodů je opraveno, tak vydržte prosím pár dní než bude nová verze na marketu, nebo jestli chcete, tady je test verze na překlenutí a vyzkoušení :)

https://dl.dropbox.com/u/8015949/Locus% ... .6.0.2.apk
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  

Kroko_CZ

#98
Tak kešky na smartmapách fungují skvěle.
Ještě se připomenu s chybějící nabídkou Smartmap v rychlém přepínání map a ještě jedna drobnost. Mám zakázaný Automatický zámek měřítka a když dozoomuji do nevětšího zoomu nesvětlá tlačítko plus, při opačném postupu na minimální zoom tlačítko minus zesvětlá. U map Shocart je to v pořádku.
backup BackuP BACKUP
  •  

ormoru

#99
Potvrzuji funkcnost zobrazovani bodu pri zoomu.

Za pridani SM do rychleho prepinani map se take primlouvam.

A jeste jedem dotaz. Je neco, co brani, aby slo nad SM zapnout dalai vrstvu mapy? Mam v sqlite pouze relief a bylo by hezke si ho zapnout nad 25 mapou :)

Diky
  •  

Menion

#100
rychlý přepínač i zámek prozkoumám ...

a další vrstvu - ano brání celkem nepřekonatelný problém a to je že SM mapy jsou v naprosto jiné projekci než mapy ukládané v SQLite, MBT, GEMF a další. Stejně jako nejde overlay pro TAR mapy nebo RMAP formát, nepůjde to v nejbližší době ani pro Smartmaps. Musel bych totiž zaběhu přerastrovávat overlay vrstvu taky aby seděla na jinou mapovou projekci a to prostě zatím nedám (Locus by byl kvůli zatížení procesoru naprosto nepoužitelný) ... takže časem až budou silnější telefony a hlavně s více paměti pro dílčí aplikace. Uvidíme za rok ;)
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  

Menion

#101
Quote from: "Kroko_CZ"Tak kešky na smartmapách fungují skvěle.
Ještě se připomenu s chybějící nabídkou Smartmap v rychlém přepínání map a ještě jedna drobnost. Mám zakázaný Automatický zámek měřítka a když dozoomuji do nevětšího zoomu nesvětlá tlačítko plus, při opačném postupu na minimální zoom tlačítko minus zesvětlá. U map Shocart je to v pořádku.

takže když dojedeš na 1:10 000 tak ti stále svítí tlačítko "+" jako aktivní?
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  

Kroko_CZ

#102
Ano je jakoby stále aktivní
backup BackuP BACKUP
  •  

micska

#103
Ahoj, včera jsme zkoušel novou verzi 2.6.0 a musim se připojit  k těm, co jim offline Smartmaps nezoomují. Co je horší, děje se to jen někdy, z toho jsem jelen :(. Navíc, v nejmenším měřítku mapa "bliká" jako to dělávaly kdysi onlinové Smartmapy.
Ted jsem zkusil i 2.6.0.2 a je to totéž (tam mi nebylo uplně jasné, co je vše opravené, ale spíše se to týká tech bodů).
Tedy souhrně: off Smartmaps oddálit jdou, přiblížit jen po výběru mapy do prvního oddálení
S online Smartmapami mám ještě jedne problém. Vždy po vypnutí Locusu  a opětovném spuštění skočí na nejmenší měříto - celá evropa. Občas to dělá i při přechodu z jiné mapy na online Smartmaps.
  •  

Kroko_CZ

#104
Nemáš náhodou v těch offline Smartmapaách dvě mapy se stejným měřítkem stejně jako ormoru viz. viewtopic.php?p=15475#p15475 ? Taky mu to zoomování zlobilo
backup BackuP BACKUP
  •